Konkursy - Edukacja

Inteligentna mobilność. Electrolux Design Lab 2011

2011-01-18 15:57:57

Electrolux serdecznie zaprasza studentów i tegorocznych absolwentów wzornictwa przemysłowego z całego świata do udziału w 9. edycji międzynarodowego konkursu Electrolux Design Lab.

W tym roku zadaniem uczestników konkursu Design Lab jest przygotowanie projektów uwzględniających „inteligentną mobilność”, która w przyszłości będzie cechować urządzenia gospodarstwa domowego. Przedstawione rozwiązania powinny brać pod uwagę jak ludzie mogą przygotowywać i przechowywać żywność, zmywać naczynia czy sprzątać, zarówno w domu, jak i poza nim.

Inteligentna mobilność

Wraz ze zmieniającą się strukturą gospodarstw domowych oraz dłuższymi godzinami pracy, ograniczenia czasowe mogą mieć w przyszłości ogromny wpływ na życie. Społeczeństwo stało się bardziej mobilne, a schemat codziennych czynności bardziej nieregularny. Obecnie w drodze do domu jesteśmy już w stanie za pomocą mobilnego urządzenia włączyć kuchenkę, która podgrzeje nam obiad. Technologia a przede wszystkim mobilność usprawniają codzienne zajęcia.

Pomysły, które inspirują, wspierają i pomagają

„To już 9 edycja konkursu Electrolux Design Lab, w którym młodzi projektanci mają okazję lepiej poznać świat projektowania urządzeń komercyjnych”, mówi Henrik Otto, Senior Vice President w Electrolux Global Design. „W tym roku czekamy na ciekawe wzorniczo koncepcje, które zainspirują użytkowników i wykorzystując obecną technologię, zapewnią im wsparcie i pomoc. Głównym wyzwaniem nie jest zaprojektowanie urządzeń, które będą po prostu „bardziej przenośne”; kandydaci powinni skupić się na mobilnych rozwiązaniach, pozwalających zaoszczędzić czas i wspierających kreatywne rozwiązania.” – kontynuuje Henrik Otto.

Uczestnicy nie mogą też zapomnieć o dziedzictwie Electrolux. Dlatego konkursowe projekty powinny uwzględniać wartości związane z wzornictwem skandynawskim takie jak troska o środowisko, intuicyjna łatwość obsługi i estetyka.

Finał konkursu

8 finalistów konkursu Design Lab 2011 poznamy w lipcu 2011. Na jesieni podczas Wielkiej Gali finaliści będą mieli okazję zaprezentowania swoich projektów przed międzynarodowym jury złożonym z uznanych ekspertów z dziedziny wzornictwa. Wielka Gala odbędzie się w jednym z miast europejskich. Dokładne miejsce i data Gali zostaną ogłoszone wkrótce.

Zgłoszenia w formie plików PDF należy zarejestrować na stronie internetowej konkursu www.ElectroluxDesignLab.com do niedzieli 1 maja 2011 godzina 23:59.

Nagrody:

I nagroda 5000 euro oraz sześciomiesięczny płatny staż w jednym ze światowych centrów projektowania Electrolux

II nagroda 3000 euro

III nagroda 2000 euro

Więcej informacji o konkursie oraz o projektach, które zwyciężyły w poprzednich edycjach można znaleźć na www.ElectroluxDesignLab.com

ip

Słowa kluczowe: electrolux design lab 2011 konkurs wzornictwo inteligentna mobilność gospodarstwo domowe projektanci
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wyniki konkursu Patchwork ŁÃłdź
Patchwork Łódź - wyniki konkursu architektonicznego

Poznaj zwycięzców i ich projekty na zagospodarowanie terenów wokół dawnych zabudowań kompleksu fabrycznego Karola Scheiblera w okolicy ul. Tymienieckiego w Łodzi.

DIMAQ UNI 2020 - wyniki I etapu konkursu

Zobacz, kto ma szansę na wygraną w konkursie na najlepsza pracę dyplomową z marketingu internetowego!

Informacje o BEST Hacks 2020
Hackathon BEST Hacks 2020 - informacje o wydarzeniu

Weź udział i za pomocą programowania zmień świat na lepszy!

Polecamy
Konkurs Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości na najlepszą pracę o komunikacji strategicznej

Weź udział w konkursie i wygraj stypendium o wartości 10 000 zł!

Ogólnopolski Konkurs wiedzy o CSR - rozpoczęły się testy online

16. edycja inicjatywy, odbywającej się w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

Ostatnio dodane
Wyniki konkursu Patchwork ŁÃłdź
Patchwork Łódź - wyniki konkursu architektonicznego

Poznaj zwycięzców i ich projekty na zagospodarowanie terenów wokół dawnych zabudowań kompleksu fabrycznego Karola Scheiblera w okolicy ul. Tymienieckiego w Łodzi.

DIMAQ UNI 2020 - wyniki I etapu konkursu

Zobacz, kto ma szansę na wygraną w konkursie na najlepsza pracę dyplomową z marketingu internetowego!

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.