Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Jak skutecznie uczyć się języków obcych na studiach?

2020-10-08 13:24:04

Znajomość języków obcych jest dziś podstawą. Gwarantuje znacznie większe szanse na rynku pracy oraz możliwość znalezienia lepiej płatnej, bardziej prestiżowej posady. Naukę języków warto rozpocząć jak najwcześniej, a w kolejnych latach pogłębiać swoją wiedzę i szlifować umiejętności językowe. Nauce języków szczególną uwagę należy poświęcić na studiach, od których już zaledwie krok dzieli nas od poszukiwania pracy. Współcześni studenci mają o tyle ułatwione zadanie, że mogą korzystać z licznych pomocy naukowych, które ułatwią im naukę języków obcych.

nauka  języków obcych na studiachCzym są fiszki i jak pomagają w nauce języków obcych?

Fiszki to gotowe pomoce naukowe, które występują w wielu zróżnicowanych wariantach. Korzystać z nich mogą zarówno osoby początkujące, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w nauce języka obcego, jak i zaawansowani studenci, którzy pragną jedynie odświeżyć swoją wiedzę i przy okazji poznać nowe charakterystyczne zwroty lub opanować podstawy języka branżowego. Fiszki to kompaktowych rozmiarów kartoniki - na każdym z nich znajduje się jedno słówko, zwrot lub konstrukcja gramatyczna opatrzone obrazkiem ułatwiającym budowanie skojarzeń. Na odwrotnej stronie znajduje się natomiast tłumaczenie na język polski, co pozwala szybko sprawdzić swoją wiedzę oraz poszerzyć zasób słownictwa.

Wszystkie fiszki są zebrane w specjalnym pudełku wyposażonym w kolorowe przegródki. Taka konstrukcja pozwala na usystematyzowanie zawartej na nich wiedzy oraz szybkie dotarcie do potrzebnych w danym momencie informacji. Dołączone do zestawu etui pozwala natomiast zabierać ze sobą te fiszki, z którymi aktualnie pracujemy oraz uczyć się z nich w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki temu każdą wolną chwilę możemy wykorzystywać na szlifowanie swoich umiejętności językowych i dzięki temu szybciej osiągnąć założone cele. Nauka za pomocą fiszek jest nie tylko szybsza i bardziej skuteczna, ale także przyjemniejsza, gdyż nie wymaga wertowania słowników, książek oraz korzystania z innych pomocy naukowych.

Dlaczego warto korzystać z fiszek ucząc się języków obcych?

Fiszki są bardzo przydatnymi akcesoriami, które znacznie ułatwiają naukę i przyswajanie nowych informacji. Korzystają z bardzo prostego mechanizmu "pytanie-odpowiedź". Niektóre z nich, oprócz samych słówek i zwrotów, posiadają także przykłady ich wykorzystania w gotowych zdaniach, co pozwala oswoić się z zasadami budowania wypowiedzi oraz poznać praktyczne zastosowanie nowych słówek. Fiszki uczą nie tylko nowych słów poprzez ich tłumaczenie, ale wykorzystują również potencjał wizualizacji, czemu służą znajdujące się na nich obrazki.

Nauka języków obcych wiąże się z koniecznością poświęcenia sporych ilości czasu, którego nie mamy zbyt wiele na studiach, zwłaszcza łącząc naukę z pracą. Gotowe fiszki pozwalają uczyć się języka w dowolnym miejscu, kiedy tylko mamy na to czas i ochotę. Nowe słówka możemy poznawać w autobusie, pociągu, podczas przerwy między zajęciami na uczelni oraz wieczorem, tuż przed pójściem spać. Ich wygodny, kompaktowy format oraz atrakcyjna forma sprawiają, że nauka języka obcego staje się znacznie prostsza i przyjemniejsza.

Profesjonalne fiszki do nauki języków obcych można zamówić tutaj: https://www.fiszki.pl/.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com/Tumisu

Słowa kluczowe: pomoce naukowe, poradnik, wskazówki, jak się uczyć, fiszki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Korepetycje fizyka
Korepetycje fizyka - czyli jak zrozumieć fizykę? Warszawa

Żeby pojąć ten przedmiot, wystarczy dobry korepetytor. Sprawdźcie, gdzie szukać korepetycji online!

Red Bull Basement - projekt laureatÃłw
Zwycięzcy Red Bull Basement z Polski omawiają swój projekt [Wywiad]

Czy ekologiczne, funkcjonalne meble przyszłości mają szansę zaistnieć na polskich uczelniach?

nauka w szkole policealnej
Nie dostałeś się na wymarzony kierunek studiów? Spróbuj szkoły policealnej!

Aby nie marnować roku, możesz rozpocząć naukę w szkole policealnej, dzięki której zdobędziesz pożądany na rynku pracy zawód.

Polecamy
Musisz to wiedzieć zanim pójdziesz na architekturę

Sprawdź, co powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na aplikację na ten kierunek.

Zobacz, jakie są najciekawsze kierunki studiÃłw związanych z Åźywieniem.
Najciekawsze kierunki studiów gastronomicznych w Polsce

Zobacz, jakie są najciekawsze kierunki studiów związane z żywieniem!

Polecamy
Ostatnio dodane
Korepetycje fizyka
Korepetycje fizyka - czyli jak zrozumieć fizykę? Warszawa

Żeby pojąć ten przedmiot, wystarczy dobry korepetytor. Sprawdźcie, gdzie szukać korepetycji online!

Red Bull Basement - projekt laureatÃłw
Zwycięzcy Red Bull Basement z Polski omawiają swój projekt [Wywiad]

Czy ekologiczne, funkcjonalne meble przyszłości mają szansę zaistnieć na polskich uczelniach?

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.