Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Jak szybko nauczyć się języka na przykładzie angielskiego i hiszpańskiego?

2019-07-02 10:53:18

Angielski i hiszpański to obecnie jedne z najpopularniejszych języków świata, nie tylko jeśli chodzi o liczbę ludzi, których są one językami ojczystymi, ale i ilość osób uczących się tych języków np. na kursach. Co przyciąga ich wszystkich do nauki? Ciekawe brzmienie? Kultura kraju posługującego się danym językiem? A może szybkość  w jakiej można się go nauczyć?

Znak z napisem Se Habla Espanol?

Hiszpański czy angielski są często uważane za języki, których można nauczyć się łatwo i szybko. Czy to prawda? Z pewnością są one znacznie prostsze niż np. francuski czy koreański, w dodatku angielski otacza nas z każdej strony, jednak każdy ma inne predyspozycje językowe. Jednym nauka idzie błyskawicznie, innym nieco wolniej. Na szczęście zarówno dla jednych jak i dla drugich mamy kilka pomysłów, by tą naukę przyspieszyć.

Kto jeszcze ogląda latynoskie telenowele?

Nie Ty? No to czas zacząć, szybki postęp w hiszpańskim gwarantowany. Latynoskie telenowele przez lata święciły triumfy w wielu krajach. Obecnie straciły na popularności, jednak dla wielu wciąż mają swój urok. Niezależnie od tego, do której grupy należymy, jeśli chcemy nauczyć się szybciej hiszpańskiego, obejrzyjmy jedną z nich, a osłuchamy się z językiem, nauczymy się ciekawych słówek, a może nawet akcentu.

Jeśli jednak nie jesteśmy fanami telenowel, wciąż polecamy oglądanie hiszpańskojęzycznych filmów czy seriali, które będą bardziej w naszym guście. Najpopularniejszym takim serialem obecnie jest Casa de papel. To pełen akcji, ale i humoru, serial o grupie złoczyńców napadających na madrycką mennicę. Szczególnie polecamy go tym, którzy chcą nauczyć się szybko hiszpańskiego slangu.

Oczywiście analogicznie zachęcamy też do oglądania programów po angielsku, szczególnie o tematyce, która Was interesuje. Postępy będą wtedy widoczne bardzo szybko!

Muzyka

Słuchamy muzyki codziennie, a teksty piosenek zapamiętujemy bez problemu. Wniosek? Uczmy się języków poprzez piosenki! Już samo ich słuchanie po angielsku czy hiszpańsku może sprawić, że będzie lepiej nam szło. Warto też pobawić się w tłumaczenie ich tekstów - w ten sposób błyskawicznie zapamiętamy wiele nowych słówek i sformułowań, które będą się utrwalać nam się za każdym razem gdy usłyszymy daną piosenkę.

Jeśli chodzi o muzykę, dobrym pomysłem jest również wybranie się na tzw. latino party czyli imprezę w latynoskich klimatach. Po słuchaniu i tańczeniu przez całą noc do hiszpańskojęzycznych hitów, hiszpański będzie nam się kojarzył z dobrą zabawą co sprawi, że chętniej będziemy się go uczyć, a więc i szybciej zauważymy progres w tym ile umiemy.

Ucz się tego co naprawdę Cię interesuje

Zostało udowodnione naukowo, że ludzki mózg lepiej przyswaja wiedzę na temat rzeczy, które lubimy i które naprawdę nas interesują. Dlatego należy łączyć przyjemne z pożytecznym! Jeśli interesuje nas piłka nożna, zacznijmy uczyć się słówek związanych z tym sportem lub obejrzyjmy następny mecz Realu z hiszpańskim komentatorem, a mecz Chelsea - z angielskim.

Jeśli lubimy gotowanie, zacznijmy od nauki słówek związanych z jedzeniem i spróbujmy przyrządzić nowe hiszpańskie danie. Łatwo się w takie coś wkręcić, a nasz poziom języka niesamowicie się wtedy polepszy. Dodatkowo chętnie będziemy wtedy wracać do nauki, gdyż będziemy robić to, co serio lubimy.

Dziś Polska, jutro Barcelona, a pojutrze Londyn

Wielu osobom nauka kojarzy się z nudnym siedzeniem w domu, zakuwaniem słówek i robieniu zadań przy biurku. Jednak wcale nie musi tak być. Oto sekret do sukcesu - nigdzie nie nauczymy się języka tak szybko jak przebywając w kraju, w którym się go używa. Jesteśmy wtedy dosłownie otoczeni danym językiem i jego kulturą ze wszystkich stron i mamy setki możliwości by nauczyć się czegoś nowego.

Jeśli kiedykolwiek byliśmy za granicą, nawet na parę dni, to na pewno w pamięć zapadło nam chociażby kilka prostych słówek - Hola w Hiszpanii czy brytyjskie underground. Czemu więc nie pojechać tam na dłużej i nie nauczyć się jeszcze więcej robiąc zwykłe rzeczy, takich jak zamawianie jedzenia w restauracji czy podczas rozmowy z tamtejszymi nowymi znajomymi?

Nauka za granicą to niepowtarzalna szansa by jeszcze bardziej zagłębić się w danej kulturze czy języku. Dlatego tak wiele osób decyduje się na wzięcie udziału w wymianach lub pójście na studia w innym kraju, szczególnie w Wielkiej Brytanii. Można również pojechać na zagraniczne kursy językowe, połączone jednocześnie ze zwiedzaniem i wspólną zabawą. Brzmi ciekawie, nieprawdaż? A do tego znacznie pomoże nam zwiększyć nasze kompetencje językowe.

A może wycieczka i kurs językowy w jednym?

Kursy językowe niewątpliwie przyśpieszają postępy w nauce. Wycieczki i inne formy nauki też temu służą, więc może połączyć jedno i drugie? Pomyślmy tylko, ile moglibyśmy się nauczyć przez krótki okres czasu chodząc na kurs hiszpańskiego w Hiszpanii czy kurs angielskiego w UK? Najpierw uczymy się pod okiem doświadczonych nauczycieli Sprachcaffe, a potem od razu utrwalamy nowo poznane rzeczy dobrze się bawiąc.

Jak widać opcji, aby szybko nauczyć się języka jest wiele. Warto je łączyć, a efekty będą oszałamiające i nawet się nie obejrzymy, a będziemy swobodnie rozmawiać po angielski czy hiszpańsku.

Więcej informacji o kursach dostępne są na stronie: https://www.sprachcaffe.com/polski/main.htm

ip

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: Kursy językowe, Szybko, Sprawnie, Podróże, W szkole
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
poÅźyczka studencka
Wybierasz uczelnię? Zobacz, jak sfinansować studia i uzyskać pożyczkę studencką Wrocław

Sprawdź, jak można zorganizować sobie budżet domowy na studiach.

Gdzie znaleźć osoby do konwersacji w obcym języku? W domu? Na Malcie?

Nowych rzeczy powinniśmy uczyć się w praktyce. Z kim najlepiej będzie poćwiczyć korzystanie z obcego języka?

Organizacja pracy na studiach - jak wygląda skuteczne studiowanie i współpraca między studentami?

Co należy zrobić wraz z koleżankami i kolegami z roku, aby studiowało nam się łatwiej?

Polecamy
Minusy mieszkania w akademiku
Minusy mieszkania w akademiku

Akademik to nie tylko zabawa i integracja - zakwaterowanie w domu studenckim może wiązać się z wieloma niedogodnościami.

Ostatnio dodane
poÅźyczka studencka
Wybierasz uczelnię? Zobacz, jak sfinansować studia i uzyskać pożyczkę studencką Wrocław

Sprawdź, jak można zorganizować sobie budżet domowy na studiach.

Gdzie znaleźć osoby do konwersacji w obcym języku? W domu? Na Malcie?

Nowych rzeczy powinniśmy uczyć się w praktyce. Z kim najlepiej będzie poćwiczyć korzystanie z obcego języka?