Kursy i szkolenia - Edukacja

Jak zacząć studia za granicą? Przed nami ósma edycja Elab Education Expo

2021-10-05 08:34:56

23 października 2021 odbędzie się Elab Education Expo. To ósma edycja wydarzenia poświęconego edukacji międzynarodowej i budowaniu ścieżki kariery. Po raz drugi uczestnicy spotkają się online, a po raz pierwszy równolegle w Polsce i we Włoszech.

Elab Education Expo 2021 - wirtualne targi studiów zagranicznychWydarzenie co roku skupia przedstawicieli uczelni, absolwentów zagranicznych studiów oraz rodziców i młodych ludzi planujących dalszą edukację. Hasło tegorocznej edycji brzmi “Study - Travel - Explore”. Na uczestników czekają indywidualne spotkania z reprezentantami uczelni, instytucji edukacyjnych i liceów z całego świata, a także wykłady, webinary, panele dyskusyjne, a nawet interaktywna gra z nagrodami. Osoby odwiedzające targi dowiedzą się, jak wybrać najlepszą ścieżkę kariery, a przede wszystkim, jak dostać się na wymarzone zagraniczne studia.

USA, Singapur, a może Londyn?

Targi odbędą się w wirtualnej przestrzeni wystawienniczej, po której będzie można poruszać się niczym w grze komputerowej. Reprezentanci uczelni z całego świata będą czekać na uczestników przy wirtualnych stoiskach - rozmowę umożliwi połączenie głosowe, wideo lub czat. Wszelkie broszury, ulotki czy opisy wymagań rekrutacyjnych będzie można pobrać i zapisać.

Na Elab Education Expo pojawi się ponad 40 instytucji edukacyjnych z całego świata, m. in. Navitas, zrzeszający uczelnie z USA, Kanady, Singapuru czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, University of Westminster, Lancaster University Leipzig – brytyjska uczelnia z kampusem w Niemczech, Coventry University z kampusem we Wrocławiu czy City University of London. Będzie też kilkanaście liceów z USA. W tym roku dostępna będzie  również Strefa Rodzica, gdzie konsultanci edukacyjni Elab przedstawią informacje o programach, potrzebnych dokumentach, kosztach czy wymaganiach.

Chcemy sprostać nie tylko wymaganiom uczniów, ale także ich rodziców i tym samym zapewnić przestrzeń merytorycznej wymiany wiedzy - podkreśla Wiktoria Frej z Elab Education Laboratory.

Co istotne, licea uczestniczące w tegorocznej edycji Elab Expo w przypadku wymiany rocznej lub semestralnej mają do zaoferowania specjalnie dla polskich aplikantów stypendia, pokrywające nawet do 70 proc. wysokości czesnego.

Jak studiuje się za granicą?

Osoby, które wahają się przed wyjazdem na studia za granicą, będą mogły zyskać nie tylko merytoryczną wiedzę o aplikacji na interesujące kierunki, ale również zapytać się o praktyczną stronę nauki w danym kraju.

W targach Elab Expo, oprócz doradców edukacyjnych, wezmą bowiem udział Mentorzy – osoby, które już studiują za granicą i mogą podzielić się swoim doświadczeniem. Inspiracji dostarczą też webinary, wśród nich np. „Spełnij swój American Dream – od stypendiów sportowych po Ivy League” (Elab Education Laboratory), „Możliwości studiowania w USA, Kanadzie,  Australii i Dubaju" (Navitas Canada) czy „Dlaczego UK to dobry wybór na studia za granicą?" (University of Westminster).

 Jak w grze komputerowej

Platforma, na której odbędzie się wydarzenie, to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań dostępnych na rynku. - Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym użytkownikom w pełni zorganizowaną, wirtualną przestrzeń wystawienniczą, którą trochę porównać można do gry komputerowej. Co więcej, na uczestników targów czekają atrakcyjne nagrody – każda aktywność na platformie jest punktowana, a wyniki aktualizowane w czasie rzeczywistym. W ten sposób chcemy jeszcze bardziej zaangażować użytkowników i wprowadzić element grywalizacji - mówi Wiktoria Frej z Elab Education Laboratory.

Punkty będzie można zbierać m.in. za odwiedzenie stoiska uczelni, uczestnictwo w webinarze, zadanie pytania na czacie czy pobranie materiałów. Osoby z najwyższym wynikiem zostaną nagrodzone. Podczas Elab Education Expo będzie można wygrać Amazon.com Gift Card do zrealizowania na platformie Amazon.com (dowiedz się więcej o Gift Card na: http://amazon.com/gc-legal).

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Żeby wziąć udział w Elab Education Expo, wystarczy zarejestrować się na stronie: expo.elabedu.eu

Głównym patronem medialnym wydarzenia jest Onet.pl

Patroni medialni wydarzenia to: magazyn “Cogito”, Czwórka Polskie Radio, dlastudenta.pl i kierunkistudiow.pl.

ip

fot. materiały partnera

Słowa kluczowe: Elab Education Expo 2021, uczelnia, osóma edycja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Franciszek Walicki
Gra miejska śladami twórcy bigbitu: Sekretna Gdynia Walickiego

Zobacz, jak wziąć udział w wydarzeniu i gdzie się na nie zapisać.

Festiwal Szkła Artystycznego i Upcyklingu
Podaruj nowe życie przedmiotom - startuje Festiwal Szkła Artystycznego i Upcyklingu

Zobacz, co zaplanowano na tegoroczną edycję Festiwalu Szkła Artystycznego i Upcyklingu.

Polecamy
Sopockie Warsztaty Logistyczne 2019 - informacje o wydarzeniu

Weź udział w konferencji, dzięki której zdobędziesz praktyczną wiedzę związaną z logistyką!

Kurs języka polskiego na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi Łódź

Weź udział w kursie, dzięki któremu poznasz nie tylko sam język, ale też dowiesz się, jak z niego korzystać w środowisku akademickim.

Polecamy
Ostatnio dodane
Franciszek Walicki
Gra miejska śladami twórcy bigbitu: Sekretna Gdynia Walickiego

Zobacz, jak wziąć udział w wydarzeniu i gdzie się na nie zapisać.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.