Edukacja - Studia

Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

2018-01-26 12:46:55

Rezygnacja ze studiów nie jest taką prostą sprawą, jak może się to wydawać. Niektóre osoby myślą, że wystarczy tylko podejść w tej sprawie do dziekanatu swojego wydziału lub uczelni i poprosić o skreślenie z listy studentów. Prawda jest taka, że nie do końca wygląda to w taki sposób, zwłaszcza w przypadku studentów, którzy uczęszczają do prywatnej szkoły wyższej, w której należy opłacać comiesięczne czesne. Aby odpowiedzieć na pytanie "Jak zrezygnować ze studiów?", postanowiliśmy przygotować specjalny poradnik.

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór podania

Po pierwsze, jeśli chcemy szybko odejść z uczelni, powinniśmy poszukać specjalnego podania o rezygnację ze studiów na stronie internetowej naszego uniwersytetu. Tego typu dokument powinniśmy dokładnie wypełnić, dodając do niego informacje o danych osobistych, numerze albumu, kierunku i roku studiów. Dodatkowo, powinniśmy zawrzeć w nim uzasadnienie, w którym wyjaśnimy przyczynę rezygnacji.

Kiedy wiemy już, jak wypełnić podanie, możemy przejść do dalszej części poradnika. Następnym krokiem powinno być dostarczenie dokumentu do dziekanatu, gdzie pani, która zajmuje się naszym kierunkiem, oznaczy nazwisko do skreślenia na platformie internetowej.

Osoby, które uczęszczają na prywatne studia muszą pamiętać o tym, że podanie jest w ich przypadku konieczne do tego, aby nie musieli oni nadal opłacać czesnego po rezygnacji z nauki w szkole wyższej.

Niechodzenie na zajęcia

Metodą na wykreślenie naszego nazwiska z listy jest też zwyczajne niechodzenie na zajęcia. Studenci, którzy biorą udział w programie darmowego nauczania często korzystają z tej metody, ponieważ dzięki temu mogą oni zachować legitymację studencką na okres kolejnych kilku miesięcy. Niektóre uczelnie zabierają ten dokument od razu w przypadku złożenia podania.

Przywrócenie nazwiska na listę studentów

Rezygnacja ze studiów nie jest definitywna. Wiele osób przychodzi po kilku dniach z chęcią powrotu na uniwersytet. Z tego powodu każda uczelnia ma w regulaminie wyszczególnione, w ciągu ilu dni od podpisania rezygnacji można złożyć podanie o wznowienie studiów.

Powody rezygnacji

Studenci decydują się odejść ze swoich uczelni z różnych przyczyn. Jedną z nich są słabe oceny, które są uwarunkowane złym wyborem kierunku lub specjalizacji. Czasami niektórzy chcą w ten sposób uniknąć także płacenia warunku za niezaliczony przedmiot. Biorąc pod uwagę te powody, warto wiedzieć, jak dobrze napisać podanie o rezygnację ze studiów.

Jeśli nie jesteś usatysfakcjonowany ze swojego poprzedniego kierunku, którego wyboru nie przemyślałeś za dobrze, może zainteresują cię bardziej przyszłościowe metody edukacji. Jedną z nich są studia dualne, czyli tryb nauki, łączący doświadcznie zawodowe z teoretyczną wiedzą. Drugą może się okazać danologia, która pozwala poznać wszystkie aspekty informacji i zasobów danych.

PW

Fot. Pexels.com

Słowa kluczowe: Rezygnacja ze studiów, podanie wzór, jak wypełnić podanie, uzasadnienie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Podręczniki akademickie
Studencie, przygotuj się na nadchodzący rok akademicki! Gdzie kupić książki dla studentów?

Zobacz, gdzie zrobić zakupy, aby przygotować się do nadchodzącego roku akademickiego.

Program PROJEKTOR
Poszukiwany, poszukiwana! Student, Studentka! - ruszyła rekrutacja do Programu PROJEKTOR

Rekrutacja potrwa zaledwie 30 dni! Nie czekaj. Zostań wolontariuszem PROJEKTORa!

Polecamy
Konkurs Project Master 2020 - lista nagród

Dowiedz się, dlaczego warto wziąć udział w konkursie na najlepszą pracę dyplomową o zarządzaniu projektami!

"Generacja P - Herosi na Starcie" - informacje o konkursie

Zgłoś swój pomysł na biznes i wygraj nawet 25 000 zł.

Ostatnio dodane
Podręczniki akademickie
Studencie, przygotuj się na nadchodzący rok akademicki! Gdzie kupić książki dla studentów?

Zobacz, gdzie zrobić zakupy, aby przygotować się do nadchodzącego roku akademickiego.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.