Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Jakie sprzęty mogą skutecznie pomóc w nauce?

2019-01-03 11:18:05

Nie od dziś wiadomo, że każdy z nas musi odkryć swój własny sposób, dzięki któremu nauka jest łatwiejsza, a przede wszystkim skuteczniejsza. Niektórzy wolą uczyć się w samotności, a inni w grupie, jednak warto wtedy wykorzystać też dodatkowe sprzęty. Dzięki nim może się okazać, że niektóre zagadnienia staną się lepiej przyswajalne, jak np. różnego rodzaju wzory matematyczne. Właśnie dlatego należałoby zwrócić na nie szczególną uwagę.

pomoce naukowe - markeryZwróćmy uwagę na uniwersalność sprzętu

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że powinniśmy wybierać sprzęty do pomocy w nauce, które charakteryzują się dużą uniwersalnością. Dzięki temu będą mogły z nich korzystać wszystkie osoby, bez względu na wiek. W ten sposób nie będzie konieczności ciągłej wymiany, jak może być np. w przypadku różnego rodzaju gier edukacyjnych. Poza tym powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że nie zawsze elektronika spełnia swoje zadania. Dlatego warto decydować się na sprzęty, które mogą wydawać się bardzo tradycyjne. Jednak z powodzeniem spełniają wszystkie swoje funkcje.

Tablica magnetyczna - czy będzie pomocna w nauce?

Zwróćmy uwagę na to, że tablice magnetyczne pozwalają na wielokrotne zapisywanie i zmazywanie tego, co zdążyliśmy już na niej zapisać. Dzięki temu możemy wykorzystywać ją do nauki wielu różnych rzeczy. Choć bez wątpienia taka tablica na markery, jak na przykład ta https://importmania.pl/product-pol-766-Tablica-suchoscieralna-magnetyczna-OfficeBoard-90x120-markery.html, która będzie bardzo przydatna w trakcie wyliczeń z matematyki, nauki z chemii lub fizyki. Jednak pamiętajmy też o tym, że taki sprzęt może bardzo pomóc mniejszym dzieciom, które dopiero uczą się pisania. Dzięki tablicy nie potrzebują tak dużej ilości zeszytów, co jest bardzo ważne ze względów ekologicznych oraz ekonomicznych.

Jak wybrać właściwą tablicę magnetyczną?

W trakcie wyboru właściwej tablicy magnetycznej bardzo ważne jest to, żeby dostosować ją do własnych potrzeb, a także wieku. Dzięki temu nie będziemy mieli problemów z wielkością, co mogłoby naprawdę mocno utrudnić pracę, ale również skuteczną naukę. Pamiętajmy też o tym, że w trakcie podejmowania decyzji dotyczącej wyboru tablicy, powinniśmy zwrócić uwagę na różne aspekty. W ten sposób możemy być pewni, że na pewno będzie dostosowana do osoby, która ma z niej korzystać.

Najważniejsze aspekty

Wielkość tablicy – w tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę na wiek osoby, która będzie korzystała z tablicy. Młodsze dzięki, które będą dzięki niej uczyły się np. pisania, powinny dostać stosunkowo niską i małą tablicę. Dorośli lub starsze dzieci na pewno będą potrzebowały nieco większego sprzętu.
    
Dodatkowe markery – przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zwrócić uwagę na to, czy przy zakupie tablicy możemy otrzymać jakieś gratisy. Szczególnie ważne są kolorowe markery, dzięki którym tekst nie jest taki jednostajny i z łatwością możemy podkreślić najważniejsze rzeczy.
    
Ogólny wygląd tablicy – w tym przypadku także warto kierować się wiekiem osoby, która będzie korzystała z tego sprzętu. Dla dzieci na pewno zachęcające będą kolorowe ramy lub postacie z bajek.

Artykuł Partnera

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: pomoce naukowe, akcesoria, skuteczna nauka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kiedy podbić legitymację studencką?

Status studenta zapewnia wiele korzyści. By jednak był on aktywny, potrzebna jest aktualna legitymacja studencka. Kiedy kończy się jej ważność?

student w pracy
Ile kosztują studia? Koszt życia studenta w dużym mieście

Studenci coraz częściej łączą pracę ze studiami. Wszystko po to, aby mieć z czego opłacić edukację. Ile kosztują studia w Polsce i skąd wziąć na nie pieniądze?

Kim jest promotor i jaka jest jego rola?

Praca dyplomowa nie napisze się sama, jednak pamiętajmy, że jest ktoś, kto powinien nas wspierać.

Polecamy
Oburzony student Politechniki. "Musiałem odpowiadać na pytania"
Oburzony student Politechniki. "Musiałem odpowiadać na pytania"

Oburzony student o obronie pracy dyplomowej: Nie dość, że trzeba opowiedzieć o pracy dyplomowej, to jest się dodatkowo o nią szczegółowo dopytywanym

Jednorożec na uniwersytecie
Jednorożec na uniwersytecie

"Nie ma porównania między przeciętnym zachodnim i polskim uniwersytetem. Polskie uniwersytety to często szkoły dla trochę starszych i mądrzejszych uczniów".

Ostatnio dodane
Kiedy podbić legitymację studencką?

Status studenta zapewnia wiele korzyści. By jednak był on aktywny, potrzebna jest aktualna legitymacja studencka. Kiedy kończy się jej ważność?

student w pracy
Ile kosztują studia? Koszt życia studenta w dużym mieście

Studenci coraz częściej łączą pracę ze studiami. Wszystko po to, aby mieć z czego opłacić edukację. Ile kosztują studia w Polsce i skąd wziąć na nie pieniądze?