Koła naukowe - Z Organizacji

Już w kwietniu rusza wyderzenie XIII Student Maritime Conference 2023

2023-03-21 14:43:24

Studia to jeden z ciekawszych okresów w życiu wielu młodych osób. Każdy wykorzystuje ten czas w różny sposób, niektórzy skupiają się na nauce, inni zaś preferują nocne życie. Jednak są osoby, które potrafią w ciekawy i prosty sposób połączyć obie te opcje.

Student Maritime Conference 2023Student Maritime Conference to coroczne wydarzenie w środowisku akademickim gromadzące studentów z całej Polski, które cieszy się wielkim uznaniem. Rozpoczyna się częścią naukową, która odbywa się na Uniwersytecie Morskim w Gdyni, podczas której studenci mogą wygłosić swoje referaty oraz podzielić się zdobytą wiedzą. Dodatkowo podczas konferencji wygłaszane są prelekcje różnych firm, które są również sponsorami przedsięwzięcia. Wisienką na torcie i jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji SMC jest integracja na statku oraz sam rejs do Szwecji.

Początki Student Maritime Conference sięgają 2008 roku, kiedy to koło naukowe TRANSLOG zorganizowało I edycję. Od tego momentu co roku studenci z różnych miast Polski pod koniec kwietnia spotykają się w Gdyni, aby przeżyć wspólnie to ciekawe wydarzenie. Tegoroczna już XIII edycja SMC odbywa się w dniach 24-26 kwietnia w Gdyni na Uniwersytecie Morskim przy Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości. Tematem konferencji jest „Misja na Marsa”, a prace konkursowe mają dotyczyć innowacji, przyszłości i nowoczesności w dziedzinie TSL. Odbędą się również prelekcje firm oraz sesja posterowa, gdzie studenci graficznie przedstawią swoje prace. Po zakończeniu części naukowej uczestnicy zostaną przetransportowani na terminal promowy w Gdańsku, gdzie rozpocznie się wyprawa do Szwecji na promie NOVA STAR. Statek należy do przedsiębiorstwa Polferries, które oficjalnie zostało partnerem tegorocznej edycji.

Organizację całego przedsięwzięcia koło rozpoczyna na jesień wraz z nowo rozpoczynającym się rokiem akademickim. W pierwszej kolejności, jak i najważniejszym punktem całego wydarzenia jest tematyka, to na jej podstawie powstają referaty i cała otoczka związana z konferencją. Następnym krokiem jest przygotowanie regulaminów, umów i całej papierkowej roboty, rozpoczynamy zapisy oraz poszukujemy sponsorów. Z początkiem nowego semestru, czyli w drugiej połowie lutego obowiązków przybywa, zaczyna się dokładne planowanie całej trzydniowej konferencji. Zadań do rozdysponowania jest wiele, dlatego członkowie koła TRANSLOG mogą się wykazać i zrealizować wiele ciekawych zadań.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Student Maritime Conference, XII edycja, 2023
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
bit
Oto Klub Podróżników BIT

Poznaj bliżej klub Uniwersytetu Ekonomicznego.

Translog
Koło Naukowe Transportu i Logistyki "TRANSLOG"

Jak koło naukowe pomaga studentom?

Polecamy
Polecamy
Ostatnio dodane
bit
Oto Klub Podróżników BIT

Poznaj bliżej klub Uniwersytetu Ekonomicznego.

Popularne