Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Kariera w branży IT - nie bój się nowych wyzwań!

2020-07-14 09:37:42

Współczesne czasy stawiają przed nami wiele wymagań. Jako przyszli lub obecni pracownicy, poszukujący coraz ciekawszych ścieżek kariery oraz lepszej jakości życia, musimy być elastyczni, otwarci na zdobywanie nowych umiejętności i odważni w realizacji kolejnych celów.

Kariera w branży IT TEB EdukacjaCoraz częściej zdarza się, że otrzymane przez nas w ławie szkolnej wykształcenie okazuje się niewystarczające. Nowoczesne czasy wymagają od nas dynamiki, nieustannego rozwoju i elastyczności. Tylko w ten sposób możemy zapewnić sobie godziwe miejsce na rynku pracy. Warto więc pomyśleć o pogłębieniu swojego potencjału w takim zakresie, który pozwoli nam uzyskać przewagę nad liczną konkurencją i znaleźć zatrudnienie w sektorach, które stale się rozrastają, przez co poszukują pracowników niezależnie od sytuacji na rynku. 

To może być dziecinnie proste!

Jednym z takich „strzałów w dziesiątkę” jest aktywnie rozwijająca się branża IT. Jeszcze jakiś czas temu wielu osobom określenie to kojarzyło się z zajęciem nieprzystępnym i skomplikowanym. Ale czasy nieubłaganie prą do przodu i dziś z obsługą komputera, telefonu, czy wielu programów komputerowych zaznajomione są nawet dzieci. Zajęcia  z informatyki organizowane są już w ramach edukacji przedszkolnej, a podstawy programowania opanowują uczniowie podstawówek!

Szansa na lepsze życie

To, co ogólnie nazywamy sektorem IT, ma tak szerokie znaczenie, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Czy żeby podjąć się pracy w tej branży trzeba posiadać wybitnie matematyczne zdolności? To mit! Branża IT wymaga bowiem wiele kreatywności i wyobraźni! A co najważniejsze, praca w niej otwiera szerokie perspektywy i gwarantuje godziwe zarobki. To właśnie niezależność finansowa jest wielkim atutem pracy w branży IT, bez względu na to, czy zatrudnimy się w firmie lub przedsiębiorstwie, czy też zdecydujemy się na otwarcie własnej działalności.

Nauka to podstawa sukcesu

A co, jeśli zagadnienia informatyczne budzą w nas lęk? Co, jeśli brakuje nam pewności siebie i wiary, że możemy je opanować? Wszystkie nasze obawy z pewnością rozwieje kompetentny nauczyciel. Wystarczy go znaleźć! To jego rolą jest przybliżenie nam najbardziej złożonych kwestii i objaśnienie ich w prosty i przystępny sposób. Doskonałym pomysłem jest skorzystanie z cieszących się ogromną popularnością szkoleń organizowanych przez TEB Edukacja (sprawdź na www.teb.pl). Stworzono je specjalnie z myślą o tych, którzy nie boją się wyzwań i chcieliby nauczyć się czegoś zupełnie nowego! Jednym z ich wielkich atutów jest dostępność, bowiem prowadzone są w bardzo wielu miastach Polski. Można wybrać jeden z trzech proponowanych kursów:

Grafika komputerowa – Projektowanie stron www i materiałów internetowych, opracowanie wizualne, skład, przygotowanie do druku folderów, ulotek czy plakatów, a także publikacji prasowych i książkowych - te umiejętności przydadzą się niemal w każdej branży!

Programowanie Java – warto poznać jeden z najpopularniejszych języków programowania, dowiedzieć się jak praktycznie wykorzystać kontener webowy Apache Tomcat oraz tworzyć aplikacje webowe (przydatne m.in. do tworzenia systemu rezerwacji hotelowych, czatów czy rankingów)

Programowanie Python z Cisco Networking Academy
– interesują Cię narzędzia i funkcje programowania Python? Chcesz wiedzieć w jaki sposób wykorzystać pętle oraz konstrukcje warunkowe? Ciekawi Cię jak tworzyć obiekty i klasy w kodzie programu? Ten kurs jest w sam raz dla Ciebie! (sprawdź na https://bit.ly/TEB_kurs_python)

Decydując się na dokształcanie z zakresu IT nie trzeba rezygnować ze swoich zwykłych zajęć, wystarczy poświęcić trochę wolnego czasu wieczorami lub w weekendy. Czy warto? Z pewnością! W końcu zdobyta wiedza z zakresu najprężniej rozwijającego się sektora gospodarki pozwoli nam na bycie skuteczniejszym na rynku pracy. Co to dla nas oznacza? Lepsze perspektywy zawodowe i godziwe wynagrodzenie. A w końcu o to przecież chodzi!

ip

fot. materiały prasowe TEB Edukacja

Słowa kluczowe: TEB Edukacja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
przemoc w szkołach aktorskich
Koło Młodych SFP o przemocy w szkołach o profilu artystycznym [Oświadczenie]

"Uważamy, że w szkołach, wobec których pojawiły się publiczne zarzuty powinny zostać powołane zewnętrzne komisje."

akademik studencki
Różne rodzaje zakwaterowania dla studentów Kraków

Sprawdźcie najważniejsze informacje dotyczące rodzajów zakwaterowania dla osób pobierających wyższe wykształcenie.

Polecamy
Kto to jest rektor? Czyli co robi najważniejsza osoba na uczelni

Dowiedz się, po czym poznać rektora, jak się do niego zwracać oraz czym się tak właściwie zajmuje.

Zobacz podstawowe części składowe pracy dyplomowej!
Jak napisać streszczenie pracy dyplomowej?

Zobacz, jak stworzyć abstrakt pracy licencjackiej lub magisterskiej!

Ostatnio dodane
przemoc w szkołach aktorskich
Koło Młodych SFP o przemocy w szkołach o profilu artystycznym [Oświadczenie]

"Uważamy, że w szkołach, wobec których pojawiły się publiczne zarzuty powinny zostać powołane zewnętrzne komisje."

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!