Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Kariera w branży IT - nie bój się nowych wyzwań!

2020-07-14 09:37:42

Współczesne czasy stawiają przed nami wiele wymagań. Jako przyszli lub obecni pracownicy, poszukujący coraz ciekawszych ścieżek kariery oraz lepszej jakości życia, musimy być elastyczni, otwarci na zdobywanie nowych umiejętności i odważni w realizacji kolejnych celów.

Kariera w branży IT TEB EdukacjaCoraz częściej zdarza się, że otrzymane przez nas w ławie szkolnej wykształcenie okazuje się niewystarczające. Nowoczesne czasy wymagają od nas dynamiki, nieustannego rozwoju i elastyczności. Tylko w ten sposób możemy zapewnić sobie godziwe miejsce na rynku pracy. Warto więc pomyśleć o pogłębieniu swojego potencjału w takim zakresie, który pozwoli nam uzyskać przewagę nad liczną konkurencją i znaleźć zatrudnienie w sektorach, które stale się rozrastają, przez co poszukują pracowników niezależnie od sytuacji na rynku. 

To może być dziecinnie proste!

Jednym z takich „strzałów w dziesiątkę” jest aktywnie rozwijająca się branża IT. Jeszcze jakiś czas temu wielu osobom określenie to kojarzyło się z zajęciem nieprzystępnym i skomplikowanym. Ale czasy nieubłaganie prą do przodu i dziś z obsługą komputera, telefonu, czy wielu programów komputerowych zaznajomione są nawet dzieci. Zajęcia  z informatyki organizowane są już w ramach edukacji przedszkolnej, a podstawy programowania opanowują uczniowie podstawówek!

Szansa na lepsze życie

To, co ogólnie nazywamy sektorem IT, ma tak szerokie znaczenie, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Czy żeby podjąć się pracy w tej branży trzeba posiadać wybitnie matematyczne zdolności? To mit! Branża IT wymaga bowiem wiele kreatywności i wyobraźni! A co najważniejsze, praca w niej otwiera szerokie perspektywy i gwarantuje godziwe zarobki. To właśnie niezależność finansowa jest wielkim atutem pracy w branży IT, bez względu na to, czy zatrudnimy się w firmie lub przedsiębiorstwie, czy też zdecydujemy się na otwarcie własnej działalności.

Nauka to podstawa sukcesu

A co, jeśli zagadnienia informatyczne budzą w nas lęk? Co, jeśli brakuje nam pewności siebie i wiary, że możemy je opanować? Wszystkie nasze obawy z pewnością rozwieje kompetentny nauczyciel. Wystarczy go znaleźć! To jego rolą jest przybliżenie nam najbardziej złożonych kwestii i objaśnienie ich w prosty i przystępny sposób. Doskonałym pomysłem jest skorzystanie z cieszących się ogromną popularnością szkoleń organizowanych przez TEB Edukacja (sprawdź na www.teb.pl). Stworzono je specjalnie z myślą o tych, którzy nie boją się wyzwań i chcieliby nauczyć się czegoś zupełnie nowego! Jednym z ich wielkich atutów jest dostępność, bowiem prowadzone są w bardzo wielu miastach Polski. Można wybrać jeden z trzech proponowanych kursów:

Grafika komputerowa – Projektowanie stron www i materiałów internetowych, opracowanie wizualne, skład, przygotowanie do druku folderów, ulotek czy plakatów, a także publikacji prasowych i książkowych - te umiejętności przydadzą się niemal w każdej branży!

Programowanie Java – warto poznać jeden z najpopularniejszych języków programowania, dowiedzieć się jak praktycznie wykorzystać kontener webowy Apache Tomcat oraz tworzyć aplikacje webowe (przydatne m.in. do tworzenia systemu rezerwacji hotelowych, czatów czy rankingów)

Programowanie Python z Cisco Networking Academy
– interesują Cię narzędzia i funkcje programowania Python? Chcesz wiedzieć w jaki sposób wykorzystać pętle oraz konstrukcje warunkowe? Ciekawi Cię jak tworzyć obiekty i klasy w kodzie programu? Ten kurs jest w sam raz dla Ciebie! (sprawdź na https://bit.ly/TEB_kurs_python)

Decydując się na dokształcanie z zakresu IT nie trzeba rezygnować ze swoich zwykłych zajęć, wystarczy poświęcić trochę wolnego czasu wieczorami lub w weekendy. Czy warto? Z pewnością! W końcu zdobyta wiedza z zakresu najprężniej rozwijającego się sektora gospodarki pozwoli nam na bycie skuteczniejszym na rynku pracy. Co to dla nas oznacza? Lepsze perspektywy zawodowe i godziwe wynagrodzenie. A w końcu o to przecież chodzi!

ip

fot. materiały prasowe TEB Edukacja

Słowa kluczowe: TEB Edukacja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
studia pedagogiczne
Wszystko, co trzeba wiedzieć o studiach pedagogicznych

Tutaj znajdziesz kilka faktów na temat tego kierunku.

Musisz to wiedzieć zanim pójdziesz na architekturę

Sprawdź, co powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na aplikację na ten kierunek.

Jak pozbyć się bariery językowej?

Bariera językowa to problem, z którym w pewnym momencie zmagał się każdy uczący się języka obcego. Oto sposoby na jej skuteczne przełamanie.

Polecamy
Top 20 najlepszych piw według studentów
Top 20 najlepszych piw według studentów

Wybraliście 20 waszych ulubionych browarów. Oto rezultaty naszej ankiety!

"Witajcie na festiwalu ch***wego ściągania". Egzamin oczyma studenta i profesora
"Witajcie na festiwalu ch***wego ściągania". Egzamin oczyma studenta i profesora

Od „tylko mnie nie przesadź”, po „jak mi się tego nie chce sprawdzać”.

Polecamy
Ostatnio dodane
studia pedagogiczne
Wszystko, co trzeba wiedzieć o studiach pedagogicznych

Tutaj znajdziesz kilka faktów na temat tego kierunku.

Musisz to wiedzieć zanim pójdziesz na architekturę

Sprawdź, co powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na aplikację na ten kierunek.