Sport akademicki - Studia

KaszebeRunda 2014

2014-04-25 13:30:19

KaszebeRunda - największa impreza kolarska dla amatorów w Polsce obchodzi w tym roku swój jubileusz. Z tej okazji 10 edycja KaszebeRunda odbędzie się w specjalnej formule akademickiej.  

25 maja blisko 1000 uczestników tej kultowej imprezy będzie zdawać ”kolarskie egzaminy” na trzech dystansach: 65, 120 i 225 km, tak aby na mecie w Kościerzynie otrzymać jeden z tytułów naukowych: magistra, doktora lub profesora kolarstwa.

Szczególne wyróżnienie w postaci tytułu Doctora Honoris Causa będą mogli odebrać uczestnicy, którzy przejechali przynajmniej 8 z 10 dotychczasowych KaszebeRunda.

Akademicką oprawę zapewnia partner organizacyjny: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku z gospodarzem ceremonii rektorem Waldemarem Moską.

Trasa kolarska rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej ze startem i metą w Kościerzynie. Formuła maratonu pozwala każdemu poczuć się zwycięzcą nad dystansem i jest niecodzienną szkołą charakteru. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora.

- Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, by za rok być jeszcze lepszym. Priorytetem jest atrakcyjna, doskonale oznakowana trasa pozwalająca bić własne rekordy - mówi organizator i pomysłodawca maratonu Andrzej Gołębiowski.

Na kaszubskie drogi organizatorzy zapraszają amatorów kolarstwa i turystyki rowerowej. Nieważne na jakim rowerze jeździsz, ważne że ustanowisz swój własny rekord!

Niepowtarzalną atrakcją maratonu są specjalne regionalne bufety kolarskie organizowane przez mieszkańców miejscowości, gdzie pojawią się kolarze. Każdy cyklista biorący udział w KaszebeRunda będzie mógł spróbować przysmaków przygotowanych specjalnie dla nich przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Większość produktów przygotowywana jest domowym sposobem gwarantującym niepowtarzalny smak i świeżość. Tradycja, humor, kaszubski folklor i gościnność, tego również nie zabraknie na maratonowych przystankach.

- Formuła maratonu jest unikatowa, nie tylko w skali naszego kraju, ale także w kontekście europejskim. – podkreśla Ryszard Świlski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego. - Na mecie na każdego uczestnika czeka nie tylko medal, dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, ale także masaż powysiłkowy oraz ciepły posiłek.

Gospodarze: Miasto Kościerzyna, Gmina Stężyca, Gmina Sulęczyno, Gmina Brusy, Gmina Studzienice
Sponsorzy: Stena Line, Euro-Car
Partner Akademicki: AWFiS w Gdańsku
Partnerzy medialni: trójmiasto.pl, biznesnafali.pl, bikeworld.pl, Radio Gdańsk, Radio Kaszebe
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego, Burmistrz Miasta Kościerzyna, Rektor AWFiS w Gdańsku
Ambasadorzy: Iwona Guzowska, Aleksandra Kobielak, Leszek Blanik, Adam Korol

RowerOver     

Stowarzyszenie RowerOver jest organizatorem kolarskich imprez rekreacyjno-sportowych w woj. pomorskim i południowej Szwecji, między innymi: KaszebeRunda, Żuławy Wkoło,  Kociewie Kołem, Wejherovia Velo, Cartusia MTB, Karlskrona Bike Marathon, a także triathlonu „Kartuska Masakra”. W 2013 r. Stowarzyszenie RowerOver zorganizowało Cyklo Gdynia - wyścig kolarski dla zawodowców i amatorów ze startem i metą w centrum Gdyni, z udziałem Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia oraz wszystkich polskich zawodowych grup kolarskich.

Więcej informacji na stronie: www.RowerOver.pl

ip

 

Słowa kluczowe: kaszeberunda, kościerzyn, kolarstwo dla amatorów
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski - srebrne snowboardzistki i medal indywidualny

Reprezentacja UG w snowboardzie zaprezentowała się w tej edycji z naprawdę dobrej strony!

Studentka Uniwersytetu Gdańskiego trzecia w Pucharze Świata w łyżwiarstwie 2020 Gdańsk

Poznajcie multimedalistkę i reprezentantkę Polski na mistrzostwach świata w łyżwiarstwie - Kamilę Stormowską.

Polecamy
Podiumowe deja vu sprzed roku, Michryc wygrywa!
Podiumowe deja vu sprzed roku, Michryc wygrywa!

7 i 8 grudnia rozegrano Mistrzostwa Polski Freestyle Football Myszków 2012. Cały turniej, podobnie jak przed rokiem, wygrał Michał Rycaj.

Wyjazd studencki do  Les Menuires
Wyjazd studencki do Les Menuires

SnowShow, jedna z wiodących na polskim rynku firm zajmujących się kompleksową organizacją wyjazdów na narty oraz snowboard, ogłosiła First Minute na 3D Exploration Week w Les Menuires we Francji.

Ostatnio dodane
DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski - srebrne snowboardzistki i medal indywidualny

Reprezentacja UG w snowboardzie zaprezentowała się w tej edycji z naprawdę dobrej strony!

Konkurs Ziaja