Konferencje - Z życia Uczelni

Kearney zaprasza kobiety do świata konsultingu i organizuje dzień rekrutacyjny

2022-10-04 12:42:15

Międzynarodowa firma doradztwa strategicznego Kearney rusza z nowym ogólnoeuropejskim projektem skierowanym do kobiet. European Women Recruiting Event to kameralne, bezpłatne wydarzenie organizowane w ramach międzynarodowego programu GAIN (Gender Alliance and Inclusion Network), którego celem jest wspieranie różnorodności w miejscu pracy. Myślą przewodnią spotkania, które odbędzie się 20 października 2022 roku w warszawskim biurze firmy będzie ścieżka rozwojowa kobiet w konsultingu. Zapisy trwają do 5 października, a liczba miejsc jest ograniczona.

Zobacz też: Po jakich studiach można liczyć na najlepsze zarobki?

Woman Recruiting Event

Na czym polega Woman Recruiting Event?

Okres studiów i pierwsze doświadczenia zawodowe to często kluczowy moment w rozwoju kariery, dlatego Kearney kieruje swoje zaproszenie do studentek oraz młodych profesjonalistek. Woman Recruiting Event odbędzie się w 12 biurach firmy w całej Europie. W trakcie wydarzenia jego uczestniczki będą mogły zapoznać się ze specyfiką pracy w branży konsultingowej oraz z bliska zobaczyć jak wygląda świat doradztwa strategicznego.

W trakcie pierwszej części spotkania – “My Way” – doświadczone konsultantki Kearney opowiedzą o tym, jak wyglądała ich ścieżka wejścia do zawodu oraz dalszy rozwój kariery. W kolejnym panelu uczestniczki eventu w towarzystwie managerek z lokalnych biur firmy wezmą udział w warsztatach poświęconych m.in. umiejętnościom rozwiązywania problemów. Event zakończy networkingowy cocktail, podczas którego młode profesjonalistki zapoznają się z lokalną specyfiką pracy w branży.

Różnorodność to dziś bardzo istotne zagadnienie dotyczące każdego miejsca pracy. Powinna być ona nie tylko akceptowana, ale i ceniona. Zróżnicowane środowisko pracy oznacza więcej punktów widzenia, a tym samym większy potencjał, jeśli chodzi o stawianie czoła zawodowym wyzwaniom. Kearney od dawna angażuje się w proces wyrównywania szans wszystkich swoich pracowników niezależnie od płci, a nowy projekt skierowany wyłącznie dla kobiet jest tego wyrazem – mówi Marta Szostak, dyrektorka w warszawskim biurze Kearney.

Czym jest European Women Recruiting Event?

European Women Recruiting Event jest częścią prowadzonego przez Kearney programu GAIN. Jego celem jest zwiększenie udziału kobiet zatrudnionych w firmie, także na stanowiskach kierowniczych, poprzez wdrażanie konkretnych działań z obszaru HR. Począwszy od rekrutacji, mentoringu dla przyszłych rekrutów i stażystek po wirtualne spotkania edukacyjne dla studentek chcących rozpocząć pracę w konsultingu.

Dla kogo? Studentki kończące studia pierwszego stopnia lub magisterskie oraz młode profesjonalistki. Specjaliści powinni mieć do 3 lat doświadczenia w doradztwie lub zbliżonych branżach.

Kiedy? 20 października 2022 roku, 14:00-20:00

Gdzie? Kearney, Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa

Jak? Zgłoszeń można dokonywać do 5 października 2022 roku na stronie: https://www.kearney.com/en/careers/diversity-equity-and-inclusion/gain-recruiting-europe. 

O firmie

Kearney to działająca od 1926 roku firma konsultingowa, zapewniająca strategiczne doradztwo największym na świecie przedsiębiorstwom, agencjom rządowym oraz organizacjom non-profit. Na liście jej klientów znajduje się ponad ¾ firm wymienianych w rankingu Fortune Global 500. Kearney działa poprzez sieć ponad 60 biur zlokalizowanych w ponad 40 krajach. Firma zatrudnia na całym świecie powyżej 4 tys. pracowników. Jej konsultanci są absolwentami prestiżowych uczelni oraz ekspertami z wieloletnim doświadczeniem w szeregu branż i sektorów. W Polsce Kearney działa od 1990 roku, a od 1996 roku posiada swoje oficjalne biuro w Warszawie. Na rynku polskim specjalizuje się w doradztwie strategicznym dla branż takich jak m.in.: finanse i bankowość, handel i dobra konsumenckie, telekomunikacja, energetyka, przemysł ciężki (chemia i górnictwo) oraz transport i logistyka (lotnictwo i kolejnictwo). Więcej na temat firmy: www.kearney.com

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Woman Recruiting Event, rekrutacja, konsulting
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
EduFestival
EduFestival - ucz się i studiuj za granicą

Jak przygotować się do nauki za granicą i jak rozpoznać edukację w obcym kraju?

Narodowe Centrum Badań Jądrowych - miedzynarodowa konferencja informatyki materiałowej
Pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja informatyki materiałowej

Wydarzenie poświęcone innowacyjnemu zastosowaniu informatyki - pracy w warunkach ekstremalnych i medycynie.

Polecamy
XV Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji - informacje o wydarzeniu Wrocław

Najlepsi studenci geodezji i kartografii w Polsce, będą dzielić się doświadczeniem i dorobkiem.

"Innowacyjna gospodarka. Rola polityki ekonomicznej" 2019 - informacje o konferencji

Dowiedz się więcej o wyjątkowym wydarzeniu, przedstaw wyniki swoich badań oraz uzyskaj szansę na publikację w znanych czasopismach naukowych!

Polecamy
Ostatnio dodane
EduFestival
EduFestival - ucz się i studiuj za granicą

Jak przygotować się do nauki za granicą i jak rozpoznać edukację w obcym kraju?

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.