Polska - Świat nauki

Kolejna odsłona astronomicznego spotkania "Mniej światła, więcej gwiazd" już w sierpniu!

2022-07-29 09:25:47

Centrum Nauki Experyment wraz z Radą Dzielnicy Śródmieście oraz Uniwersytetem Morskim w Gdyni zachęca do odkrywania letniego nieba. Już 12 i 13 sierpnia odbędzie się kolejna odsłona astronomicznego spotkania „Mniej światła, więcej gwiazd”.

mniej światła"Mniej światła, więcej gwiazd" już w sierpniu

Żyjąc w miastach pełnych latarni i reflektorów czasem zapominamy o pejzażu rozciągającym się ponad naszymi głowami. A czasem wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce i spojrzeć w górę. W piątek i sobotę, 12 i 13 sierpnia, takim miejscem z pewnością będzie Molo Południowe w Gdyni, przy pomniku „Żagle”. Zapraszamy już od godziny 16:00 aż do 23:00!

Na czym polega wydarzenie?

„Mniej światła, więcej gwiazd” to już druga edycja tego wyjątkowego, organizowanego we współpracy z Radą Dzielnicy Śródmieście oraz Uniwersytetem Morskim w Gdyni wydarzenia. To astronomiczne spotkanie to wyjątkowa szansa by przyjrzeć się gwiazdom przy pomocy teleskopów i lornetek oraz poznać tajemnice gwiazdozbiorów. Na miejscu nie zabraknie doświadczonych edukatorów Centrum Nauki Experyment, którzy chętnie podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i umiejętnościami.

- Kolejny raz Rada Dzielnicy Śródmieście może zaprosić mieszkańców na wspólne oglądanie nieba - mówi Jędrzej Szerle, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Śródmieście. - Koniec Mola Południowego w Gdyni, choć położony w samym sercu miasta, świetnie nadaje się do obserwacji astronomicznych. Mam nadzieję, że podobnie jak w zeszłym roku, mieszkańcy i turyści będą mieli okazję zobaczyć deszcz Perseidów, kratery na Księżycu i pierścienie Saturna.

- Bardzo się cieszymy, że wraz z Radą Dzielnicy Śródmieście i Uniwersytetem Morskim w Gdyni, już kolejny rok możemy przybliżać gdynianom i gdyniankom nocne niebo – mówi Klaudia Tajthi, specjalistka w Dziale Wydarzeń i Programów Naukowych w Centrum Nauki Experyment. – W tym roku przygotowaliśmy także coś specjalnego. Oprócz obserwacji gwiazd, będziemy również mogli oglądać słońce za pomocą specjalistycznego teleskopu słonecznego! Zapraszamy wszystkich chętnych, ponieważ okazja do bezkarnego patrzenia wprost w naszą gwiazdę nie zdarza się codziennie.

Atrakcje dla uczestników

Organizatorzy przygotowali również wiele innych atrakcji – chętni będą mogli wykonać model Księżyca, przeprowadzić barwne i świetlne eksperymenty, a nawet zbudować i wystrzelić rakietę! Podczas wydarzenia swoje wnętrze otworzy również planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego, gdzie, pomiędzy 16:00 a 20:00, co 30 minut, obejrzeć będzie można specjalne, astronomiczne pokazy. Wejściówki do planetarium będą wydawane w namiocie Experymentu w dniu wydarzenia.

Termin: 12-13.08.2022 | godz. 16.00 – 23.00

Miejsce: Molo Południowe w Gdyni, przy pomniku „Żagle”

Bilety: wstęp wolny.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: „Mniej światła, więcej gwiazd”, Uniwersytetem Morskim w Gdyni,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
innowator
Innowacyjnie w biznesie i nauce? Konkurs Innowator Mazowsza wystartował!

Łączna pula nagród finansowych to 113 000 zł!

Znamy wyniki rankingu Perspektywy 2022

Sprawdź, która uczelnia w Polsce jest najlepsza.

Polecamy
Finansowanie NCN dla 6 projektów badań Uniwersytetu Gdańskiego nad wirusami i epidemiami

Dowiedz się, jakie projekty badawcze zostaną opłacone przez Narodowe Centrum Nauki.

Polskie uczelnie, z których pochodzą milionerzy - ranking Pracowni 2033 na rok 2020

Które szkoły wyższe i miasta "tworzą" w Polsce multimilionerów?

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.