Koła naukowe - Z Organizacji

Koło Naukowe Transportu i Logistyki "TRANSLOG"

2023-03-21 14:58:12

Koło Naukowe Transportu i Logistyki „TRANSLOG” działa nieprzerwanie od 2003 r. przy Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Jest największym, najbardziej rozpoznawalnym i najaktywniejszym kołem na Uczelni. Zrzesza wielu ambitnych studentów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z sektora TSL (Transport – Spedycja – Logistyka). Głównym celem i strategią TRANSLOG-u jest pomoc studentom w rozwoju, wchodzeniu na rynek pracy, tworzeniu dorobku naukowego i udział w życiu Uczelni.

TRanslogKoło Naukowe Transportu i Logistyki „TRANSLOG”

Członkowie koła mają możliwość uczestnictwa w projektach badawczych, prelekcjach organizowanych przez firmy i wykładowców, przeprowadzać własne badania, pisać oraz publikować artykuły w wydawanej co roku monografii, wygłaszać referaty i uczestniczyć w ogólnopolskich konferencjach naukowych. Pozwala to nie tylko na samorozwój, ale także zdobywanie znakomitych osiągnięć - do tej pory członkowie KNTiL TRANSLOG zdobyli dwadzieścia stypendiów Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, a także osiem stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego.

Najważniejszym, corocznym wydarzeniem dla koła jest organizowana przez KNTiL TRANSLOG konferencja „Student Maritime Conference”. W tym roku w dniach 24-26 kwietnia odbędzie się już XIII Edycja, a jej tematem jest „Misja na Marsa”. Jest to jedna z najpopularniejszych ogólnopolskich konferencji logistycznych wśród społeczności studenckiej, co można określić jako ogromny sukces. Oprócz organizacji konferencji KNTiL TRANSLOG aktywnie wspomaga działalność Uniwersytetu Morskiego w Gdyni poprzez uczestnictwo w przygotowaniach i przebiegu wielu znakomitych wydarzeń, takich jak: Dni Otwarte Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Sympozjum Morskich Kół Naukowych Uniwersytetu Morskiego, Seminarium Kół Naukowych Uniwersytetu Morskiego, czy też akcje charytatywne. Dodatkowo dosyć często organizowane są wydarzenia integracyjne dla członków koła w formie spotkań towarzyskich i wspólnych wyjazdów.

KNTiL TRANSLOG aktywnie działa również na social mediach – posiada fanpage na Facebook’u https://www.facebook.com/kntil.translog oraz profil na Instagramie @kntil.translog https://www.instagram.com/kntil.translog/. Umieszczane są na nich najważniejsze informacje dotyczące poczynań i osiągnięć koła oraz jego członków.

Koło zrzesza nie tylko obecnych studentów, ale także absolwentów, wykładowców, czy zaprzyjaźnione firmy. Relacje te owocują na wielu polach aktywności, a przynależność do społeczności naukowej można określić jako przyjemność i czerpanie korzyści, a nie obowiązek i stratę czasu.

W przyszłości KNTiL TRANSLOG chce działać na jeszcze większych obrotach, tak aby nadal pozostać świetnym miejscem do zdobywania doświadczenia i wiedzy, nawiązywania kontaktów ludzkich, udzielania wsparcia oraz zachęcania do rozwoju.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: TRANSLOG, koło naukowe Transportu i Logistyki, Uniwersytet Morski w Gdyni
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
bit
Oto Klub Podróżników BIT

Poznaj bliżej klub Uniwersytetu Ekonomicznego.

Translog
Koło Naukowe Transportu i Logistyki "TRANSLOG"

Jak koło naukowe pomaga studentom?

Polecamy
Warsztaty odbędą się w dniach 6-8 marca 2019 roku.
StratoWeek - weź udział w warsztatach! Łódź

Warsztaty odbędą się w dniach 6-8 marca 2019 roku.

Translog
Koło Naukowe Transportu i Logistyki "TRANSLOG"

Jak koło naukowe pomaga studentom?

Polecamy
Ostatnio dodane
bit
Oto Klub Podróżników BIT

Poznaj bliżej klub Uniwersytetu Ekonomicznego.

Popularne