Konferencje - Z życia Uczelni

Konferencja "Twoja kariera - kierunek Polska" 2019 - podsumowanie

2019-06-28 11:03:05

27 czerwca 2019 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska” organizowana przez Fundację GPW w ramach programu "Go4Poland – Wybierz Polskę!". W trakcie wydarzenia można było wziąć udział w panelach dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli biznesu, polityki i nauki, które przyciągnęły do siedziby GPW blisko 200 uczestników.

plakat konferencji go4poland

Powody organizacji wydarzenia

Polska okupuje drugie miejsce na świecie w rankingu odpływu wykształconych specjalistów na zagraniczne rynki pracy. Wpływa to negatywnie zarówno na rodzime firmy, zmagające się z problemami kadrowymi, jak i na całą gospodarkę. Jednocześnie, z roku na rok coraz więcej młodych ludzi wyjeżdża na studia za granicę. Doświadczenie i umiejętności, które w ten sposób zdobywają, to unikatowa wartość dla nich i ich potencjalnych przyszłych pracodawców.

Zachęcenie młodych ludzi do powrotu do Polski po studiach i planowania tu kariery zawodowej wymaga współpracy biznesu, administracji i organizacji pozarządowych. Na takie działania zdecydowała się Fundacja GPW, która w tym roku już po raz czwarty organizuje Program "Go4Poland – Wybierz Polskę!".

Program Go4Poland

- Poprzez staże, warsztaty i program mentoringowy zachęcamy zdolnych, młodych ludzi do planowania swojej kariery zawodowej w kraju. W tegorocznej edycji programu współpracujemy z ponad dwudziestoma firmami z różnych branż. Naszym Partnerem Strategicznym jest PKN ORLEN. W portalu www.go4poland.pl zamieszczono oferty 24 staży, na które wciąż zapisują się studenci - relacjonuje Anna Salamończyk-Mochel, Prezes Fundacji GPW.

Punktem kulminacyjnym każdej edycji programu "Go4Poland – Wybierz Polskę!" jest konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska”, której w tym roku towarzyszą również Targi Kariery, warsztaty oraz strefa mentoringu.

Wydarzenie zainaugurowało spotkanie Rady Programowej. Podczas spotkania przedstawiciele Organizatorów, Fundatora i Partnerów debatowali o kolejnych działaniach, jakie należy podjąć by skutecznie zachęcać Polaków studiujących za granicą do planowania kariery w kraju.

- Program "Go4Poland – Wybierz Polskę!" niesie ze sobą szereg korzyści, zarówno dla pracodawców, jak i potencjalnych pracowników. Współpraca z Fundacją GPW  pomaga przedsiębiorstwom zyskać unikalne kompetencje oraz kreować wizerunek spółki odpowiedzialnej za przyszłość młodego pokolenia i rozwój Polski. Dla studentów, „Go4Poland – Wybierz Polskę!” to możliwość powrotu do kraju i realizowania aspiracji zawodowych w ojczyźnie. Cieszy mnie fakt, ze Giełda jest miejscem spotkań nie tylko doświadczonych przedsiębiorców, ale także młodych ludzi, studentów i absolwentów, którzy są przyszłością naszej gospodarki – powiedział Marek Dietl, prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Goście 2019

W konferencji udział wzięli:

 • Jarosław Gowin - Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 • Szymon Szynkowski vel Sęk - Sekretarz Stanu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych
 • Marek Dietl - Prezes Giełdy Papierów Wartościowych
 • Wojciech Nagel - Przewodniczący Rady, Fundacja GPW

Wśród gości i uczestników paneli dyskusyjnych pojawili się m.in.:

 • Beata Lubos - Dyrektor Departamentu Innowacji, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
 • Wioletta Kandziak - Dyrektor Wykonawczy ds. Kadr w PKN ORLEN S.A.
 • Grzegorz Kądzielawski - Wiceprezes Zarządu, Grupa Azoty
 • Michał Bryszewski - Head of Business Solutions, JLL
 • Przemysław Stalica - Dyrektor Pionu Zasobów Ludzkich, Bank Pekao S.A
 • Bartłomiej Pawlak - Wiceprezes Zarządu, PFR
 • Adam Banaszak - Zastępca Prezesa, PARP
 • Paweł Kolczyński - Wiceprezes, ARP
 • Michał Stępniewski - Wiceprezes  Zarządu, KDPW
 • Janusz Władyczak - Prezes Zarządu, KUKE

Organizatorem programu "Go4Poland – Wybierz Polskę!" jest Fundacja GPW. Partnerem Strategicznym programu jest PKN ORLEN S.A.

"Go4Poland – wybierz Polskę!" to:

 • ponad 450 studentów zarejestrowanych w Programie;
 • ponad 250 uczestników poprzednich Konferencji;
 • ponad 200 laureatów studiujących na 51 uczelniach w 13 różnych krajach;
 • 21 firm partnerskich IV edycji Programu.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Fundacja GPW, Go4Poland, Praca, Kariera w Polsce, Staże, Targi Pracy,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
"Kliwent Event" - informacje o VI edycji Kraków

Konferencja branży HVAC&R w Krakowie. Poznaj przebieg konferencji i dowiedz się, jak wziąć w niej udział.

Konferencja odbędzie się 6 października 2018 roku.
Fundacja "Potrafię Pomóc" zaprasza na konferencję

Konferencja odbędzie się 6 października 2018 roku.

Ostatnio dodane
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!