Koła naukowe - Z Organizacji

Konkurs dla młodych projektantów 3D

2007-02-12 13:57:19

Konkurs dla młodych projektantów 3D

Student Design Contest wymaga kreatywności, nowatorstwa i umiejętności obsługi programu Autodesk Inventor

Warszawa, 7 lutego 2007 - Autodesk Inc. (NASDAQ: ADSK) zainaugurował konkurs Inventor Student Design Contest, który stanowi kolejny dowód na jej zaangażowanie w edukację. Wszyscy słuchacze studiów wyższych, którzy do 1 maja 2007 r. zgłoszą swoje nowatorskie projekty 3D utworzone w programie Autodesk Inventor, mają szansę wygrać wspaniałe nagrody od firm HP, AMD i 3Dconnexion. Jury, w skład którego wchodzą pracownicy firmy Autodesk, profesjonalni projektanci i specjaliści branżowi, oceni zgłoszenia na podstawie zakresu wykorzystania możliwości programu Autodesk, nowatorstwa i ogólnego wyglądu estetycznego. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 15 maja 2007 r.

„Studenci będą liderami innowacji jutra. Poprzez konkurs Autodesk chce zwrócić uwagę na ich talent i kreatywność" - powiedział Robert „Buzz" Kross, wiceprezes Autodesk, Dział Rozwiązań dla Przemysłu - „Dla młodych projektantów to świetna okazja, aby rozwijać swoje praktyczne umiejętności, a także zostać dostrzeżonym przez kolegów i wybitnych specjalistów branżowych".

Autodesk Inventor to najbardziej popularne oprogramowanie do tworzenia projektów mechanicznych 3D, które jest przedmiotem nauczania na najbardziej szanowanych uniwersytetach i ośrodkach akademickich na świecie. Ten łatwy w nauce program pomaga studentom rozwijać, wykorzystywać i wypróbowywać umiejętności w zakresie projektowania, a finalnie wejść na rynek pracy z przewagą konkurencyjną. W trosce o rozwój nowego pokolenia inżynierów Autodesk uruchomił portal internetowy Student Engineering and Design Community, z którego studenci mogą bezpłatnie* pobierać oprogramowanie, w tym program Inventor. Studenci, którzy zamierzają wziąć udział w konkursie Inventor Student Design Contest, muszą najpierw zarejestrować się w portalu, odwiedzając stronę www.students.autodesk.com.

Oprócz uznania swoich kolegów i ekspertów laureaci otrzymają niezwykłe nagrody.

  • Główna nagroda: najwyższej klasy stacja robocza HP xw4400 z kartą ATI FireGL V7200 i 20-calowym monitorem ciekłokrystalicznym oraz urządzenie SpacePilot firmy 3Dconnexion.
  • Pierwsze miejsce: konsola do gier Xbox 360 zawierająca kartę graficzną ATI FireGL firmy AMD, sponsorowana przez firmę AMD, oraz urządzenie SpaceExplorer firmy 3Dconnexion.
  • Drugie miejsce: Karta graficzna ATI FireGL 7200 oraz urządzenie SpaceTraveler firmy 3Dconnexion.
  • Trzecie miejsce: Karty graficzne ATI FireGL 3300 od firmy AMD oraz urządzenia SpaceNavigator Personal Edition firmy 3Dconnexion dla pięciu zdobywców trzeciej lokaty.

„Projektanci potrzebują najlepszego sprzętu i oprogramowania 3D, aby wcielać swoje pomysły w życie" - mówi Janet Matsuda, dyrektor ds. rozwiązań graficznych do stacji roboczych w firmie AMD. „Naszym celem jest tworzenie produktów, które zwiększają kreatywność i produktywność projektantów. Wspólnie z firmą Autodesk AMD oferuje rozwiązania graficzne o wysokiej wydajności, które eliminują bariery w projektowaniu i produkcji. Dzięki temu artyści, architekci i inżynierowie mogą tworzyć z większą szybkością i precyzją".

Szczegółowe wymagania dotyczące zgłoszeń i kryteria oceny można znaleźć pod adresem http://students.autodesk.com/inventorcontest.

Informacje o Autodesk

Autodesk Inc., notowany na liście Fortune 1000, wspiera urzeczywistnianie wielkich idei. 7 mln użytkowników sprawia, że firma jest wiodącym światowym dostawcą oprogramowania i usług w branżach: architektonicznej i budowlanej, mechanicznej, zarządzania infrastrukturą, mediów cyfrowych oraz bezprzewodowych usług danych cyfrowych. Dzięki rozwiązaniom Autodesk klienci mogą efektywniej tworzyć, zarządzać i współdzielić dane i zasoby cyfrowe. Rezultatem jest większa przewaga konkurencyjna osiągana dzięki wyższej efektywności projektowania.

Firma Autodesk powstała w 1982r., jej siedziba mieści się w San Rafael (Kalifornia). Więcej informacji: www.autodesk.com, www.autodesk.pl.

Autodesk is a registered trademark of Autodesk, Inc., in the USA and/or other countries. All other brand names, product names, or trademarks belong to their respective holders.

© Copyright 2006 Autodesk, Inc. All rights reserved.

*Bezpłatne produkty są udostępniane na warunkach umowy licencyjnej wyświetlanej przed pobraniem oprogramowania.

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Festwal StudiÃłw Azjatyckich
VII Festiwal Studiów Azjatyckich - informacje o wydarzeniu

Podróżuj po świecie bez wychodzenia z domu. VII FSA rusza już w maju!

Warsztaty online
Sport Management Academy, czyli najlepszy start do biznesowego świata sportu!

Zobacz, co będzie się działo podczas VIII edycji SMA.

12. edycja "Łódź U Like" - harmonogram seminarium

Zobacz, co przygotowali organizatorzy na 12. edycję wydarzenia.

Polecamy
Zobacz, co moÅźna znaleźć w najnowszym numerze magazynu Forward!
23. wydanie Studenckiego Magazynu Forward już dostępne! Łódź

Zobacz, co można znaleźć w najnowszym numerze magazynu Forward!

Warsztaty odbędą się w dniach 6-8 marca 2019 roku.
StratoWeek - weź udział w warsztatach! Łódź

Warsztaty odbędą się w dniach 6-8 marca 2019 roku.

Ostatnio dodane
Festwal StudiÃłw Azjatyckich
VII Festiwal Studiów Azjatyckich - informacje o wydarzeniu

Podróżuj po świecie bez wychodzenia z domu. VII FSA rusza już w maju!

Warsztaty online
Sport Management Academy, czyli najlepszy start do biznesowego świata sportu!

Zobacz, co będzie się działo podczas VIII edycji SMA.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!