Konkursy - Edukacja

Konkurs Konstrukcji Studenckich - KOKOS 2020 odbędzie się online!

2020-03-26 07:49:10

Konkurs Konstrukcji Studenckich (KOKOS) odbędzie się w nowej formule, bez wątpienia na miarę XXI wieku. Już od pierwszej edycji celem inicjatywy Niezależnego Zrzeszenia Studentów jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, studentów najlepszych uczelni technicznych w całej Polsce. Stawiając czoła wyzwaniom oraz w trosce o zdrowie wszystkich uczestników VI edycja konkursu, będzie w stu procentach przeprowadzona w zdalnej formie, dzięki czemu zachowane zostaną wszystkie środki ochrony i bezpieczeństwa.

Organizatorzy KOKOS'a 2019

KOKOS 2020 - nowy harmonogram

Nowy harmonogram projektu obejmuje serię wirtualnych wydarzeń towarzyszących, które odbędą na przełomie marca i kwietnia. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich studentów, którzy chcą w produktywny sposób spędzić czas w  domu oraz zdobyć nowe doświadczenia. Organizatorzy zadbali o różnorodność tematyki, tak, by każdy znalazł coś dla siebie.

Podczas prelekcji zostaną zaprezentowane odpowiedzi m.in. na pytania takie jak: jak wykorzystać Linkedin do rozwoju kariery, czy sukces zależy od pasji, a także jak znaleźć work-life balans podczas pracy zdalnej. Wśród prelegentów znalazł się m.in. Pan Petros Psyllos, Laureat jednej z poprzednich edycji KOKOSa, który został uznany przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2621658384782259/

Przebieg konkursu i zapisy

Zapisy do Konkursu Konstrukcji Studenckich (KOKOS) trwają nieprzerwanie, a dodatkowo zostały przedłużone do 30 kwietnia!

NOWY HARMONOGRAM KOKOS 2020

Spośród uczestników zostaną wybrani finaliści, których konstrukcje zostaną zaprezentowane w formie ogólnodostępnej na platformie Facebook. Kolejny etap będzie obejmował tydzień finałowy, podczas którego konstruktorzy będą musieli obronić swoje projekty przed komisja konkursową w zdalny sposób. Na koniec, za pośrednictwem social mediów, zostaną ogłoszeni laureaci, a zwycięska konstrukcja w każdej kategorii otrzyma nagrodę główną w postaci 5 tysięcy złotych oraz dodatkowe nagrody rzeczowe.

Na stronie www.kokos.nzs.org.pl/ znajduje się nowy regulamin konkursu, harmonogram oraz zaktualizowany formularz zgłoszeniowy.

Oprócz puli nagród (25 tysięcy złoty!), bez zmian pozostało także 5 kategorii:

  • VEHICLE, czyli pojazdy lądowe, powietrzne i wodne
  • SMART ROBOTS, roboty do wszelakich zadań
  • RAILWAY, kategoria specjalna; projekty związane z koleją
  • LIFE UPGRADE, wynalazki polepszające jakość życia
  • JOKER, nietuzinkowe konstrukcje, których nie da się zaszufladkować

Patronat nad projektem objęli m.in. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Patentowy RP oraz Naukowe Centrum Badań i Rozwoju, a Partnerami Konkursu Konstrukcji Studenckich zostali m.in.: PKP S.A. oraz PCO S.A..

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Informacje, Nagrody, NZS, Inicjatywy, Szkolenia, Warsztaty, Jak wziąć udział?, Zdalnie, Online
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Konkurs "Generacja P - Herosi na Starcie" - zapisy trwają do 20 kwietnia!

Zgłoś swój pomysł na biznes i wygraj nawet 25 000 zł na jego realizację!

HackYeah Online powered by GovTech Polska - hackathon przeciwko koronawirusowi!

Społeczność IT będzie szukać rozwiązań problemów wynikających z epidemii SARS-CoV-2.

Konkurs Konstrukcji Studenckich - KOKOS 2020 odbędzie się online!

Inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów w całkowicie nowej odsłonie!

Polecamy
Dyktando z języka rosyjskiego 2009 na UG
Dyktando z języka rosyjskiego 2009 na UG Gdańsk

Dyktando 2009 - taką nazwę nosi trzecia już edycja konkursu z języka rosyjskiego. Organizuje ją Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Idea konkursu narodziła się we współpracy z uniwersytetem w Kaliningradzie. Udział w konkursie wezmą uczniowie pomorskich szkół ponagimnazjalnych i studenci filologii rosyjskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Zawalcz o Letnie Praktyki Prawne
Zawalcz o Letnie Praktyki Prawne Rzeszów

Konkurs Letnich Praktyk Prawnych to niepowtarzalna okazja dla studentów prawa z województwa podkarpackiego do odbycia praktyki studenckiej w jednej z prestiżowych instytucji w całej Polsce.

Ostatnio dodane
Konkurs "Generacja P - Herosi na Starcie" - zapisy trwają do 20 kwietnia!

Zgłoś swój pomysł na biznes i wygraj nawet 25 000 zł na jego realizację!

HackYeah Online powered by GovTech Polska - hackathon przeciwko koronawirusowi!

Społeczność IT będzie szukać rozwiązań problemów wynikających z epidemii SARS-CoV-2.