Kursy i szkolenia - Edukacja

Kursy i szkolenia zawodowe - które cieszą się największą popularnością?

2023-05-21 22:19:16

W dzisiejszych czasach pracodawcy zwracają uwagę nie tylko ukończoną szkołę, ale także na wszelkie kursy zawodowe, które dokształcają, pozwalają rozwinąć i zaktualizować zdobytą już wiedzę. Udział w nich pokazuje swojemu przełożonemu nie tylko chęć ciągłego rozwoju kompetencji zawodowych, ale także pozwala być na bieżąco z nowymi technologiami, stale zmieniającymi się metodami czy przepisami. Oto jedne z najbardziej popularnych kursów zawodowych dostępnych na polskim rynku.

Zobacz również: Czy warto studiować zdalnie?

Kurs onlineKurs na testera oprogramowania

Kursy te cieszą się bardzo dużą popularności, ponieważ z roku na rok w branży IT zwiększa się zapotrzebowanie na testerów oprogramowania manualnych oraz automatyzujących. Rolą takiej osoby jest zweryfikowanie za pomocą odpowiednich narzędzi, czy dane oprogramowanie działa poprawnie oraz, czy odpowiada wymaganiom postawionym przez podmiot zamawiający go. Już kilkutygodniowe szkolenie przygotowuje do pracy na tym stanowisku, a początki zarobki oscylują w okolicach 4-5 tysięcy złotych na miesiąc.

Kurs SEO

SEO to proces, który ma na celu poprawę widoczności strony i podniesienie jej pozycji w wynikach wyszukiwania (najczęściej Google), co przekłada się na większy ruch na niej. Jest to jedna z metod marketingu internetowego, która cieszy się ogromnym powodzeniem, dlatego specjaliści w tym zakresie są wciąż poszukiwani. Po ukończeniu takiego kursu można zdobyć zatrudnienie we wszelkich przedsiębiorstwach prowadzących działalność przez internet, sklepach internetowych oraz agencjach SEO.

Kurs zarządzania projektami

Projekty wdrażane są wszedzie - chociaż mogą być kojarzone głównie z firmami z sektora IT to prowadzone są również w każdej innej dziedzinie. Taki kurs przygotowuje do zarządzania nawet najbardziej złożonymi przedswięwzięciami i pracą zespołów projektowych, które obejmują m.in. planowanie, opracowywanie harmonogramu, zapewnianie zasobów, realizację czy rozliczanie zadań.

Kursy językowe

Kursy językowe mogą przydać się w każdej branży. W dzisiejszych czasach wiele firm prowadzi działalność międzynarodową oraz obsługuje firmy zza granicy, dlatego znajomość co najmniej jednego języka obcego jest częstym wymogiem. Oprócz angielskiego najczęściej wymaganymi są: język niemiecki, francuski, hiszpański oraz włoski.

Kurs marketingu internetowego

W czasach, gdy sprzedaż wielu firm odbywa się głównie przez strony internetowe lub aplikacje, specjaliści do spraw marketingu internetowego są stale poszukiwani. Osoba taka zajmuje się promowaniem w sieci danej marki, produktu lub usługi. Jest to stale rozwijająca się branża, w której trzeba być na bieżąco z nowymi metodami reklamy, technologiami i przepisami. Przeciętnie na tym stanowisku można zarobić około 6 tysięcy złotych na miesiąc, ale dla najlepszych i najbardziej doświadczonych specjalistów stawka ta wzrasta do nawet 15 tysięcy złotych.

MS

fot. Pexels

źródła: eventis.pl

Słowa kluczowe: kursy, szkolenia zawodowe, marketing, SEO, IT
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
kurs online
Kursy i szkolenia zawodowe - które cieszą się największą popularnością?

Kursy zawodowe zwiększają szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy.

branbded fashion
BRANDED:Fashion - konferencji o marketingu w modzie

Co wiadomo o nadchodzącym wydarzeniu?

Polecamy
"KasaSięZgadza" - dowiedz się, jak zarządzać swoimi finansami!

Wystartował projekt studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki któremu nauczysz się wiele ciekawych rzeczy na temat przedsiębiorczości.

Holistyczna Szkoła TrenerÃłw
XII, XIV i XV edycja zajęć w Holistycznej Szkole Trenerów. Postaw na rozwój!

Dołącz do szkoleń organizowanych przez osoby z 15-letnim doświadczeniem!

Polecamy
Ostatnio dodane
kurs online
Kursy i szkolenia zawodowe - które cieszą się największą popularnością?

Kursy zawodowe zwiększają szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy.

branbded fashion
BRANDED:Fashion - konferencji o marketingu w modzie

Co wiadomo o nadchodzącym wydarzeniu?

Popularne