Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Letnie staże dla studentów - czym są i jak ich szukać?

2023-03-31 10:24:49

Lato to idealny czas dla studentów, który może im pomóc niezbędnej praktyki do znalezienia później wymarzonej pracy. Pracodawcy w tym czasie chętnie ogłaszają ofert, dla absolwentów konkretnych kierunków, dając im szansę na poznanie danej branży od środka. Jak wybrać odpowiedni letni staż?

Zobacz też: Na czym polega studiowanie cybezbezpieczeństwa?

stażCzym są letnie staże?

Studenci coraz częściej są świadomi tego, że ukończenie studiów może nie dać im pewnego zatrudnienia, bez wcześniejszego przetrenowania umiejętności w rzeczywistości. Sprawia to, że w momencie dłuższego wolnego, jak przerwa letnia między semestrami, decydują się oni na podjęcie praktyk i staży. Tego typu rozwiązanie wzbogaca CV przyszłych pracowników, którzy po ukończeniu etapu studiowania będą mogli pochwalić się potrzebnym doświadczeniem w branży i zdobytą tam wiedzą. 

Jak szukać staży dla studentów?

Wiedząc, że będzie się chciało podjąć pracę na wakacje, warto poszukać odpowiednich ofert już na przełomie marca i kwietnia. To właśnie w tym okresie międzynarodowe firmy rozpoczynają pierwsze rekrutacje na konkretne stanowiska. Wiąże się to również z wieloetapowym procesem, który ma wyselekcjonować odpowiednich kandydatów na dane miejsca. Pracodawcy często ogłaszają rozpoczęcie programu stażowego na swoich stronach w zakładkach “Praca’. Dodatkowym miejscem na poszukiwanie konkretnych stanowisk może być sprawdzanie ich mediów społecznościowych. Coraz częściej są one wykorzystywane, aby zachęcić młodych ludzi do spróbowania swoich sił podczas rekrutacji. 

Inną opcją może być zdobycie informacji na temat biura karier, które działa na terenie uczelni, a także dowiedzieć się, kto jest ambasadorem firm. Takie osoby mają za zadanie promowanie organizacji poprzez częste robienie szkoleń i spotkań informacyjnych. Warto brać pod uwagę fakt, że wakacyjne staże mogą trwać nawet do 3 miesięcy. Niektóre z firm prowadzą tego typu nabór przez cały rok, dzięki czemu będziemy mieli opcję dopasowania ich lepiej do naszego planu. Praktyki mogą być również wspaniałą opcją na zdobycie późniejszej pracy w tej samej firmie. Chcąc mieć wpływ na swoją przyszłą karierę, warto więc rozejrzeć się za ofertami w naszym mieście i już teraz zadbać o odpowiednie doświadczenie

BS

fot. Pexels

Źródła: money.pl

Słowa kluczowe: letnie staże, stduia, doświadczenie, cv, jak szukać
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
gap year
"Gap year" - czy warto robić rok przerwy przed studiami?

Rok przerwy od nauki może się wydawać bardzo zachęcającym pomysłem.

juwenalia za granicą
Czy juwenalia obchodzone są również w innych krajach?

Choć juwenalia to święto, które odbywa się tylko w Polsce, to w innych krajach studenci również można napotkać podobne tradycje.

juwenalia
Juwenalia - tradycje i zwyczaje związane z największym świętem studentów

Pochód i koncerty muzycznych gwiazd to tylko jedne z wielu juwenaliowych tradycji.

Polecamy
Czy warto zmienić kierunek studiów po licencjacie?

Wszystko co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz inny kierunek studiów magisterskich.

Sesja na studiach - co to jest i kiedy się odbywa?
Sesja na studiach - co to jest i kiedy się odbywa?

Zobacz, co musisz wiedzieć o sesji egzaminacyjnej.

Polecamy
Ostatnio dodane
gap year
"Gap year" - czy warto robić rok przerwy przed studiami?

Rok przerwy od nauki może się wydawać bardzo zachęcającym pomysłem.

juwenalia za granicą
Czy juwenalia obchodzone są również w innych krajach?

Choć juwenalia to święto, które odbywa się tylko w Polsce, to w innych krajach studenci również można napotkać podobne tradycje.

Popularne