Konferencje - Z życia Uczelni

Liga Odpowiedzialnego Biznesu 2020 - podsumowanie zjazdów online

2020-07-09 12:02:37

Ambasadorzy i ambasadorki CSR zdobywali wiedzę z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu  i zrównoważonego rozwoju od ekspertów i ekspertek Banku BNP Paribas i ERGO Hestii. To partnerzy strategiczni Forum Odpowiedzialnego Biznesu, którzy od lat wspierają w zdobywaniu wiedzy uczestników i uczestniczki programu edukacyjnego Liga Odpowiedzialnego Biznesu.  Ze względu na pandemię zajęcia odbyły się w formule online.

Zobacz też: Liga Odpowiedzialnego Biznesu 2020 - konkurs.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu - LogoLiga Odpowiedzialnego Biznesu 2020 - informacje

Weekendowe spotkania stacjonarne Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, odbywające się w siedzibach firm, zostały zastąpione tygodniowymi zjazdami online, podczas których  ambasadorzy i ambasadorki CSR czerpali wiedzę podczas webinariów prowadzonych przez firmy - opiekunów ścieżek edukacyjnych. Tygodniowy zjazd z przedstawicielami i przedstawicielkami Banku BNP Paribas odbył się w terminie 15-19 czerwca, a tematem przewodnim było zarządzanie w kontekście CSR. Natomiast w następnym tygodniu zajęcia zostały poprowadzone przez pracowników oraz pracownice firmy ubezpieczeniowej ERGO Hestia i dotyczyły zarządzania różnorodnością.

– Uczestnictwo w programie Ambasadorów CSR to dla studentów i studentek okazja, by poznać od wewnątrz branżę CSR oraz budować sieć kontaktów ze światem biznesu, administracji rządowej, organizacji pozarządowych i studenckich kół naukowych. Ambasadorzy CSR zyskują więc nie tylko wiedzę, ale i praktyczne umiejętności przydatne w późniejszej pracy zawodowej. Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program zgodny z misją Forum Odpowiedzialnego Biznesu: "działając na rzecz zrównoważonego rozwoju, inspirujemy biznes, który zmienia świat, łączymy ludzi, którzy zmieniają biznes" - mówi Marzena Strzelczak, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu i BNP Paribas

Ambasadorzy i ambasadorki CSR podczas tygodnia online z Bankiem BNP Paribas mogli zapoznać się ze strategią zrównoważonego rozwoju ramach 4 filarów (gospodarka, pracownicy, społeczeństwo, środowisko naturalne) i 12 zobowiązań banku. Uczestnicy i uczestniczki spotkań mogli zapoznać się również z działaniami przeciwdziałającymi zmianom klimatu. Została także przybliżona tematyka zrównoważonego rolnictwa, polityk sektorowych oraz działań filantropijnych prowadzonych w ramach fundacji BNP Paribas. Ponadto studenci i studentki wzięli udział w dyskusji na temat kompetencji przyszłości i inteligencji emocjonalnej w odniesieniu do klimatu.

– Głęboko wierzę, że tylko zaangażowani i odpowiedzialni liderzy, wierzący w siłę różnorodności, mogą stać się inicjatorami pozytywnych zmian zarówno w swoim najbliższym otoczeniu jak i w biznesie. Takimi osobami niewątpliwie są uczestnicy Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Cieszę się, że już po raz kolejny mieliśmy okazję prowadzić ścieżkę „Zarządzanie a CSR” i w ten sposób przyczynić się do kształtowania kolejnych liderów pozytywnych zmian. Spotkania z tak ambitnymi młodymi ludźmi są również inspiracją dla nas, przedstawicieli biznesu i pozwalają na refleksję oraz pogłębioną analizę naszych działań. Radość jest podwójna, ponieważ jako Alumn LOB wiem, jak wartościowe są spotkania i relacje nawiązane podczas Programu oraz jak istotny wpływ mają one na dalszy rozwój zawodowy. – mówi Maria Krawczyńska, dyrektor biura CSR w Banku BNP Paribas.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu i ERGO Hestia

Przewodnim tematem wirtualnego zjazdu z firmą ERGO Hestia był zrównoważony rozwój i strategia zarządzania różnorodnością. Ambasadorzy i ambasadorki CSR mogli zapoznać się z inicjatywami Fundacji Integralia oraz Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. Ponadto w przestrzeni online odbyły się spotkania z przedstawicielami: Biura Doboru i Rozwoju Kadr, Biura Automatyzacji i Robotyzacji oraz Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym. Studenci i studentki mogli uczestniczyć w warsztatach online, które miały na celu ukazanie zarządzania różnorodnością w praktyce.

– Nie mamy wątpliwości co do tego, jak istotna jest rola firm w dbaniu o otoczenie. Po sposobie zarządzania, zwłaszcza w kontekście różnorodności, możemy dziś rozpoznać liderów zrównoważonego rozwoju. To przedsiębiorcy świadomi, którzy chcą dzielić się doświadczeniem, by wspierać rozwój przyszłych inicjatorów. Młodzi ludzie niedługo będą wytyczali ścieżki i od nas zależy, z jaką wiedzą i wrażliwością wejdą w świat zrównoważonego rozwoju. To dla nas duża odpowiedzialność. A my dobrze się czujemy z poczuciem odpowiedzialności. – wyjaśnia Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w ERGO Hestii.

Ostatni zjazd Ligi Odpowiedzialnego Biznesu 2020

Gospodarzem ostatniego zjazdu XVI edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu będzie firma Henkel Polska, która poprowadzi zajęcia w ramach ścieżki edukacyjnej "Komunikacja a CSR". Spotkania również odbędą się w formule online. Rekrutacja studentów i studentek do kolejnej edycji programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozpocznie się na jesieni 2020 roku.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. LOB tworzy grupa studentów i studentek – Ambasadorów i Ambasadorek CSR w lokalnych środowiskach. Poprzez różnorodne projekty realizowane przez organizacje w całej Polsce LOB dociera do osób i instytucji zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu dobrych praktyk biznesowych. Czytaj więcej na: Odpowiedzialnybiznes.pl/lob.

ip

fot. Materiały organizatora

Słowa kluczowe: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, BNP Paribas, ERGO Hestia, CSR, Relacja, Podsumowanie, Informacje
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Liga Odpowiedzialnego Biznesu 2020 - podsumowanie zjazdów online

Przedstawiciele Banku BNP Paribas i ERGO Hestii edukowali studentów i studentki z zakresu CSR

"Szanse i wyzwania zawodu kosmetologa" - wirtualne spotkanie ekspertów organizowane przez WSZ w Gdańsku

Dyskusja doświadczonych specjalistów będzie cennym źródłem wiedzy dla osób zainteresowanych tym kierunkiem rozwoju.

Polecamy
Wydawnictwo Naukowe PWN otwiera wirtualną akademię
Wydawnictwo Naukowe PWN otwiera wirtualną akademię

Do wirtualnej akademii PWN może wstąpić każdy – żeby wziąć udział w innowacyjnym projekcie naukowym, wystarczy łącze internetowe.

BIO Biznes Finanse Innowacje - konferencja
BIO Biznes Finanse Innowacje - konferencja

26-27 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej konferencji „BIO - Biznes Finanse Innowacje".

Polecamy
Ostatnio dodane
Liga Odpowiedzialnego Biznesu 2020 - podsumowanie zjazdów online

Przedstawiciele Banku BNP Paribas i ERGO Hestii edukowali studentów i studentki z zakresu CSR

"Szanse i wyzwania zawodu kosmetologa" - wirtualne spotkanie ekspertów organizowane przez WSZ w Gdańsku

Dyskusja doświadczonych specjalistów będzie cennym źródłem wiedzy dla osób zainteresowanych tym kierunkiem rozwoju.