Wiadomości - Z życia Uczelni

Łowcy talentów w akcji

2010-09-20 14:55:29

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Realizacja dźwięku, Fotografia, Aktorstwo, Charakteryzacja, Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej. To tylko część  kierunków, na których Słuchacze Szkół Artystycznych ROE mają możliwość poznawania tajników branży artystycznej „od kuchni”. Ale nie w teorii, tylko w praktycznym, twórczym działaniu.

To właśnie dla Słuchaczy i z ich udziałem powstał pomysł  Sceny Artystycznej ROE. Pod okiem wykładowców - praktyków, którzy na co dzień działają w instytucjach kultury, wykładają na uczelniach artystycznych, lub pracują w branży medialnej czy reklamowej, Słuchacze przygotowują autorskie projekty, które później mogą zaprezentować szerszej publiczności.

Scena Artystyczna ROE to koncerty, wernisaże, wystawy, przedstawienia i wiele innych form twórczej działalności. To też wyjątkowe miejsce do „łowienia” talentów. Wielu z absolwentów Szkół Artystycznych ROE podjęło już  pracę w branży artystycznej. Nauka w Szkołach Artystycznych ROE pomaga też udoskonalić warsztat, dzięki czemu Słuchacze mogą bardziej świadomie rozwijać swoją pasję.

Dobrym przykładem jest tu Studium Fotografii. Większa część zajęć odbywa się w  nowoczesnym studio fotograficznym, Słuchacze często uczestniczą  również w plenerach fotograficznych. Pozwala to na bieżąco, w praktyce doskonalić swoje umiejętności. Zajęcia prowadzone są przez  profesjonalistów - praktyków (fotoreporterów, fotografowie, fototechnicy) dla których fotografowanie jest nie tylko zawodem ale przede wszystkim pasją. Umożliwia to osobom uczestniczącym w zajęciach zarówno na doskonalenie warsztatu, ale też daje szansę na poznanie różnego rodzaju technicznych „tricków” .

Więcej na www.szkolyartystyczne.roe.pl

Mamy do wygrania dla Was także ciekawe nagrody od ROE. Szczegóły w konkursach.

Zapraszamy do naszych biur:

we Wrocławiu przy ul. Uniwersyteckiej 1, w Poznaniu przy ul. Św. Marcina 47, w Katowicach przy ul. Św. Jana 12.

ip

Słowa kluczowe: szkoła scena artystyczna roe realizacja dźwięku fotografia aktorstwo charakteryzacja produkcja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • aktorstwo [0]
    katarynka
    2011-07-03 14:30:54
    zastanawiam się czy ROE na kierunku aktorstwo jest szkołą dla ludzi, którzy mają już jakieś doświadczenie w aktorstwie, czy tez dla zupełnych amatorów i można się wtedy nauczyć czegoś od podstaw? np. czy ma jakieś szanse w tej szkole ktos po ogólniaku?
Zobacz także
Zwierzaki NZS 2019 - finał projektu Wrocław

Lubisz dobrą zabawę i pomoc innym? Nie może Cię zabraknąć na tym wydarzeniu!

Zobacz, co nowego pojawi się w ofercie UMCS w kolejnym roku akademickim!
IRK oraz nowa oferta kształcenia już od 1 kwietnia na UMCS! Lublin

Zobacz, co nowego pojawi się w ofercie UMCS w kolejnym roku akademickim!

Finał konkursu odbędzie się 31 maja 2019 roku.
Akademia Programowania na UMCS - ruszyły zapisy! Lublin

Finał konkursu odbędzie się 31 maja 2019 roku.

Polecamy
Uczelnie biją się o studentów
Uczelnie biją się o studentów

Wysokie stypendia, wpisowe za śmiesze pieniądze, a nawet darmowe laptopy na czas nauki - prywatne szkoły wyższe jak mogą kuszą młodych ludzi, by zechcieli podjąć naukę. Wszystko przez niż demograficzny i malejącą liczbę maturzystów - pisze "Polska The Times".

To już plaga? Pająki i skorpiony w muzeum
To już plaga? Pająki i skorpiony w muzeum Wrocław

Pająki i skorpiony - żywe i na zdjęciach - będzie można oglądać i fotografować już od 8 maja w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Wrocławskiego. Ekspozycję przygotował pan Jacek Pacyna z Oleśnicy. Prezentuje 36 żywych gatunków pochodzących z tropików. Wśród okazów są największe pająki ptaszniki i skorpion olbrzymi. Terraria pozwalają je obserwować oraz fotografować z odległości zaledwie 5-10 cm

Ostatnio dodane
Zwierzaki NZS 2019 - finał projektu Wrocław

Lubisz dobrą zabawę i pomoc innym? Nie może Cię zabraknąć na tym wydarzeniu!

Zobacz, co nowego pojawi się w ofercie UMCS w kolejnym roku akademickim!
IRK oraz nowa oferta kształcenia już od 1 kwietnia na UMCS! Lublin

Zobacz, co nowego pojawi się w ofercie UMCS w kolejnym roku akademickim!

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!