Konkursy - Edukacja

Magazyn Akademicki "Koncept" i Quizy ekonomiczne - Inwestycja w wiedzę, to inwestycja w siebie!

2020-03-20 09:25:35

Rynek pracy zmienia się dynamicznie. Rozwój nowoczesnych technologii, zawody, które wcześniej nie istniały oraz coraz większa automatyzacja – to tylko niektóre wyzwania, które stają przed nowym pokoleniem szukającym pierwszej pracy. Dyplom ukończenia uczelni wyższej to dzisiaj za mało, aby się wybić na rynku pracy. Absolwenci, zwłaszcza bardzo popularnych kierunków, którzy nie podejmowali żadnej pozauczelnianej aktywności, mogą mieć większe trudności z podjęciem posady niż ich bardziej przedsiębiorczy koledzy i koleżanki.

Młodzi ludzie przy stole, śmiech, spotkanieStudia a dobra praca

Główny Urząd Statystyczny podaje, że w roku akademickim 2017/18 dyplom ukończenia studiów otrzymało 327,7 tys. absolwentów. Niezmiennie wśród najpopularniejszych kierunków znalazły się: biznes, administracja i prawo. Dziś w Polsce działa 1,67 mln firm, a specjalistów od zarządzania i finansów nadal przybywa. I choć teoria nabyta na studiach jest bardzo ważna, to nie wystarczy, by w przyszłości odnieść sukces. Większość pracodawców uważa bowiem, że zgłaszający się do nich kandydaci nie mają wystarczających kompetencji i doświadczenia, aby dać im pracę. 

Aby otrzymać w przyszłości dobrze płatną posadę, umożliwiającą rozwój naszego potencjału i realizację zawodowych ambicji, warto świadomie jeszcze w czasie studiów podejmować różne dodatkowe aktywności rozwojowe. Kursy, szkolenia, studia podyplomowe są szansą na zbudowanie pakietu kompetencji oraz przekładają się na zwiększone zainteresowanie potencjalnych pracodawców danym kandydatem.

Wierzymy, że w ludzką naturę wpisana jest ciągła potrzeba doskonalenia się, rozwijania swoich umiejętności, wyznaczania i osiągania nowych celów – mówi Tomasz Skorupski, prezes Zarządu Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych. – Ukończenie studiów jest doskonałą bazą do zdobywania bardziej konkretnych kompetencji wymaganych na rynku pracy. Możliwości doskonalenia zawodowego dla studentów jest wiele: certyfikowane kursy i szkolenia, staże i praktyki, zajęcia rozwojowe czy projekty szkoleniowe – dodaje Tomasz Skorupski.

Jak zdobyć dodatkowe kwalifikacje?

Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych poprzez szereg działań edukacyjnych wspiera studentów uczelni wyższych i absolwentów w ich starcie na rynku pracy. W ramach projektu "Start na rynku pracy"[1] przeprowadzono ogólnopolskie badanie na grupie ponad 6 tysięcy studentów, mające na celu zdiagnozowanie wyzwań, jakie stawia przed nimi rynek pracy i pracodawca. Wyniki badania pokazują jednoznacznie, że większość studentów krytycznie ocenia praktyczną jakość kształcenia na swoich uczelniach.

Chcemy wspierać studentów w ich rozwoju, bo wierzymy, że ich sukces oznacza same korzyści dla krajowej gospodarki. W ramach naszego projektu "Student na rynku" łączymy różne formy przekazywania i utrwalania wiedzy: wywiady z profesorami uczelni wyższych, ekspertami z zakresu ekonomii, finansów, nowoczesnych technologii, krzyżówki ekonomiczne oraz quizy wiedzy ekonomicznej – mówi Tomasz Skorupski, prezes Zarządu Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych.

Różnorodna tematyka wywiadów pozwala poszerzyć wiedzę z zakresu e-biznesu, rynku nieruchomości, finansów, własnej działalności gospodarczej czy perspektyw rynkowych i metod zapobiegania emigracji zarobkowej. Rozmowy z ekspertami publikowane są w Magazynie Akademickim "Koncept" i na stronie magazynu - https://gazetakoncept.pl/.

Uzupełnieniem wywiadów są quizy ekonomiczne (mini quiz, quiz z nagrodami i wielki quiz ekonomiczny), dostępne po zarejestrowaniu na stronie https://www.quiz.gazetakoncept.pl/register/. To nie tylko okazja do sprawdzenia swojej wiedzy i uzupełnienia ewentualnych braków, ale również szansa na wygranie atrakcyjnych nagród, takich jak tablety i laptopy w tym również firmy Apple.

Każdy mini quiz składa się z 10 pytań, nawiązujących do tematyki wywiadu z aktualnego wydania magazynu „Koncept”. Po każdym cyklu 3 wywiadów na studentów czekać będzie ekonomiczny quiz z nagrodami, składający się z 25 pytań zamkniętych. Do quizu mogą przystąpić wyłącznie osoby, które wzięły udział w poprzedzających go mini quizach.

Zwieńczeniem projektu jest Wielki Quiz Ekonomiczny, złożony z 35 pytań, obejmujący tematyką wszystkie wywiady z ekspertami. Patronat medialny nad quizami ekonomicznym objął portal dlaStudenta.pl

Źródło informacji: ip/Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych

fot. unsplash.com

[1]RAPORT: https://startnarynkupracy.pl/studenci-kierunkow-ekonomicznych-sa-zadowoleni-ze-swoich-studiow/

Słowa kluczowe: Zasady, Udział, Nagrody, Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych, Działalność, Kwalifikacje, Nagrody
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Konkurs Project Master 2020 - lista nagród

Dowiedz się, dlaczego warto wziąć udział w konkursie na najlepszą pracę dyplomową o zarządzaniu projektami!

"Generacja P - Herosi na Starcie" - wyniki konkursu i zwycięskie projekty

Dowiedz się, kto otrzyma 25 tys. na realizację swojego projektu i inne nagrody!

Polecamy
Wyniki pierwszej rundy AKE
Wyniki pierwszej rundy AKE

Paweł Budzianowski z UAM w Poznaniu został najlepszym analitykiem makroekonomicznym lutego w III edycji konkursu - Akademicki Konsensus Ekonomiczny.

Konkurs "Studenckie Gwiazdy Sprzedaży"
Konkurs "Studenckie Gwiazdy Sprzedaży"

NTPP otwiera zdolnym studentom drzwi do kariery.

Ostatnio dodane
Konkurs Project Master 2020 - lista nagród

Dowiedz się, dlaczego warto wziąć udział w konkursie na najlepszą pracę dyplomową o zarządzaniu projektami!

Konkurs Ziaja