Wiadomości - Z życia Uczelni

Małopolska Noc Naukowców 2020 - informacje o wydarzeniu online

2020-11-24 10:20:18

W najbliższy piątek, czyli 27 listopada 2020 r. już po raz 14. odbywać się będzie Małopolska Noc Naukowców. W tym roku, ze względu na aktualną sytuację epidemiczną wszystkie pokazy, wykłady, prezentacje organizowane przez Uniwersytet Rolniczy będą się odbywać zdalnie w godzinach od 10.00 do 16.00 i od 18:00 do 24.00 i będą dostępne na stronie: https://nocnaukowcow.urk.edu.pl

Małopolska Noc Naukowców 2020 - baner

Małopolska Noc Naukowców 2020 od Uniwersytetu Rolniczego

Ze względu na organizację wydarzenia w formie online, Małopolska Noc Naukowców w tym roku jest wydarzeniem ogólnopolskim. Będą mogli wziąć w niej udział nie tylko mieszkańcy Małopolski, ale także miłośnicy nauki z każdego zakątka Polski.

W organizację wydarzenia na Uniwersytecie Rolniczym, zaangażowały się wszystkie jednostki Uczelni, tj.: Wydział Rolniczo-Ekonomiczny, Wydział Leśny, Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt, Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji, Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa, Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki, Wydział Technologii Żywności, Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej.

Łącznie ponad 100 pracowników i studentów Uniwersytetu Rolniczego włączyło się w przygotowanie około 70 różnych aktywności - pokazów i eksperymentów, warsztatów, wykładów oraz relacji na żywo!

Program Małopolskiej Nocy Naukowców 2020

Podczas tegorocznej Nocy Naukowców, poszukamy odpowiedzi m.in. na pytania: Czym się oddycha w Krakowie? Czy lepsza jest woda twarda czy miękka? Jak skutecznie negocjować? Czym jest biogospodarka w rozwoju zrównoważonym? Jak komunikują się zwierzęta? Kiedy ptaki śpiewają? Jak modelować w 3D? Jak używać skanera laserowego? Czy grzyby można traktować jak lekarstwa? Naukowcy obalą także mity dotyczące tego, że wszystko, co ma "E" w składzie jest szkodliwe. Kobiety poznają tajniki tworzenia pomadek kosmetycznych. Ciekawość zaspokoją także Ci, którzy chcieliby się dowiedzieć jak otrzymać srebrne lustro w probówce. Zaprezentowane zostaną właściwości barwników pozyskiwanych z liści pietruszki, czy czerwonej kapusty. Nie zabraknie też widowiskowych pokazów – jak na przykład „domowego wulkanu" wytworzonego na bazie wodorowęglanu sodu i kwasu octowego. Smakosze piwa – poznają tajniki tworzenia i organoleptycznej oceny jakości piwa. Wszystkie osoby chcące schudnąć dowiedzą się co jeść na diecie redukcyjnej, aby nie odczuwać głodu, a także jak budować masę mięśniową organizmu poprzez odpowiednią dietę. Nie zabraknie prezentacji otrzymywania brykietów i peletów z roślin energetycznych, a także wskazówek jak oceniać jakość biopaliw. Omówione zostaną także nowe wyzwania stojące przed odnawialnymi źródłami energii. Miłośnicy zwierząt dowiedzą się m.in. czy warto sterylizować lub kastrować zwierzęta, czego nie podawać psu do jedzenia, czy jak ruch wpływa na ich układ nerwowy? Zobaczą także jak wyglądają tkanki zwierzęce pod mikroskopem i czym charakteryzuje się uzębienie u królika? Poznają też ciekawe rasy psów i kotów oraz ich charakterystyczne cechy.

Wśród wydarzeń transmitowanych na żywo znalazły się m.in.:

  • "Jak przygotować i z sukcesem przeprowadzić negocjacje" - na żywo - godz. 13:00 i 14:00
  • "O pozyskiwaniu żywności - czasy najdawniejsze" - na żywo - godz. 18:00
  • "Kontrola łaknienia – co jeść na diecie redukcyjnej, aby nie być́ głodnym?" - na żywo - godz. 19:00
  • "Budowanie masy mięśniowej – postępowanie żywieniowe, czyli co jeść, aby być silnym i wyglądać dobrze?" - na żywo - godz. 20:30

Serdecznie zapraszamy!

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, MNN 2020, Program, Harmonogram, Tematyka, Strona
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Informacje o stypendiach w Akademii Leona Koźmińskiego w roku akademickim 2020/2021

Dowiedz się, jaka wygląda wsparcie Uczelni na najlepszych kandydatów, studentów oraz finalistów i laureatów olimpiad.

EIT Food Innovation Prizes 2020 - 3. miejsce dla startupa z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Biodegradowalna, jadalna folia dr Eweliny Jamróz odnosi kolejne sukcesy.

Ostatnio dodane
AWL oddawanie krwi
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Akademii Wojsk Lądowych podsumowuje 2020 rok Wrocław

"W potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić..."

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!