Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Najciekawsze kierunki studiów ekonomicznych w Polsce

2018-10-03 11:54:46

Studia ekonomiczne od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Przyciągają one co roku sporą liczbę studentów, ponieważ oferują interesujące zajęcia oraz warte uwagi specjalizacje, które pozwalają łatwiej znaleźć pracę po ukończeniu danego stopnia nauki w szkole wyższej. Zobacz, jakie są najciekawsze i najbardziej przyszłościowe kierunki ekonomiczne w Polsce.

Zobacz, jakie kierunki ekonomiczne są nie tylko ciekawe, lecz także przyszłościowe!

Jaki kierunek ekonomiczny warto studiować?

Przedsiębiorczość w Internecie
Kierunek ten cieszy się bardzo dużą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Oferowany jest między innmi przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskego. Podczas studiów zdobędziesz wiedzę nie tylko z zakresu ekonomii czy zarządzania, lecz także z zakresu prowadzenia przedsiębiorstwa działającego w sieci. Jako absolwent tego kierunku będziesz wiedział, jak wykorzystać narzędzia informatyczne do prowadzenia firmy, a także jak zabezpieczać jej finanse czy zdobywać informacje gospodarcze. Ponadto dowiesz się, jak prowadzić handel w Internecie oraz w jaki sposób uniknąć ataków ze strony konkurencji.

Zarządzanie wiedzą i infobrokeringiem
Żyjąc w dobie informacji, potrzebujemy specjalistów potrafiących informacją zarządzać. Jest to kierunek nie tylko innowacyjny, lecz także interdyscyplinarny. Łączy w sobie wiedzę z zakresu nauk humanistycznych (np. filozofia, teoria komunikacji), jak i technicznych (np. zarządzanie, projektowanie baz danych, architektura informacji, informatyka). Absolwenci tego kierunku mogą liczyć na zatrudnienie w sektorach zajmujących się badaniem opinii publicznej, zespołach Human Resources czy Public Relations, a także w przedsiębiorstwach zajmujących się zarządzaniem i wykorzystaniem wiedzy. Kierunek ten dostępny jest w ofercie Wydziału Społecznego Uniwersytetu Opolskiego.

Analiza danych - big data
Podobnym kierunkiem do poprzedniego jest analiza danych - big data. Rynek dotyczący zakresu analizy danych jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów. Specjaliści przewidują nawet, że w niedalekiej przyszłości możemy zmagać się z deficytem wyspecjalizowanej kadry właśnie z tej dziedziny wiedzy. Podczas studiów rozwijane są umiejętności z zakresu informatyki, matematyki i statystyki, a także sposobów przekładania wyników przeprowadzonych analiz na konkretne działania. Po ukończeniu tego kierunku studiów możesz pracować między innymi w centrach badawczych zajmującycych się analizą danych, firmach ubezpieczeniowych czy bankach. Kierunek ten oferowany jest m.in. przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Ekonofizyka
Kolejnym ciekawym kierunkiem jest ekonofizyka, która łączy nauki ścisłe z wiedzą dotyczącą marketingu i biznesu. Podczas studiów będziesz rozwijał wiedzę z zakresu fizyki, ekonomii, biznesu, matematyki i informatyki. Zdobędziesz umiejętności pozwalające na analizę danych statystycznych czy zarządzanie ryzykiem. Jako absolwent tych studiów będziesz mógł znaleźć pracę nie tylko w bankach czy instytucjach finansowych, lecz także w biurach maklerskich czy giełdach papierów wartościowych. Kierunek ten oferowany jest przez Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Warszawski oraz jako specjalność na Uniwersytecie Wrocławskim.

A może studia po angielsku?

Studia w języku angielskim stają się coraz popularniejsze nie tylko ze względu na możliwość poznania i szkolenia słownictwa z danej dziedziny, lecz także na większe szanse znalezienia pracy za granicą. Jednym z ciekawych kierunków ekonomicznych w języku angielskim jest Global business, finance and governance. Podczas studiów zdobędziesz wiedzę dotyczącą analizy rynków światowych czy oceny sytuacji gospodarczej poszczególnych krajów. Po ukończeniu tego kierunku możesz pracować w międzynarodowych korporacjach zajmujących się podatkami, księgowością a nawet marketingiem. Wśród innych propozycji studiów ekonomicznych w języku angielskim można wymienić jeszcze Economics and IT applications czy Business management.

Jak widać, kierunków studiów ekonomicznych jest dużo, a co najważniejsze są one dostosowane do rozwijającego się świata. Dzięki temu absolwenci mają duże szanse znalezienia dobrze płatnej pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zobacz, jakie inne kierunki warto studiować!

PO

fot. www.pexels.com

Słowa kluczowe: najciekawsze studia ekonomiczne, ekonomia, przyszłościowe kierunki studiów ekonomicznych, Polska
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!
Nowe zasady przyznawania kredytów studenckich

Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!

Zobacz najwaÅźniejsze rzeczy, o ktÃłrych warto pamiętać przed sesją!
O czym warto pamiętać przed sesją egzaminacyjną na studiach?

Zobacz najważniejsze fakty, o których warto pamiętać przed sesją!

Polecamy
Grupa studentów z Poznania okrąży Europę w starym VW Busie
Grupa studentów z Poznania okrąży Europę w starym VW Busie

Szóstka przyjaciół w 5 tygodni zwiedzi 14 państw Europy Zachodniej

Ceny stancji powodują migreny (LIST)
Ceny stancji powodują migreny (LIST) Wrocław

Wrocławscy właściciele mieszkań chyba nieco zachłysnęli się chęcią zysku i stracili zdolność realnego osądu.

Ostatnio dodane
Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!
Nowe zasady przyznawania kredytów studenckich

Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!