Polska - Świat nauki

Najlepsze prace magisterskie z zakresu stosunków międzynarodowych nagrodzone przez rząd

2019-12-27 09:42:15

23 grudnia 2019 r. w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie na najlepszą pracę magisterską, organizowanym przez Szefa MSZ. Poznajcie zasady konkursu oraz zwycięzców!

Uścisk dłoni, garnitury, biznes man, meeting

Zasady konkursu

Tegoroczna edycja to już 31. edycja Konkursu Ministra Spraw Zagranicznych. Organizuje się go, by wyróżnić najlepsze prace magisterskie dotyczące współczesnych stosunków międzynarodowych oraz by rozbudzić wśród studentów zainteresowanie polską polityką zagraniczną. Tym razem, przesłano 17 zgłoszeń, z których specjalnie powołana komisja ekspertów wybrała 3 najlepsze magisterki. Nagrody wręczał osobiście szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Konkursu Ministra Spraw Zagranicznych - laureaci

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Monika de Silva z Uniwersytetu Warszawskiego, za pracę pod tytułem "How Does Law Protect Religion in War? International Protection of Freedom of Religion in Armed Conflicts" (Jak prawo chroni religię podczas wojny? Międzynarodowa ochrona wolności wyznania w konfliktach zbrojnych - przyp. red.). Promotorem pracy dyplomowej jest dr. hab. Wojciech Brzozowski.

Minister Czaputowicz przypomniał przy okazji wręczania nagrody o tym, że Polska zaproponowała w ONZ ustanowienie międzynarodowego dnia pamięci o osobach represjonowanych z powodów religijnych, co w zestawieniu z aktualnością tematu wyróżnionej pracy, jest bardzo wymowne.

Drugie miejsce otrzymał Iwo Gurdka z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Napisał on pracę o tytule "Kierunki polskiej polityki zagranicznej w informacjach MSZ w latach 1990-2019". Promotorem pracy był zmarły już prof. Michał Chorośnicki.

Praca wyróżnia się nowatorskim podejściem. Dokonano w mniej m.in analizy expose ministrów spraw zagranicznych z wyróżnionego okresu. Doceniono jej formułę, która ma inspirować do położenia większego nacisku na badanie dyplomacji wielostronnej oraz przedstawicielstwa w organizacjach międzynarodowych.

Trzecie miejsce zajęła Justyna Białous z Uniwersytetu w Białymstoku, za pracę "Stałe przedstawicielstwa państw przy organizacjach międzynarodowych jako przykład dyplomacji wielostronnej z perspektywy Polski". Promotorem pracy jest prof. Maciej Perkowski.

Zobacz też: Kim jest promotor?

KSK

fot. pexels.com

źródła: gov.pl/web/dyplomacja; naukawpolsce.pap.pl

Słowa kluczowe: Nagrody, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, 2019, Jacek Czaputowicz, konkurs, wyniki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
praca po studiach prawniczych
Prawo daje wiele możliwości. Dowiedz się, kim możesz zostać po studiach prawniczych Warszawa

Szukasz perspektywicznego kierunku studiów - takiego, po którym będziesz mieć wiele możliwości zawodowych? Jednym z nich jest prawo.

nauka przedmiotÃłw ścisłych
Jak edukować, żeby młodzież chciała uczyć się przedmiotów ścisłych?

Jak zachęcić młodzież do pójścia w ślady małżeństwa Curie?

Polecamy
Tych specjalistÃłw brakuje, a prestiÅź zawodÃłw rośnie.
Kucharz i cukiernik na celowniku Kraków

Tych specjalistów brakuje, a prestiż zawodów rośnie.

Jarosław Gowin zapowiada, Åźe "Konstytucja dla Nauki" nie wywoła rewolucji na uczelniach.
Ustawa 2.0 nie oznacza natychmiastowej rewolucji w szkołach wyższych

Jarosław Gowin zapowiada, że "Konstytucja dla Nauki" nie wywoła rewolucji na uczelniach.

Polecamy
Ostatnio dodane
praca po studiach prawniczych
Prawo daje wiele możliwości. Dowiedz się, kim możesz zostać po studiach prawniczych Warszawa

Szukasz perspektywicznego kierunku studiów - takiego, po którym będziesz mieć wiele możliwości zawodowych? Jednym z nich jest prawo.

Popularne