Polska - Świat nauki

Niebawem poznamy Innowatorów i Innowatorki Mazowsza!

2022-09-14 21:07:16

16 sierpnia 2022 zakończył się czas przyjmowania wniosków w XIV edycji Konkursu Innowator Mazowsza. Eksperci będą analizować wszystkie aplikacje oraz przyznawać im punkty.  Samorząd Mazowsza po raz czternasty nagrodzi innowacyjne firmy i naukowców. Konkurs skierowany jest do tych, którzy w swoich firmach wprowadzają lub wykorzystują innowacyjne produkty i rozwiązania technologiczne, organizacyjne czy marketingowe lub tworzą je na mazowieckich uczelniach.

gala

Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach:

  • “Innowacyjna Firma”
  • “Innowacyjny Naukowiec”.

Wielu przedsiębiorców nie wie, jak wykorzystywać możliwości, które daje współpraca z jednostkami badawczymi, ale także nie wie, jak zacząć taką współpracę. Podobnie sytuacja wygląda z naukowcami, którzy tworzą innowacyjne rozwiązania, ale często nie mają odpowiednich kontaktów, żeby je skomercjalizować. Rozwiązaniem są konkursy, które promują postawy przedsiębiorcze, a wśród nich Innowator Mazowsza.  

Do tegorocznej edycji Konkursu zgłosiły się firmy, a także naukowcy i naukowczynie z całego województwa, nie tylko z Warszawy, ale też między innymi z: Łomianek, Ożarowa, Piaseczna, Falent, Wieczfniej, Skaryszewa, Józefowa, Żyrardowa, Radomia. 

Mazowsze czeka na projekty, które mogą rozsławić nasz region wśród międzynarodowych inwestorów venture capital. Innowator Mazowsza to wspaniała okazja, żeby zobaczyć i ocenić najlepsze z nich. - cieszy się Maciej Sadowski, Startup Hub Poland, jeden z ekspertów XIV Konkursu Innowator Mazowsza.

Oceny składanego wniosku

Każdy wniosek otrzyma dwie niezależne oceny i te, które zdobędą minimum 60 punktów możliwych do zdobycia, zostaną przekazane do oceny Kapitule XIV Konkursu Innowator Mazowsza.

Z niecierpliwością oczekuję wyników obrad zarówno grona eksperckiego jak i werdyktu Kapituły Konkursu. To niezwykle budujące jak wiele innowacyjnych pomysłów i projektów realizowanych jest w województwie mazowieckim. Ze spokojem mogę patrzeć w przyszłość, jak pięknie przenikają się środowiska nauki i biznesu i ile dobra z tego powstaje. Innowacyjna może być każda dziedzina naszego życia, pole do popisu jest ogromne i widać, że i przedsiębiorcy i naukowcy dostrzegają ten potencjał” – opowiada Dorota Czekaj, prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet - realizator konkursu.

Jestem przekonany, że Kapituła Konkursu wyłoni prawdziwych liderów wśród najbardziej kreatywnych naukowców i firm z regionu” – zapewnia dr Marcin Wajda, Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich, członek Kapituły.

Organizatorem Konkursu jest Województwo Mazowieckie. XIV edycję Konkursu Innowator Mazowsza realizuje konsorcjum  Sieć Przedsiębiorczych Kobiet i Láska Nebeská. Nagrodzonych poznamy w listopadzie podczas konferencji finałowej.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Konkursu Innowator Mazowsza, wnioski, wyniki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
ekomas
Na czym polega konkurs ekoMasters?

Jakie nagrody można wygrać w konkursie?

Youth Human Impact
But first, solidarity! - relacja z wymiany młodzieży Stowarzyszenia Youth Human Impact [FOTO]

W projekcie wzięło udział 25 uczestników z pięciu krajów.

Polecamy
Zobacz, jaki przepis został zaskarÅźony do Trybunału Konstytucyjnego przez Andrzeja Dudę!
Nominacje profesorskie 2019 - lista naukowców

Tradycyjnie, w uroczystości uczestniczył aktualny prezydent RP, Andrzej Duda.

Czym jest dokładnie najwyÅźszy tytuł naukowy?
Jak zostać profesorem?

Czym jest dokładnie najwyższy tytuł naukowy?

Polecamy
Ostatnio dodane
ekomas
Na czym polega konkurs ekoMasters?

Jakie nagrody można wygrać w konkursie?

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.