Wiadomości - Z życia Uczelni

Nowe kierunki studiów podyplomowych w WSB w Warszawie

2020-06-03 09:40:11

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie. W ofercie pojawiło się kilka interesujących nowości, kierunki te są odpowiedzią na bieżące trendy biznesowe i potrzeby rynku pracy. Ich programy opracowali przedstawiciele nauki oraz praktycy, by zapewnić słuchaczom jak najlepszy rozwój kariery zawodowej. Kandydaci mogą wybrać między innymi: Akademię Kobieta w Biznesie, Public speaker, Cyberbezpieczeństwo czy Mediacje sądowe i pozasądowe. Do 30 czerwca obowiązują promocyjne ceny za czesne.

Rozmowa, Ludzie rozmawiająStudia podyplomowe w WSB w Warszawie

WSB w Warszawie jest częścią największej grupy uczelni wyższych w Polsce, która kształci specjalistów od ponad 25 lat. Opierając się na fundamencie biznesowym, oferuje kandydatom praktyczną wiedzę przekazywaną przez ekspertów branży. Wyższe Szkoły Bankowe, pokazują słuchaczom, że możliwe jest łączenie nauki z pracą i życiem prywatnym - niezależnie czy są to studia wyższe, podyplomowe czy szkolenia.

Uczelnia oferuje studentom ponad 70 specjalności na studia I i II stopnia na 11 kierunkach oraz 38 programów studiów podyplomowych w różnych obszarach tematycznych.

Public speaker

Nowatorski program opracowany przez dziennikarzy i trenerów medialnych z wieloletnim doświadczeniem w największych stacjach telewizyjnych. Wykładowcy są ekspertami w swojej branży, a każdy z nich jest też praktykiem w dziedzinie, z którą jest związany. Wśród nich znajdą się: Marcin Prokop, dziennikarz, prezenter telewizyjny, felietonista związany z TVN, dr Tomasz Rożek, doktor fizyki, dziennikarz naukowy i popularyzator nauki, autor jednego z najpopularniejszych kanałów pop-naukowych w polskim internecie, czy Agnieszka Gozdyra, dziennikarka telewizyjna i radiowa, związana zawodowo z Telewizją Polsat, gdzie prowadzi autorskie programy publicystyczne.

Public Speaker to kierunek studiów przygotowujący do wystąpień publicznych i medialnych. Od prezentacji biznesowych, paneli dyskusyjnych, konferencji, czy przemówień po wypowiedzi przed kamerą, mikrofonem i na żywo w studiu telewizyjnym. Studia uczą skutecznej komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Wyjaśniają funkcjonowanie mediów, ułatwiają kontakt z dziennikarzami zarówno osobisty jak i za pomocą social mediów. W toku studiów kładziony jest nacisk przede wszystkim na ćwiczenia. Od dykcji, przez metody walki ze stresem, po sztukę perswazji. Uczestnicy uczą mówić się w sposób interesujący, zrozumiały i przekonujący, przy prawidłowym użyciu komunikacji niewerbalnej.

Akademia Kobieta w Biznesie

Akademia Kobieta w Biznesie to unikatowy program Business Woman Masterclass adresowany do kobiet, którym zależy na rozwoju własnej kariery zawodowej i sięgnięciu po sukces w biznesie. Celem studiów jest edukacja pozwalająca zdobyć nowe umiejętności, uzyskać lepsze kwalifikacje, jak również pokonać bariery w drodze do zawodowego sukcesu. Wyjątkowość programu gwarantują wykładowcy łączący doświadczenie biznesowe i menedżerskie z naukowo sprawdzonymi metodami psychologii pozytywnej, neuronauki oraz coachingu ko-aktywnego.

Studia podyplomowe Akademia Kobieta w Biznesie powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie kobiet, które planują swój rozwój zawodowy, myślą o stanowiskach menedżerskich lub mają już doświadczenie w zarządzaniu i chcą uzupełnić swoją wiedzę i kompetencje o umiejętności niezbędne do dalszego rozwoju kariery zawodowej.

Cyberbezpieczeństwo

Większość organizacji dostrzega, że cyberbezpieczeństwo jest niezbędnym elementem dla sprawnego i bezpiecznego działania. Dlatego zmierzają do inicjacji lub uporządkowania procesów z nim powiązanych, a tym samym rośnie zapotrzebowanie na ekspertów w tej dziedzinie. Celem studiów jest zdobycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, a także doskonalenie kompetencji w zarządzaniu cyberbezpieczeństwem.

Studia przygotowują kadrę i podnoszą jakość zarządzania projektami z tego zakresu. Słuchacze poznają rozwiązania wykorzystywane przez zespoły atakujące jak i broniące infrastrukturę IT, nowoczesne metody wykorzystywane w zarządzaniu cyberbezpieczeństwem. Zdobędą niezbędną wiedzy w zakresie prawnym i zdolność do rozpoznawania dezinformacji i manipulacji. Uzyskają podstawową wiedzę z zakresu ram prawnych regulujących aspekty związane z cyberbezpieczeństwem oraz pozaprawnymi standardami dotykającymi tego zagadnienia.

Mediacje sądowe i pozasądowe

Studia te nadają kwalifikacje do wykonywania zawodu mediatora, poprzez uzyskanie wpisu na listę stałych mediatorów sądowych na terenie całego kraju lub prowadzenie prywatnej kancelarii mediacyjnej oraz wprowadzania procedur rozwiązywania konfliktów w szkołach, instytucjach pomocowych, biznesie i w organizacji. Program jest zgodny z kwalifikacją rynkową z mediacji cywilnych.

Studia na WSB w Warszawie wyróżnia warsztatowy charakter zajęć, naukę przez doświadczenie, ćwiczenia w formie symulacji mediacji (odgrywania ról), analizę konkretnych przykładów z praktyki. Słuchacze mają szansę udział w symulacji mediacji "na żywo" prowadzonej przez zawodowego mediatora. Poznają technik i narzędzia rozwiązywania konfliktów umiejętność wyrażania, kontrolowania i rozumienia emocji. Oferowany jest także program wsparcia kariery absolwentów studiów podyplomowych: możliwość bezpłatnej konsultacji przy zakładaniu kancelarii mediacyjnej i prowadzeniu pierwszych trzech mediacji, czy bezpłatne doradztwo przy tworzeniu ścieżki rozwoju zawodowego mediatora. Uczelnia daje możliwość uczestniczenia w płatnym stażu i superwizji, możliwość bezpłatnego udziału w konferencjach mediacyjnych i eventach mediacyjnych realizowanych przez partnerów kierunku.

Pełna oferta studiów podyplomowych na WSB w Warszawie: https://www.wsb.pl/warszawa/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe/kierunki

ip

fot. materiały prasowe Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

Słowa kluczowe: Studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie, Rok Akademicki 2020/2021, Rekrutacja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Festiwal Separator 2020 - informacje o wydarzeniu online!

Studenci kierunku Grafika reklamowa i multimedia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie po raz kolejny organizują warte uwagi prelekcje i wystawę!

Drugie spotkanie z "Grafiką Projektową i Multimediami" - dni otwarte kierunku w Społecznej Akademii Nauk

SAN w Łodzi zaprasza do zapoznania się z ofertą tego nowoczesnego kierunku!

Webinarium "Kryminalistyka w Prawie" Społecznej Akademii Nauk w Łodzi [LIPIEC 2020]

Wykład online poprowadzi prokurator i specjalista prawa karnego.

Polecamy
Nowy bar na KoszMarowej
Nowy bar na KoszMarowej Wrocław

Studenci doczekali się otwarcia nowego baru w pobliżu swojego wydziału.

Zwolnienia na Uniwersytecie Wrocławskim?
Zwolnienia na Uniwersytecie Wrocławskim? Wrocław

"Nie możemy sobie pozwolić na to, że uniwersytet w tych ciężkich czasach będzie zapewniał ochronę socjalną ludziom, którzy nic z siebie nie dają tej uczelni".

Ostatnio dodane
Festiwal Separator 2020 - informacje o wydarzeniu online!

Studenci kierunku Grafika reklamowa i multimedia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie po raz kolejny organizują warte uwagi prelekcje i wystawę!

Drugie spotkanie z "Grafiką Projektową i Multimediami" - dni otwarte kierunku w Społecznej Akademii Nauk

SAN w Łodzi zaprasza do zapoznania się z ofertą tego nowoczesnego kierunku!

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Konkurs Ziaja