Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Numerowanie stron w pracy dyplomowej

Jak je ustawić w Wordzie?

2022-06-17 14:07:16
Numerowanie stron w pracy dyplomowej jest prozaiczną czynnością, która potrafi zatrzymać nas przed ekranem na wiele godzin. Okazuje się, że aby rozpocząć numerację od konkretnej strony, należy wykazać się większą kreatywnością niż poszukanie dodatkowego przycisku na pasku zadań. Sprawdź, w jaki sposób sformatować dokument, aby był zgodny wymaganiami uczelni.

Zobacz też: Praca dyplomowa - kompednium >>

Numerowanie stron w pracy dyplomowej - wordZagadki Microsofta

Po napisaniu pracy dyplomowej należy sformatować ją w sposób wymagany przez naszą uczelnię. Zazwyczaj są to następujące elementy:

  • strona tytułowa,
  • streszczenie,
  • wstęp,
  • praca właściwa,
  • podsumowanie,
  • bibliografia i spis ilustracji.

Część z nich można ustawić automatycznie, jak chociażby bibliografię, mimo że wymaga to od nas nie lada zachodu. Podobnie jest z numeracją stron, która w zależności od modelu oprogramowania znajduje się w nieco innym miejscu.

Jeśli chcemy, aby każda część pliku tekstowego zawierała numer, klikamy opcję "wstawianie", a następnie wybieramy "numer strony". W opcji "formatuj numery stron" możemy określić, od której cyfry zaczniemy i czy chcemy uwzględnić dodatkowe informacje w stopce, jak numer rozdziału. Po ustawieniu stopki automatycznie zmienia nam się pole edycji nagłówka i stopki. Możemy ustawić "inne na pierwszej stronie", aby numeracja była widoczna dopiero od drugiej, lub "inne na stronach parzystych i nieparzystych", co sprawi, że numery będą widoczne tylko na jednej z nich.

Formatowanie numeracji do pracy dyplomowej

Wiekszość uczelni wymaga, żeby numerowanie stron rozpoczęło się po spisie treści. Aby tego dokonać, należy ustawić zaznaczenie tekstu za ostatnim znakiem na stronie, która nie ma być numerowana (kliknąć na dokument po ostatniej kropce). Mając ustawione zaznaczenie, wybieramy opcję "układ", przechodzimy do "znaki podziału" i wybieramy "następną stronę". Dzięki temu plik podzieli nam się na dwie sekcje. Jest to niezwykle ważne, ponieważ pominięcie tego etapu powoduje, że nie będziemy mogli usunąć stopki z fragmentu dokumentu.

Kolejno wybieramy opcję "numer strony" i wybieramy odpowiedni styl. Widzimy w dokumencie, że stopka jest oddzielona nową sekcją "stopka sekcja 2", w przeciwieństwie do wcześniejszych stron. Klikamy w stopkę zaczynającą się od nowej sekcji i odznaczamy opcję "połącz z poprzednią", która powinna już się nam wyświetlić w pasku głównym pod "układem". Następnie usuwamy numery z pierwszej sekcji. Najłatwiej wybrać stronę, która do niej należy i wykasować numer ręcznie. Dzięki temu znika nam numeracja całej sekcji.W ten sposób możemy ustawić numerację do pracy dyplomowej.

KK

fot. mohamed Hassan z Pixabay

Słowa kluczowe: licencjat, magisterka, pisanie pracy, numerowanie stron, word
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Numerowanie stron w pracy dyplomowej

Sprawdź, jak je ustawić w Wordzie.

mieszkanie po studiach
Życie po studiach - jak wybrać idealne mieszkanie na zakup? Warszawa

Niedawno skończyłeś studia i zastanawiasz się, jak wybrać idealne mieszkanie? Podpowiadamy!

Polecamy
Kiedy odbywają się egzaminy na studiach?

Każdy przedmiot na studiach trzeba zaliczyć. Dowiedz się, kiedy odbywają się egzaminy, jak zdobyć zaliczenie i czy można poprawiać oceny!

Prezent dla Promotora - jakie są dobre zwyczaje na uczelniach?

Na uczelniach panuje wiele dobrych obyczajów i tradycji. Czy wypada podziękować promotorowi, dając mu upominek?

Polecamy
Ostatnio dodane
Numerowanie stron w pracy dyplomowej

Sprawdź, jak je ustawić w Wordzie.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.