Konkursy - Edukacja

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej 2020 - informacje o zapisach i przebiegu

2020-03-11 11:33:04

UWAGA: - zmiana dotycząca WARSZTATÓW:
W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS – CoV – 2 oraz działaniami organów władzy państwowej, współpracujących z nami uczelni wyższych oraz Zarządu Krajowego Niezależnego Zrzeszenia Studentów z przykrością informujemy, że zmuszeni jesteśmy do odwołania organizowanych przez nas w dniach 18.03–29.03 warsztatów. Dołożymy jednak wszelkich starań, żeby zorganizować je w terminie późniejszym.
Jednocześnie informujemy, że Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej przebiegnie bez zmian w ustalonym wcześniej terminie. Przepraszamy za utrudnienia.

Ruszyła XXII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej. Podczas tegorocznej Edycji studenci z całej Polski będą mieli okazję zmierzyć się z tematem "Zmysły". Prace konkursowe oceniane będą w dwóch kategoriach: Portret i Reportaż. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą w dniach od 9 marca do 5 kwietnia poprzez formularz znajdujący się na stronie Konkursu http://www.okfs.pl/.

OKFS 2020 plakatOKFS 2020 od NZS

Organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej to jedna z najstarszych inicjatyw organizacji. Celem Konkursu jest promowanie tematyki fotografii wśród studentów niezależnie od poziomu ich umiejętności czy wiedzy.

Początki OKFSu sięgają 1998 roku. Z roku na rok Konkurs ewoluował i skupiał się na coraz to nowszych, znacznie różniących się od siebie motywach przewodnich. Pasja, z jaką to studenckie przedsięwzięcie było i jest tworzone zaowocowała zwiększeniem jego zasięgu na teren całej Polski. Warszawa, Gdańsk, Łódź, Poznań, Wrocław i Kraków – to właśnie tam znajdują się zaangażowane w projekt uczelnie i na terenie tych miast odbędą się wyjątkowe, charakterystyczne dla każdego regionu wydarzenia.

Konkursowi towarzyszy cykl bezpłatnych warsztatów i prelekcji, których dokładne terminy i tematy można znaleźć na fanpage ’u projektu. Warsztaty są niepowtarzalną możliwością do nabycia nowych umiejętności fotograficznych. Prowadzą je profesjonalni fotografowie, którzy z przyjemnością przekazują swoją wiedzę i doświadczenie uczestnikom. Prelekcje to natomiast seria wykładów dostępna dla szerszej publiczności, podczas których prelegenci opowiadają o teoretycznych aspektach fotografii.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej 2020 - etapy konkursu

Po upływie terminu zgłoszeń prace z poszczególnych regionów zostaną poddane ocenie niezależnym, profesjonalnym fotografom wchodzącym w skład jury. Jury poza oceną wartości artystycznej nadesłanych prac, stara się dostrzec pozytywne strony każdej fotografii i potencjał młodych artystów.

Gala Finałowa tegorocznej Edycji odbędzie się na koniec maja w Warszawie. Podczas niej zwycięzcy etapów regionalnych będą mieli okazję zostać laureatami Konkursu w skali ogólnopolskiej. Dodatkowo, uczestnikowi, który okaże się znacznie wyróżniać swoją interpretacją tematu i umiejętnościami zostanie przyznana nagroda Grand Prix!

Patronat Medialny nad tegoroczną Edycją objęli m.in. dlaStudenta.pl oraz Radio Eska.

Więcej informacji o Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Studenckiej dostępne jest na:

  • Stronie internetowej: http://www.okfs.pl/
  • Fanpage’u: https://www.facebook.com/nzs.okfs/
  • Instagramie: https://www.instagram.com/nzs.okfs/

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: OKFS 12 XII, Zasady, Nagrody, Rejestracja, Etapy, Szczegóły
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Konkurs "Generacja P - Herosi na Starcie" - zapisy trwają do 20 kwietnia!

Zgłoś swój pomysł na biznes i wygraj nawet 25 000 zł na jego realizację!

HackYeah Online powered by GovTech Polska - hackathon przeciwko koronawirusowi!

Społeczność IT będzie szukać rozwiązań problemów wynikających z epidemii SARS-CoV-2.

Konkurs Konstrukcji Studenckich - KOKOS 2020 odbędzie się online!

Inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów w całkowicie nowej odsłonie!

Polecamy
Studenci mają pomysł na biznes. Dostali 10 tysięcy
Studenci mają pomysł na biznes. Dostali 10 tysięcy

Igor Królikowski i Patrycja Leszek wymyślili...

Wyniki konkursów w programie Centrum Aktywnych
Wyniki konkursów w programie Centrum Aktywnych

Credit Agricole Bank Polska – inicjator programu Centrum Aktywnych – wyłonił zwycięzców dwóch konkursów adresowanych do studentów.

Ostatnio dodane
Konkurs "Generacja P - Herosi na Starcie" - zapisy trwają do 20 kwietnia!

Zgłoś swój pomysł na biznes i wygraj nawet 25 000 zł na jego realizację!

HackYeah Online powered by GovTech Polska - hackathon przeciwko koronawirusowi!

Społeczność IT będzie szukać rozwiązań problemów wynikających z epidemii SARS-CoV-2.