Konkursy - Edukacja

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej 2021 - informacje o zapisach i przebiegu

2021-03-26 11:13:24

Jak co roku wiosną studenci z całej Polski będą mieli okazję dać ponieść się wyobraźni i dostarczyć nam "Zachwyt" – tak właśnie brzmi temat OKFS w 2021 r. Prace konkursowe można nadsyłać w kategoriach: Portret, Reportaż̇, Krajobraz, a także, po raz pierwszy, oceniane będą zdjęcia wykonane smartfonem. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą w dniach od 1 kwietnia do 3 maja poprzez formularz znajdujący się na stronie Konkursu https://okfs.pl/.

Zobacz też: Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej w 2020 r.

Ogólnopolski Konkursu Fotografii Studenckiej 2021 - plakatW skrócie:

  • Prace na Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej 2021 można przesyłać od 1 kwietnia do 3 maja.
  • Tematem tegorocznej edycji jest "Zachwyt". Kategorie to: Portret, Reportaż̇, Krajobraz i Zdjęcia ze smartfona.
  • W ramach konkursu odbędzie się cykl bezpłatnych warsztatów internetowych, poruszających m.in. tematy fotografii analogowej, obróbki zdjęć czy biznesu.
  • Gala finałowa i ogłoszenie wyników odbędą się online na początku czerwca.

OKFS - opis konkursu

Organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej od lat wspiera promocję aktywności artystycznych, które szczególnie w obecnej sytuacji wydają się odskocznią od realiów izolacji. Organizatorzy namawiają każdego, aby zatrzymał się i zachwycił tym, co go otacza, podkreślając, że w konkursie można wziąć udział niezależnie od poziomu umiejętności fotograficznych czy wiedzy.

Początki OKFS-u sięgają 1998 roku. Z edycji na edycję konkurs Niezależnego Zrzeszenia Studentów ewoluował i skupiał się na coraz to nowszych, znacznie różniących się od siebie motywach przewodnich. Pasja, z jaką to studenckie przedsięwzięcie było i jest tworzone, zaowocowała zwiększeniem jego zasięgu na teren całej Polski. Warszawa, Białystok, Lublin, Poznań, Wrocław i Kraków – to właśnie tam znajdują się zaangażowane w projekt uczelnie i całe zespoły studentów, którzy przygotowują charakterystyczne dla każdego regionu wydarzenia.

Warsztaty w ramach OKFS 2021

Towarzyszący konkursowi cykl bezpłatnych warsztatów w tym roku wyjątkowo zmienia swoją formułę z lekcji plenerowych i studyjnych na wydarzenia odbywające się całkowicie online. Wszystkie prelekcje prowadzone przez doświadczonych fotografów dadzą możliwość nabycia nowych umiejętności w domowym zaciszu. Warsztaty poruszać będą zagadnienia z podstaw fotografii, obróbki zdjęć, jak również fotografii analogowej. Nowością będzie seria warsztatów skupiających się na tematyce biznesowej w fotografii.

Przebieg konkursu

Po upływie terminu zgłoszeń, przesłane prace zostaną poddane ocenie niezależnych, profesjonalnych fotografów wchodzących w skład jury. Poza oceną wartości artystycznej nadesłanych prac, sędziowie starają się dostrzec pozytywne strony każdej fotografii i potencjał młodych artystów.

Gala Finałowa tegorocznej edycji odbędzie się na początku czerwca w formie wirtualnej. Podczas niej dowiemy się, które prace zasłużyły na wyjątkowe nagrody ufundowane przez partnerów konkursu. Dodatkowo, uczestnikowi, który okaże się znacznie wyróżniać swoją interpretacją tematu i umiejętnościami, zostanie przyznana nagroda Grand Prix!

Więcej informacji o Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Studenckiej dostępne jest na stronie www.okfs.pl, Fanpage’u na Facebooku oraz Instagramie Konkursu.

ip

fot. materiały prasowe organizatora

Słowa kluczowe: XXIII edycja OKFS, Tematyka, Kategorie, Konkurs fotograficzny dla studentów, NZS, Termin, Wyniki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Znamy kalendarium Konkursu Inżynierskiego EBEC Gdańsk 2021

Pierwszy etap konkursu odbędzie się już 14 kwietnia.

EBEC Warsaw 2021 - konkurs
Konkurs Inżynierski EBEC Warsaw 2021 - zapisy i przebieg

W tym roku udział można wziąć w kategoriach Case Study oraz Team Design.

Polecamy
Laureatem konkursu architektonicznego organizowanego przez Fundację TworzyMY KrakÃłw został Aleksander Rokosz.
Poznaliśmy zwycięzki projekt w konkursie "Kapsuła Czasu"

Laureatem konkursu architektonicznego organizowanego przez Fundację TworzyMY Kraków został Aleksander Rokosz.

Konkurs filmowy "HCV Akcja Identyfikacja" - informacje o zasadach i nagrodach

AKCJA IDENTYFIKACJA - filmowy konkurs dla studentów medycyny o wirusowym zapaleniu wątroby typu C.

Ostatnio dodane
Znamy kalendarium Konkursu Inżynierskiego EBEC Gdańsk 2021

Pierwszy etap konkursu odbędzie się już 14 kwietnia.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!