Edukacja - Studia

Organizatorzy olimpiady "Zwolnieni z teorii" zawitają do Warszawy

2017-10-05 13:46:03

Ponad 6000 kilometrów trasy, 2500 spotkań w 41 miastach, gotowa na wsparcie grupa 40 ambasadorów – organizatorzy olimpiady "Zwolnieni z Teorii" zakończyli dwutygodniową, licealną trasę po całej Polsce. Teraz spotkają się ze studentami, już 6 października odwiedzą Warszawę. Dodatkowo dla zainteresowanych wzięciem udziału w olimpiadzie organizują specjalne spotkanie o godz. 17.00 w Coffee Karma przy ul. Mokotowskiej 17 w Warszawie. Wstęp wolny.

Studenci ze stolicy Polski dowiedzą się, jak robić projekty społeczne.

Ruszyła już tegoroczna olimpiada "Zwolnieni z Teorii", która skierowana jest do licealistów i studentów w całej Polsce. Zadaniem uczestników jest zrealizowanie w zespole własnego projektu społecznego. Każdy finalista olimpiady otrzyma międzynarodowy certyfikat potwierdzający umiejętność zarządzania projektami. Organizatorzy jednak wskazują na ważniejszy aspekt.

To, co nas interesuje najbardziej to fakt, że młodzi ludzie przy okazji praktycznego zdobywania umiejętności pracy w zespole, przywództwa, negocjacji, komunikacji, rozwiązywania konfliktów, zarażają się chęcią robienia projektów społecznych. O to nam właśnie chodzi. Naszym marzeniem jest, aby każdy uczeń w tym kraju przeprowadził chociaż jeden projekt pro bono  dla swojego otoczeniamówi Marcin Bruszewski, członek zarządu fundacji Social Wolves, organizatora olimpiady.

We wrześniu ambasadorzy olimpiady ruszyli w całą Polską, aby odwiedzić ponad 350 szkół podczas 2 tygodni spotkań. Z początkiem października będą zachęcać studentów do wzięcia udziału w olimpiadzie i zalogowanie się na platformę ZwolnieniZTeorii.pl.

W ramach trasy ogólnopolskiej pięcioosobowe zespoły odwiedzą uczniów i studentów w wielu miastach. Będą mówić o tym, że warto czasami teorię odłożyć na bok i skupić się na praktycznym wymiarze wiedzy. Uczestnicy olimpiady Zwolnieni z Teorii mają szansę zdobyć umiejętności przyszłości, których nie nauczą się z książektłumaczy Bruszewski.

Dotychczas z platformy skorzystało 30 000 młodych ludzi. W sumie zrealizowali 1000 inicjatyw, które pozytywnie wpłynęły na życie aż 8 milionów Polaków.

Jak to działa w praktyce? Młodzi ludzie zbierają zespół i rozpoczynają projekt na platformie www.zwolnienizteorii.pl. Realizują projekt, korzystając z profesjonalnych narzędzi, otrzymują wskazówki online oraz korzystają z wiedzy i doświadczenia starszych kolegów i koleżanek. Następnie obserwują efekty swojej pracy – cieszą się pozytywną zmianą w swoim otoczeniu i odbierają międzynarodowe certyfikaty. Najlepsze projekty będą nagrodzone podczas gali finałowej w czerwcu, na której nagrody przyznają najwyższe władze państwowe: Prezydent i Premier RP.

Organizatorem Zwolnionych z Teorii jest fundacja Social Wolves, partnerem strategicznym The Coca-Cola Foundation, partnerem merytorycznym Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Honorowego patronatu udzieliło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Warsztaty, stolica, zarządzanie projektami, edukacja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Best Hacks
Ruszyły zapisy do kolejnej edycji BEST Hacks!

Zobaczcie, co czeka was podczas tegorocznej edycji.

Języki obce na ktÃłre jest zapotrzebowanie na rynku
Języki obce, które warto znać pod kątem pracy

Dowiedz się, jakie języki obce warto znać i dlaczego na rynku pracy jest obecnie na nie popyt.

Fundacja kobiet
Nowy termin naboru wniosków w konkursie Innowator Mazowsza

Aktualizacja terminu zgłoszeń w konkursie!

Polecamy
LOT organizuje konkurs na pracę dyplomową. Do wygrania płatny staż, bilety i 10 000zł!

Do rywalizacji zgłaszać można prace dyplomowe z zakresu lotnictwa pasażerskiego oraz transportu cargo.

ZwycięzcÃłw Plebiscytu poznamy 1 grudnia 2018 roku.
12. edycja Plebiscytu MediaTory: oto nominowani!

Zwycięzców Plebiscytu poznamy 1 grudnia 2018 roku.

Polecamy
Ostatnio dodane
Best Hacks
Ruszyły zapisy do kolejnej edycji BEST Hacks!

Zobaczcie, co czeka was podczas tegorocznej edycji.

Języki obce na ktÃłre jest zapotrzebowanie na rynku
Języki obce, które warto znać pod kątem pracy

Dowiedz się, jakie języki obce warto znać i dlaczego na rynku pracy jest obecnie na nie popyt.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!