Konferencje - Z życia Uczelni

Pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja informatyki materiałowej

2022-05-24 10:02:10

NCBJ organizuje 1st NOMATEN International Conference on Materials Informatics. Innowacjami informatycznymi zajmują się m.in. pomysłodawcy i organizatorzy konferencji - naukowcy z Centrum Doskonałości NOMATEN działającego w Świerku. Podczas swoich wystąpień opowiedzą o wykorzystaniu ich do lepszego poznania i projektowania materiałów do pracy w warunkach ekstremalnych, a także w medycynie.

NoMaten Międzynarodowa konferencja informatyki materiałowej - Narodowe Centrum Badań Jądrowych

Innowacje informatyczne a rozwój nowoczesnych technologii przemysłu

Wydarzenie 1st NOMATEN International Conference on Materials Informatics jest organizowane przez działające w Narodowym Centrum Badań Jądrowych - Centrum Doskonałości NOMATEN. Ponad 60 naukowców, ekspertów i przedstawicieli przemysłu z ponad 15 krajów będzie uczestniczyć w konferencji poświęconej informatyce materiałowej – pionierskiej dziedzinie, która opiera się na nowym podejściu do badań istniejących i nowych materiałów dzięki zastosowaniu uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji i metodstatystycznych.

Informatyka materiałowa daje nowe możliwości w badaniach materiałów – podkreśla przewodniczący Konferencji prof. Stefanos Papanikolaou, szef grupy badawczej ds. informatyki materiałowej NOMATEN.

Dzięki stosowanym przez nas technikom możliwa jest np. identyfikacja defektów materiału na zdjęciach z mikroskopu elektronowego, które w przeciwnym wypadku mogłyby umknąć uwadze badacza. Informatyka materiałowa pozwala na gromadzenie i analizę wielkich zbiorów danych z badań i eksperymentów. W tym aspekcie można wykorzystać narzędzia informatyki materiałowej we współpracy z innymi grupami badawczymi, z zespołami eksperymentalnymi, które badają własności funkcjonalne i zajmują się charakteryzacją materiałów – zarówno w ramach NCBJ i NOMATEN, jak i we współpracy z jednostkami badawczymi z Polski i innych państw. Konferencja ma na celu promowanie polskich unikalnych infrastruktur i zespołów badawczych na arenie międzynarodowej, dlatego naukowcy z Centrum Doskonałości NOMATEN zamierzają przyciągnąć do współpracy zagranicznych ekspertów – dodaje.

O konferencji

Wydarzenie potrwa od 1 do 3 czerwca br. w NCBJ (ul. Sołtana 7, Otwock-Świerk), a jego szczegółowy program, aktualizowany na bieżąco, znajduje się pod adresem: https://events.ncbj.gov.pl/event/70/page/31-scientific-program.

Językiem konferencji jest angielski. Projekt konferencji uzyskał wsparcie finansowe Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach grantu z programu Welcome to Poland.

Strona domowa Centrum Doskonałości NOMATEN: http://nomaten.ncbj.gov.pl

ip

fot. ThisIsEngineering z Pexels

Słowa kluczowe: międzynarodowa konferencja informatyki materiałowej, Narodowe Centrum Badań Jądrowych
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Narodowe Centrum Badań Jądrowych - miedzynarodowa konferencja informatyki materiałowej
Pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja informatyki materiałowej

Wydarzenie poświęcone innowacyjnemu zastosowaniu informatyki - pracy w warunkach ekstremalnych i medycynie.

Tydzień Programisty
Czwarta edycja Tygodnia Programisty odbędzie się już we wrześniu!

Zobacz, co wydarzy się podczas trzeciej edycji Tygodnia Programisty.

Polecamy
Młodzi o Sporcie - start wydarzenia już wkrótce! Kraków

Poznajcie szczegóły wydarzenia, dzięki któremu poznacie od podszewki świat sportu i biznesu. Informacje z pierwszej ręki zaprezentują znane osobistości z branży, w tym prezes klubu z Ekstraklasy.

Konferencja naukowa "Współczesne Trendy w Biznesie" 2020 - informacje o wydarzeniu

Nowe spojrzenie na biznes. Poznaj tematykę i program 9. edycji wydarzenia!

Polecamy
Ostatnio dodane
Narodowe Centrum Badań Jądrowych - miedzynarodowa konferencja informatyki materiałowej
Pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja informatyki materiałowej

Wydarzenie poświęcone innowacyjnemu zastosowaniu informatyki - pracy w warunkach ekstremalnych i medycynie.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.