Inne - Z Organizacji

„Pocztówka dla Eweliny”

2013-06-10 14:24:10

Rowerowa grupa Turistas 27 lipca wyrusza na dziewiętnastodniową wyprawę z Chełma do Odessy. Podróż będzie przebiegała pod hasłem “Polskie ślady historii na terenach Ukrainy i Mołdawii”.

Do pokonania jest 1100 kilometrów, a do zwiedzenia szereg wyjątkowych miejsc – historycznych miast, zamków, kościołów – związanych z polską historią i kulturą.

Sama trasa nie jest jednak głównym celem wyprawy. Grupa Turistas poprzez swoje rowerowe wyprawy postanowiła pomóc pewnej niesamowicie dzielnie dziewczynie – Ewelinie.

Ewelina Łapińska od dwóch lat zmaga się z chorobą nowotworową, na dzień dzisiejszy w walce z rakiem straciła lewą rękę. Grupa zbiera fundusze na protezę dla Eweliny oraz na dalsze leczenie.

Akcja organizowana przez grupę przebiega pod hasłem „Pocztówka dla Eweliny”.

Każdy kto wesprze Ewelinę zakupem cegiełki zostanie wynagrodzony przez grupę Pocztówką, która to zostanie wysłana podczas rowerowej wyprawy na Ukrainę.

Pocztówki, o których mowa, nie są to bowiem zwykłe widokówki, a piękne obrazki wykonane przez małych pacjentów z Instytutu Matki i Dziecka. Wiele spośród tych dzieci cierpi na chorobę nowotworową. Wysyłając stworzone przez nie kartki, w ręce darczyńców trafią prace, w które dzieci włożyły swój talent i serce. To również i dla nich wielkie wydarzenie, ich zapał i radość jaką włożyły w tę akcję, na pewno nie pójdą na marne.

Wszelkie informację: o Ewelinie, grupie rowerzystów, pocztówkach malowanych przez dzieci, wyprawie a także dane na które można wpłacać darowizny znajdą Państwo na stronie: pocztowkadlaeweliny.pl

ip

Słowa kluczowe: podróż ukraina mołdawia pocztówka dla eweliny akcja charytatywna pomoc
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.

Tydzień Uśmiechu - charytatywny kiermasz na SGH Warszawa

Dochód ze sprzedaży podarunków zostanie przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci!

Polecamy
Angielski B2 plus - o co w tym chodzi?

Język angielski ciągnie się za nami przez cały proces edukacji. Po zaliczeniu na studiach języka na poziomie B2 przychodzi pora na kurs B2 plus… Dowiedz się, dlaczego!

Wampiriada 2019 w Krakowie - Szczegóły Kraków

Honorowe krwiodawstwo to szczytny cel. Już niedługo, będzie możliwość oddania krwi w Krakowie, dzięki słynnej inicjatywie NZS!

Ostatnio dodane
Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.