Konferencje - Z życia Uczelni

"Porozmawiajmy o... Kto kogo stworzył? Bóg ludzi czy ludzie Boga?" - spotkanie online [luty 2021]

2021-02-18 09:50:25

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie serdecznie zaprasza na czwarte wydarzenie z cyklu "Porozmawiajmy o…", które będzie transmitowane on-line na youtube: 25.02. o godzinie 20:00.

Porozmawiajmy o... Kto kogo stworzył? 2021 - plakat banerW skrócie:

  • 4. spotkanie cyklu "Porozmawiajmy o…" ma temat "Kto kogo stworzył? Bóg ludzi czy ludzie Boga?".
  • Wydarzenie odbędzie się 25 lutego o godz. 20:00, w formie streama na platformie YouTube.
  • Gościem tej edycji będzie prof. dr hab Wojciech Gajewski - historyk i religioznawca.
  • Spotkania organizowane są przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie. Poprzednie edycje znajdziecie na ich kanale YouTube.

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie zaprasza na spotkania z cyklu "Porozmawiajmy o..."

Zapraszamy do udziału w cyklu, którego założeniem jest rozmowa ze specjalistami z różnych dziedzin na nurtujące nas pytania, próbując dotrzeć do sedna problemu, zadając często niewygodne pytania. Jako Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie ciekawi nas jak chrześcijaństwo odpowiada na współczesne problemy i jak radzi sobie z argumentami podnoszonymi przez oponentów.

Zależy nam na krzewieniu kulturalnej rozmowy i możliwości pełnego zaprezentowania myśli.

Tym razem zastanowimy się czy Bóg jest stwórcą, czy może wymysłem ludzi i ich głębokiej wewnętrznej potrzeby. Antropologiczny punkt widzenia przedstawi prof. dr hab Wojciech Gajewski - historyk i religioznawca, w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas spotkania transmitowanego na Youtube będzie możliwość zadawania pytań naszemu gościowi.

Prof. dr hab Wojciech Gajewski

Historyk i religioznawca, dr hab. profesor uczelni w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Długoletni kierownik Pracowni Religioznawczej UG, publikujący między innymi w "Przeglądzie Religioznawczym" i "Christianitas Antiqua". Specjalizuje się w historii starożytnej i historii Kościoła. W swoich badaniach naukowych podejmuje zagadnienia związane ze społeczno-religijnymi aspektami Imperium Rzymskiego, relacjami chrześcijaństwa i judaizmu okresu drugiej Świątyni, problematyką rodziny i domostwa w kulturze antyku. Autor kilku monografii, m.in. Charyzmat, urząd, hierarchia, Kraków [2010]. Współautor wielu opracowań zbiorowych, m.in. Kapłaństwo i urząd (red.) "Christianitas Antiqua", Gdańsk [2009]; Disciplina arcani w chrześcijaństwie, Kraków [2015], Grzech i dyscyplina w Kościele antycznym "Christianitas Antiqua", Gdańsk [2015]. Autor wielu artykułów naukowych, m.in. opublikowanych w trzech częściach esejowi poświęconemu prawdzie

Cykl spotkań "Porozmawiajmy o..."

Zapraszamy na kanał Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Akademickiego, gdzie można zobaczyć pozostałe filmy z cyklu "Porozmawiajmy o...". Dotychczas ukazały się:

  • Czy małżeństwo ma sens w XXI?
  • Cudów nie ma czy cudem jest wszystko? Dlaczego człowiek się zmienia?
  • Cudów nie ma czy cudem jest wszystko? O fizycznej (nie)możliwości cudów.

Podczas spotkania będzie można zadawać pytania zarówno na stronie wydarzenia (https://www.facebook.com/events/764288080855095), jak i na youtube w czacie:

ip

fot. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie

Słowa kluczowe: Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie, Cykl sporkań "Porozmawiajmy o...", Transmisja, Link
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Konferencja "Twoja kariera - kierunek Polska" 2019 - podsumowanie

Fundacja GPW zachęcała Polaków po zagranicznych studiach do rozwijania kariery w Polsce. Oto jak wyglądał punkt kulminacyjny programu "Go4Poland - Wybierz Polskę!".

"Kliwent Event" - informacje o VI edycji Kraków

Konferencja branży HVAC&R w Krakowie. Poznaj przebieg konferencji i dowiedz się, jak wziąć w niej udział.

Ostatnio dodane
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!