Sport akademicki - Studia

Poznaliśmy zwycięzców AZS Winter Cup!

2019-02-28 11:28:02

Iwona Kohut (AWF Wrocław) i Adam Chrapek (PŚ Gliwice) w slalomie oraz Helena Kubasiewicz (ALK Warszawa) i Antoni Szczepanik (AGH Kraków) w slalomie gigancie wygrali cykl zawodów AZS Winter Cup. Finał Akademickiego Pucharu Polski odbył się na stoku Harenda w Zakopanem. Wcześniej w ramach AZS Winter Cup rozegrano jeszcze 5 eliminacji, które odbyły się w czterech ośrodkach narciarskich: Harenda, Czorsztyn Ski Kluszkowce, Mosorny Groń w Zawoi oraz PKL Szczawnica.

Finał Akademickiego Pucharu Polski odbył się na stoku Harenda w Zakopanem.

W slalomie wśród kobiet w klasyfikacji generalnej cyklu zwyciężyła Iwona Kohut (AWF Wrocław), która wygrała kryształową kulę również przed rokiem. Druga była Katarzyna Mirek (KA Kraków), a trzecia Helena Kubasiewicz (ALK Warszawa). Wśród mężczyzn najlepszy był debiutujący w cyklu - Adam Chrapek (PŚ Gliwice). Chrapek jest w czołówce narciarzy alpejskich w naszym kraju. Ma na swoim koncie wiele startów w zawodach międzynarodowych. Swoją dobrą formę potwierdził również podczas cyklu zawodów AZS Winter Cup, wygrywając trzy z pięciu eliminacji, w których startował. Drugie miejsce zajął Kamil Krawczyk (SGH Warszawa), a trzeci był Przemek Gałuszka (ATH Biesko-Biała).

W slalomie gigancie przez większość akademickiego sezonu rywalizacja pań zdominowana była przez Iwonę Kohut i Helenę Kubasiewicz. W finale oczy wszystkich skierowane były na występ właśnie tych dwóch zawodniczek, ponieważ ostatni pojedynek na stoku Harenda decydował o pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie wygrała zawodniczka ALK Warszawa, a Iwona Kohut zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Anna Wróbel (UJ Kraków).

Także w przypadku mężczyzn ostatnie zawody w slalomie gigancie decydowały o kolejności klasyfikacja generalnej. Ostatecznie kryształową kulę wywalczył Antonii Szczepanik (AGH Kraków), drugi był Paweł Jaksina (AGH Kraków), a trzeci Adam Chrapek (PŚ Gliwice).

Dodatkową atrakcją finału na zakopiańskiej Harendzie był organizowany po raz pierwszy slalom równoległy. I tu nie było niespodzianek – wygrali Helena Kubasiewicz (ALK Warszawa) i Adam Chrapek (PŚ Gliwice). Zwycięzcy otrzymali stypendium o wartości 10 tysięcy złotych. Nagrodę ufundował partner AZS – Grupa LOTOS S.A. Organizację zawodów wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki.  

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Akademicki Puchar Polski, eliminacje, ośrodki narciarskie, zawody
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Biegacze z Akademii Wojsk Lądowych
Sekcja Biegów Długodystansowych AWL: poznajcie studentów-biegaczy z Wrocławia! Wrocław

Słyszysz - żołnierz, myślisz - sprawny człowiek.

Wrocławski Bieg Akademicki - maj 2021
Wrocławski Bieg Akademicki 2021 - #biegniemypooddech w maju Wrocław

Dowiedz się więcej o formule online 7. edycji wydarzenia!

DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Polecamy
Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski - srebrne snowboardzistki i medal indywidualny

Reprezentacja UG w snowboardzie zaprezentowała się w tej edycji z naprawdę dobrej strony!

Mecz odbędzie się 1 października 2018 roku o godz. 20:00.
Akademickie derby Futsal Ekstraklasa Sp. z.o.o. na inaugurację sezonu w Gdańsku Gdańsk

Mecz odbędzie się 1 października 2018 roku o godz. 20:00.

Polecamy
Ostatnio dodane
Biegacze z Akademii Wojsk Lądowych
Sekcja Biegów Długodystansowych AWL: poznajcie studentów-biegaczy z Wrocławia! Wrocław

Słyszysz - żołnierz, myślisz - sprawny człowiek.

Wrocławski Bieg Akademicki - maj 2021
Wrocławski Bieg Akademicki 2021 - #biegniemypooddech w maju Wrocław

Dowiedz się więcej o formule online 7. edycji wydarzenia!

Popularne