Wiadomości - Z życia Uczelni

Prof. Zbigniew Pastuszak nowym zastępcom redaktora naczelnego czasopisma ESWA

2021-04-09 14:44:55

Zbigniew Pastuszak, prof. UMCS, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką oraz kierownik Katedry Systemów Informacyjnych i Logistyki na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, objął beztereminowo funkcję zastępcy redaktora naczelnego czasopisma Expert Systems With Applications. Czasopismo jest indeksowane m.in. w Web of Science, Scopus i Science Citation Index Expanded, a jego podstawowe wskaźniki bibliometryczne to: CiteScore: 11.0; Impact Factor: 5.452 (według JCR, Clarivate Analytics, 2020); indeks H=162 (SCI Journal).

ESWA

Profesor Zbigniew Pastuszak - wpółpraca z czasopismem ESWA

Prof. Z. Pastuszak współpracuje z czasopismem ESWA od kilkunastu lat. Początkowo brał udział w pracach Rady Recenzentów (Review Board), przygotowując recenzje artykułów naukowych kierowanych do publikacji w ESWA (łącznie 25 recenzji) i zdobywając pozycje Recognized Reviewer (2015) i Outstanding Reviewer (2017), a następnie został włączony w skład Rady Naukowej czasopisma (Editorial Advisory Board), i wspólnie z redaktorem naczelnym, prof. Binshanem Lin z Louisiana State University (USA) oraz blisko 90 naukowcami z 35 krajów świata pracował nad rozwojem i promocją czasopisma, określeniem jego podstawowych obszarów tematycznych i selekcją różnorodnych grup odbiorców publikowanych treści. W październiku 2020 r. prof. Z. Pastuszak został zaproponowany zarządowi wydawnictwa Elsevier jako potencjalny zastępca redaktora naczelnego ESWA, a po uzyskaniu akceptacji – powołany na stanowisko Associate Editor, jako redaktor współodpowiedzialny za rozwój dyscyplin: Business Intelligence, Knowledge-based Systems, Data Science, Decision Support Systems, Prediction Systems, Early Warning Systems, Data Driven Optimization, Intelligent Systems oraz AI in Business & Social Science.

Wydawnictwo Elsevier

Elsevier (Wielka Brytania) jest jednym z największych wydawnictw naukowych świata, a jednocześnie firmą zajmującą się analizą danych i udostępnianiem informacji naukowej. Do rozwiązań dostarczanych przez Elsevier zalicza się m.in.: platformę on-line ScienceDirect, naukową bazę danych Scopus, oraz rozwiązania SciVal (do oceny wyników działalności naukowej) i Mendeley. Czasopismo Expert Systems with Applications wydawane jest od 1990 roku, w liczbie 4 zeszytów rocznie. W marcu br. ukazał się Vol. 166, a obecnie przygotowywane są woluminy o numerach 174-177 (z przewidywaną datą publikacji do września 2021 r.). Ze względu na dużą liczbę artykułów nadsyłanych do ew. publikacji w ESWA (ok. 700-800 miesięcznie), przy poziomie akceptacji ok. 14%, czasopismo posiada równoważną postać elektroniczną (ESWA: X), z tekstami publikowanymi w dostępie otwartym (open access). Odpłatność za publikację artykułu – przy zachowaniu identycznych zasad i jakości procesu recenzji i redakcji – wynosi 2 640 USD netto. Według aktualnej listy Ministerstwa Edukacji i Nauki, publikacja artykułu w ESWA pozwala na przypisanie autorowi i jednostce naukowej 140 punktów w dyscyplinach: informatyka techniczna i telekomunikacja, nauki o zarządzaniu i jakości oraz informatyka.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: UMCS, prof. Zbigniew Pastuszak, zastępca redaktora, ESWA
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Tramwaj zwany Pożądaniem - edukacyjny projekt o seksie Katowice

Darmowy dojazd na Juwenalia połączony z cenną wiedzą specjalistów? Tylko tutaj! Poznajcie szczegóły projektu.

Rekrutacja na studia dualne na kierunku logistyka w WyÅźszej Szkole Bankowej trwa do 31 sierpnia.
Studia, dzięki którym można zarobić nawet 21 tysięcy złotych Chorzów

Rekrutacja na studia dualne na kierunku logistyka w Wyższej Szkole Bankowej trwa do 31 sierpnia.

Ostatnio dodane
Maria Majcher
Nie żyje studentka Akademii Sztuki w Szczecinie. Została ranna podczas zajęć

Studentka w czerwcu została poważnie poparzona w eksplozji.

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne