Inne - Z Organizacji

Projekt podróżniczy "Cousins Sailing Adventure"

2013-10-30 12:36:17

"Cousins Sailing Adventure" to projekt dwóch kuzynów, Wojtka i Kuby, których łączy wspólne marzenie – podróż dookoła świata wraz ze swoim wujkiem i zarazem autorytetem, kpt. Jerzym Radomskim, który po raz ostatni w swojej 50-cio letniej przygodzie planuje wybrać się w tak długi rejs – rejs dookoła świata.

W skład załogi projektu CSA wchodzą: Jakub Radomski – fizjoterapeuta, absolwent AWF Katowice, Wojciech Mura – student AGH Kraków za wyd. Zarządzanie Inżynieria Produkcji i oczywiście kpt. Jerzy Radomski – żywa legenda polskiego żeglarstwa, zdobywca wszystkich z możliwych żeglarskich nagród, w tym za najdłuższy rejs w historii Polski, trwający bagatela 32 lata!

Współtwórcy projektu "Cousins Sailing Adventure" podają, jakie mają zamiary odnośnie wyprawy: "Podczas swojej wyprawy mamy zamiar zobrazować jak z upływem czasu nasze żeglarskie umiejętności wznoszą się na coraz to wyższy poziom tego jakże trudnego rzemiosła. Pragniemy, także pokazać jaki nasz świat jest piękny i różnorodny. Jak różne kultury nas otaczają, jak różni są ludzie w najodleglejszych zakątkach naszej wspaniałej planety. Ponadto na każdym z 3 głównych etapów naszego rejsu wyznaczyliśmy sobie dodatkowe cele do realizacji. Etapy te to: przeprawa przez Ocean Spokojny, Indyjski oraz etap końcowy, który zależy od dalszych ustaleń kapitana, gdyż nie zdecydował się jeszcze czy będziemy się przeprawiać przez Ocean Atlantycki na Karaiby, czy też wzdłuż wybrzeży Afryki oraz Europy do Polski."

Cała podróż odbędzie się na pokładzie jachtu "Czarny Diament", który został zbudowany przez kapitana wyprawy. Budowa jachtu trwała 7 lat. Opis budowy jachtu oraz wszelkie przeszkody z tym związane zostały opisane w książce kapitana: Burgas i Bosman – psy z „Czarnego Diamentu”.

Plan podróży również został skrupulatnie zaplanowany i opisany przez trzech podróżników: "Początek wyprawy przewidywany jest na 29-tego marca 2014r. w Panamie, gdzie dotrzemy drogą powietrzną, a kapitan przypłynie tam prosto z morza karaibskiego, którego wody obecnie przemierza „Czarny Diament. Następne kilka dni poświęcone będzie, na zaprowiantowanie na Pacyfik oraz zaaklimatyzowanie się załogi w klimacie równikowym. Panama City to miejsce z którego będziemy wypływać na podbój Oceanu Spokojnego. W trakcie tego etap mamy zamiar odwiedzić: Wyspy Perłowe, Galapagos, Markizy, Polinezja Francuska, Tonga, Fidżi, Vanuatu. Etap Pacyfik po około 214 dniach zakończy się w Nowej Zelandii, gdzie przeczekamy sezon cyklonów.
Ocean Indyjski’ to kolejny etap naszej wyprawy. Z Nowej Zelandii ,,Czarny Diament’’ popłynie do Australii, następnie odwiedzi Indonezję, Czagos, Madagaskar, Komory, Tanzanie, Mozambik i po 216 dniach etap zakończy się w RPA.
Odnośnie etapu ,,Atlantyk’’ kapitan nie ma jeszcze sprecyzowanego planu, rozważane są dwie opcje: przepłynięcie oceanu i dopłynięcie do wysp karaibskich, bądź popłynięcie wzdłuż Afryki oraz Europy i powrót do Polski."

Relacje z podróży będzie można przeczytać i obejrzeć na stronie internetowej cousinssailingadventure.jimdo.com, profilu na facebook'u www.facebook.com/pages/Cousins-Sailing-Adventure/666370933373304 oraz kanale YouTube: „Cousins Sailing Adventure”.

ip

Słowa kluczowe: przygoda podróż świat projekt jacht żeglowanie Cousins Sailing Adventure
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Rozczarowanie [0]
    N
    2015-04-20 08:28:03
    Szkoda, ze chłopaki zgarnęli masę pieniążków od wspierających ludzi na Polak potrafi, gdzie obiecali symboliczne prezenty, a teraz zapomnieli, ze należy okazać trochę szacunku i wdzięczności wzamian. Strasznie to przykre
Zobacz także
Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.

Tydzień Uśmiechu - charytatywny kiermasz na SGH Warszawa

Dochód ze sprzedaży podarunków zostanie przekazany na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci!

Polecamy
Student Travel
Najgrubsze wyjazdy studenckie - z pewnością zapamiętasz je na długo! Warszawa

Najlepsze imprezy studenckie to imprezy studenckie za granicą. Nie wierzycie? Czas się o tym przekonać na własnej skórze!

Angielski B2 plus - o co w tym chodzi?

Język angielski ciągnie się za nami przez cały proces edukacji. Po zaliczeniu na studiach języka na poziomie B2 przychodzi pora na kurs B2 plus… Dowiedz się, dlaczego!

Ostatnio dodane
Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.

Konkurs Ziaja
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.