Sport akademicki - Studia

Rafał Patyra o odbudowie polskiej piłki

2012-10-19 12:08:48

W ciągu kilku lat wyciągnęły na boiska 100 000 Polaków. Coraz więcej postaci ze świata piłki uważa, że rozgrywki Playarena mogą stać się ważnym składnikiem planu naprawczego dla polskiej piłki nożnej.

W 2007 roku grupa wrocławskich studentów postanowiła wyjść z inicjatywą, która okazała się fenomenem na skalę całej Europy. Playarena, czyli ogólnopolskie amatorskie rozgrywki piłkarskie w ciągu zaledwie kilku lat wyciągnęły na piłkarskie boiska niemal 100 tysięcy Polaków. Od samego początku przyświecała im idea „pozytywnej rewolucji” polskiej piłki nożnej.

Podstawę dla pozytywnych zmian wypracowują od kilku lat. To Playarena w dużej mierze „zagospodarowała” miejskie Orliki i przyciągnęła na nie tysiące młodych piłkarzy. Cały potencjał pozytywnej piłkarskiej energii wystarczy teraz odpowiednio rozwinąć i wykorzystać.

- Jeśli mamy rozpocząć proces odbudowy polskiej piłki, to jest najwłaściwszy pierwszy krok – mówi Rafał Patyra, honorowy ambasador Playarena – Playarena to podstawa futbolowej piramidy. W takich rozgrywkach stawiać muszą pierwsze kroki następcy Bońka czy Lewandowskiego.

Pracę, jaką wykonują dla polskiej piłki młodzi wrocławianie, zaczyna zauważać coraz więcej postaci ze świata naszego sportu. Oprócz Patyry, honorowymi ambasadorami Playarena są m.in. Tomasz Rząsa, Rafał Ulatowski oraz Stefan Majewski. Ulatowski kilka tygodni temu siedział na ławce Reprezentacji Polski Playarena, która w Ceskym Dubie rozgrywała swój debiutancki mecz z reprezentacją Czech w piłce 6-osobowej. Majewski z kolei na zgrupowanie kadry U-21 powołał najlepszego piłkarza ubiegłorocznych finałów Mistrzostw Polski Playarena – Bartłomieja Szamotulskiego.

- Chcielibyśmy by ktoś zainteresował się młodzieżą, którą wyciągnęliśmy na osiedlowe boiska – mówi Wojciech Dudek, założyciel rozgrywek Playarena -  Nie mamy środków, by w pojedynkę zmieniać polską piłkę. Możemy być jednak potężnym impulsem, który taką zmianę zapoczątkuje.

Więcej informacji na temat inicjatywy znaleźć można na stronie www.playarena.pl

ip

Słowa kluczowe: odbudowa polskiej piłki nożnej rafał patyra rozgrywki playarena
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski - srebrne snowboardzistki i medal indywidualny

Reprezentacja UG w snowboardzie zaprezentowała się w tej edycji z naprawdę dobrej strony!

Studentka Uniwersytetu Gdańskiego trzecia w Pucharze Świata w łyżwiarstwie 2020 Gdańsk

Poznajcie multimedalistkę i reprezentantkę Polski na mistrzostwach świata w łyżwiarstwie - Kamilę Stormowską.

Polecamy
Mecze szachów błyskawicznych na „Dużych szachach”
Mecze szachów błyskawicznych na „Dużych szachach”

W czwartek, 10 stycznia, w atrium budynku Altus w Katowicach odbędzie się wydarzenie towarzyszące Akademickim Mistrzostwom Polski w szachach.

AZS MTB CUP we Wrocławiu
AZS MTB CUP we Wrocławiu Wrocław

16 lipca na wzgórzu „Kilimandżaro” niedaleko Centrum Sportowego „Morskie Oko” odbędzie się IV edycja ogólnopolskiego cyklu zawodów cross-country w formacie olimpijskim XCO.

Ostatnio dodane
DSW CUP LEAGUE OF LEGENDS 2020 - informacje o turnieju

Turniej e-sportowy organizowany przez studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Uniwersytet Gdański na Akademickich Mistrzostwach Polski - srebrne snowboardzistki i medal indywidualny

Reprezentacja UG w snowboardzie zaprezentowała się w tej edycji z naprawdę dobrej strony!

Konkurs Ziaja