Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Recenzja pracy dyplomowej - na czym polega?

2018-07-04 09:37:47

Obrona pracy licencjackiej, magisterskiej lub inżynierskiej to forma egzaminu na koniec szkoły wyższej, która czeka każdego studenta. Samo zaliczenie ostatniej sesji, napisanie dłuższej pracy naukowej i przyjście na ustalony termin spotkania z komisją nie wystarczy jednak, aby otrzymać dyplom. W poniższym artykule przedstawiamy, co jeszcze powinno się zrobić przed zakończeniem studiów. Zobacz, na czym polega recenzja pracy dyplomowej!

Co warto wiedzieć o recenzji prac dyplomowych?

Ocena pracy dyplomowej

W trakcie pisania pracy dyplomowej ustalamy z promotorem, kto będzie oceniał nasz tekst naukowy. Po ostatecznym oddaniu gotowego licencjatu lub magisterki do dziekanatu, powinniśmy dostarczyć również recenzentowi jeden egzemplarz pracy w formie drukowanej lub elektronicznej. Taka opinia o treści merytorycznej, składni, wartości językowej itd. zostaje dodana wraz z notą punktową w skali 2-5 do archiwum danej uczelni na kilka dni przed oficjalnym terminem obrony studenta.

Recenzja pracy licencjackiej, magisterskiej lub inżynierskiej

Student ma wgląd do recenzji swojej pracy przed przystąpieniem do obrony. Taka ocena jest krótką opinią wybranej osoby na temat naszego tekstu naukowego. Zazwyczaj występuje ona w formie tabelki, gdzie zawarte są informacje na temat uzyskanej noty punktowej oraz krótkie wypowiedzi o treści pracy.  

Recenzent pracy dyplomowej

Recenzentem jest wybrana przez nas osoba (co najmniej o stopniu doktora habilitowanego) oraz promotor (co najmniej o stopniu doktora), z którym tworzymy tekst naukowy. Ludzie oceniający naszą pracę dyplomową dodają swoje opinie do wspomnianego wcześniej systemu, a także biorą czynny udział w obronie, wraz z przewodniczącym komisji.

Ocena na dyplomie

Recenzja jest częścią składową punktacji składającej się z trzech części - ma ona wpływ na nasz ostateczny wynik pojawiający się na dyplomie ukończenia studiów. Brany pod uwagę jest także rezultat uzyskany na obronie pracy dyplomowej i ogólna średnia ocen ze wszystkich przedmiotów, na które uczęszczaliśmy w szkole wyższej.

PW

Fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: ocena pracy dyplomowej, recenzja pracy licencjackiej, magisterskiej, recenzent pracy dyplomowej
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!
Nowe zasady przyznawania kredytów studenckich

Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!

Zobacz najwaÅźniejsze rzeczy, o ktÃłrych warto pamiętać przed sesją!
O czym warto pamiętać przed sesją egzaminacyjną na studiach?

Zobacz najważniejsze fakty, o których warto pamiętać przed sesją!

Polecamy
Student w pracy, czyli gdzie najlepiej płacą
Student w pracy, czyli gdzie najlepiej płacą

Dowiedz się, na jakich stanowiskach pracodawcy najchętniej zatrudniają młodych, uczących się jeszcze ludzi i w której branży najlepiej płacą?

Gdzie najłatwiej o pracę w wakacje?
Gdzie najłatwiej o pracę w wakacje?

Najłatwiej będzie pracownikom budowlanym, kierowcom, sprzedawcom i osobom zatrudnionym w call center. Polacy poszukujący pracy w okresie wakacyjnym skupiają się jednak na innych zawodach.

Ostatnio dodane
Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!
Nowe zasady przyznawania kredytów studenckich

Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!