Z życia Uczelni - Studia

Rozpocznij studia podyplomowe w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie

2023-01-25 14:49:44

Od nowego, letniego semestru roku akademickiego 2022/2023 zapraszamy na studia podyplomowe na Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. Jeszcze w marcu planowane jest uruchomienie studiów podyplomowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów.

rekrutacjaJednym z takich kierunków jest Administracja publiczna. Studia trwają dwa semestry (273 godziny), cena każdego semestru to 1400,00 zł. Studia podyplomowe mają przyczynić się do podnoszenia kwalifikacji zawodowych słuchaczy, a także uzupełnianiu posiadanych przez nich wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych. Program kształcenie kładzie nacisk na prezentację treści związanych z systemem prawnym i ustrojem administracji publicznej.

Zakładamy także uruchomienie studiów podyplomowych Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa. Nauka na studiach trwa trzy semestry (395 godzin), a płatność za każdy semestr wynosi 1860,00 zł. Dyplom ukończenia studiów uprawnia do podjęcia pracy w szeroko rozumianych instytucjach oświaty, nauki i kultury, szczególnie w bibliotekach i instytucjach zajmujących się gromadzeniem zbiorów, informacji itp.

Uniwersytet posiada w swej ofercie także ciekawą ofertę dla środowiska medycznego – studia podyplomowe Medycyna estetyczna dla lekarzy. Absolwent studiów podyplomowych na ww. kierunku uzyska kwalifikacje i praktyczne umiejętności z zakresu medycyny i kosmetologii estetycznej, a także uprawnienia do wykonywania zabiegów produktowych z użyciem kwasu hialuronowego nieusieciowanego i usieciowanego, nici estetycznych, botoksu, produktów lipolitycznych i poprawiających kondycję skóry używanych w mezoterapii, produktów autologicznych, takich, jak osocze bogatopłytkowe i autologiczna fibryna. Zajęcia na tym kierunku trwają dwa semestry (240 godzin), a koszt każdego z nich to 8000,00 zł.

Zapraszamy także na studia podyplomowe na kierunku Pełnomocnik ds. Cyberbezpieczństwa. Studia przeznaczone są dla osób zamierzających wykonywać funkcję pełnomocnika ds. cyberbezpieczeństwa, a także tych z Państwa, którzy  zawodowo zajmują się bezpieczeństwem teleinformatycznym, w tym realizujących czynności związane z administrowaniem sieciami IT, problematyką audytu bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych oraz odpowiedzialnych za zaplanowanie, oraz przeprowadzanie takich audytów w jednostkach sektora publicznego i prywatnego, oraz w organach wymiaru sprawiedliwości. Nauka na tym kierunku trwa dwa semestry (200 godzin), cena każdego z nich to koszt 2500, 00 zł.

Osobom zainteresowanym doradztwem zawodowym proponujemy uzyskanie kwalifikacji w tej dziedzinie na studiach podyplomowych na UJD. Studia przygotowują absolwentów do samodzielnego prowadzenia profesjonalnego doradztwa zawodowego na bazie: znajomości przepisów i podstaw teoretycznych normujących zasady pracy doradcy zawodowego, zasad etycznych oraz standardów usług w doradztwie zawodowym, ogólnej wiedzy z zakresu znajomości rynku pracy.  Studia trwają dwa semestry (260 godzin), a każdy semestr to koszt 1600,00 zł.

Dla osób posiadających kwalifikacje do pracy w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych, pragnących uzyskać niezbędne przygotowanie metodyczne z zakresu nauczania języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej mamy w ofercie studia podyplomowe na kierunku Nauczanie języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Studia trwają 3 semestry, a każdy semestr to koszt 1500,00 zł.

Osoby zainteresowane zdobyciem wiedzy i umiejętności w dziedzinie ochrony praw człowieka, zapraszamy na studia podyplomowe na kierunku Ochrona wolności i praw jednostki. Studia te szczególnie przydatne mogą być dla urzędników administracji rządowej i samorządowej, pracowników samorządowych, funkcjonariuszy służb mundurowych, nauczycieli, dziennikarzy. Program studiów podyplomowych wyróżnia się komplementarnością modelu teoretycznego realizacji praw człowieka z analizą urzeczywistniania praw i wolności w praktyce. Koszt semestru nauki na ww. studiach to 1550,00 zł. Nauka trwa dwa semestry (212 godzin).

Po więcej informacji na temat wszystkich studiów podyplomowych organizowanych przez Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie zapraszamy na stronę internetową: www.studiapodyplomowe.ujd.edu.pl oraz kontakt mailowy: ucku@ujd.edu.pl lub telefoniczny: + 48 34 3783 119; 34 3783 120, 34 3783 143

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: studia podyplomowe, rekrutacja, kierunki, studenci
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
"ZZZ" czy noc przed egzaminem? Jak uczyć się do sesji, Åźeby zdać?
"ZZZ" czy noc przed egzaminem? Jak uczyć się do sesji, żeby zdać?

Zobacz wskazówki, jak dobrze uczyć się do sesji.

farmacja
Studenci farmacji chcą lepiej opiekować się pacjentami geriatrycznymi

Już w marcu odbędzie się VI Ogólnopolskiej Konferencji Opieki Farmaceutycznej (OKOF).

Polecamy
Co zrobić, aby otrzymać zapomogę od uczelni? [PORADNIK]

Wsparcie finansowe od uniwersytetu krok po kroku.

Zobacz co warto wiedzieć o sesji poprawkowej.
Sesja poprawkowa. Co warto o niej wiedzieć?

Zobacz, co warto wiedzieć o sesji poprawkowej!

Polecamy
Ostatnio dodane
"ZZZ" czy noc przed egzaminem? Jak uczyć się do sesji, Åźeby zdać?
"ZZZ" czy noc przed egzaminem? Jak uczyć się do sesji, żeby zdać?

Zobacz wskazówki, jak dobrze uczyć się do sesji.

farmacja
Studenci farmacji chcą lepiej opiekować się pacjentami geriatrycznymi

Już w marcu odbędzie się VI Ogólnopolskiej Konferencji Opieki Farmaceutycznej (OKOF).

Ostatnio komentowane
Zimowa rekrutacja na UZ
Zimowa rekrutacja na UZ Zielona Góra

Na Uniwersytecie Zielonogórskim trwają przygotowania do zimowej rekrutacji na studia II stopnia.

Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej
Zimowy nabór na studia w Akademi Morskiej Szczecin

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie studia? Wcale nie jest za późno! Przyjdź na Akademię Morską w Szczecinie!

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.