Konkursy - Edukacja

Rusza rejestracja do 6. edycji Index Investment Challenge

2022-03-03 13:16:59

1 marca rusza rejestracja do Index Investment Challenge (IIC) - największego konkursu inwestycyjnego dla studentów z całej Polski. Gra odbywa się na platformie GPWtr@der, która pozwala na symulowane inwestycje w instrumenty finansowe. Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda główna w wysokości 7 500 PLN, a łączna pula nagród pieniężnych w konkursie to ponad 30 000 PLN.

Index Investment Challenge?

VI edycja konkursu inwestycyjnego Index Investment Challenge (IIC).

Fundacja GPW, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, działający poprzez Koło Naukowe Rynku Kapitałowego „Index”, zapraszają studentów z całej Polski do udziału w 6. edycji konkursu inwestycyjnego Index Investment Challenge (IIC). Jest to największa w Polsce gra giełdowa dla studentów, która daje możliwość sprawdzenia wiedzy oraz umiejętności inwestycyjnych w praktyce.

- Index Investment Challenge jest unikalną, największą w Polsce grą inwestycyjną, pozwalającą w całkowicie realistycznych, ale bezpiecznych warunkach sprawdzić swoje umiejętności w zakresie inwestowania na giełdzie. Jest to propozycja zarówno dla tych, którzy szukają wyzwań, jak i tych, którzy po prostu chcą poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś nowego o mechanizmach rynków kapitałowych. Do udziału zachęcamy wszystkich chętnych niezależnie od kierunku studiów i profilu uczelni- mówi Piotr Krygiel, prezes Zarządu Fundacji GPW.

Na czym polega konkursu inwestycyjnego Index Investment Challenge (IIC)?

Konkurs Index Investment Challenge odbywa się na platformie GPWtr@der. Każdy uczestnik dysponuje rachunkiem inwestycyjnym z określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Uczestnicy mogą inwestować wirtualne środki w akcje spółek wchodzących w skład indeksów WIG20 i mWIG40, ETFy oraz kontrakty terminowe notowane na GPW. Zarówno inwestowane pieniądze, jak i zawierane transakcje są wirtualne, ale na podstawie transakcji zawartych na realnym rynku. Finałowa rozgrywka z udziałem 10-ciu najlepszych uczestników odbędzie się 2 czerwca br. w Sali Notowań GPW.

Jaki jest cel konkursu?

Celem konkursu IIC jest edukacja ekonomiczna uczestników, promowanie polskiego rynku kapitałowego oraz aktywnego sposobu lokowania środków. Studenci z całej Polski mogą pogłębić wiedzę dotyczącą finansów i ekonomii, wykorzystując ją w praktyce. Dodatkowo udział w konkursie daje możliwość zdobycia cennych nagród ufundowanych przez organizatorów oraz partnerów przedsięwzięcia.

Istotnym zadaniem tegorocznej edycji jest zachęcenie studentek do udziału w konkursie i tym samym motywowanie ich do podnoszenia swoich kompetencji w zakresie oszczędzania i inwestowania długoterminowego. Dla uczestniczek przewidziano dodatkową aktywność w postaci mini konkursu na krótkie formy wideo-esejów z nagrodami specjalnymi. Są wśród nich:

  • udział w programie mentoringowym CFA Society Poland,
  • szkolenie „Mówczyni w biznesie”, prowadzone przez trenerów PFR Portal PPK,
  • bezpłatny udział w konferencji WallStreet 26, pakiet silver,
  • publikacje książkowe Księgarni Maklerskiej.

Warunki udziału w konkursie

W konkursie  mogą wziąć udział polscy studenci w wieku 19-26 lat, studiujący na dowolnej uczelni w Polsce i za granicą. Konkurs dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych, także dla tych, którzy do tej pory nie zetknęli się z tematyką giełdy i instrumentów giełdowych. W ramach IIC przewidywane są aktywności o charakterze edukacyjnym, które mogą ułatwić oswojenie się z tematyką rynku kapitałowego i notowanych na nim instrumentów.

Jakie nagrody można wygrać w konkursie?

Nagrody główne zostaną przyznane 10-ciu uczestnikom, którzy uzyskają najwyższe wartości portfela inwestycyjnego w momencie zakończenia konkursu. Zwycięzca otrzyma 7 500 zł oraz płatny staż na GPW. Ponadto nagrodzone zostanie koło naukowe, którego członkowie osiągną najwyższą zagregowaną stopę zwrotu. Łączna pula nagród wyniesie ok. 30 tys. zł, w tym płatne staże na GPW, vouchery umożliwiające bezpłatny udział w kursie „Giełda dla średniozaawansowanych”, a także inne atrakcyjne nagrody niefinansowe.

Aby zgłosić się do konkursu, należy w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2022 r. wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie www.iichallenge.gpw.pl. Konkurs rozpoczyna się tygodniową rozgrzewką (gra testowa), która poprzedzi właściwą rozgrywkę. Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem dostępnym również na tej stronie.

Harmonogram projektu:

  • 1 marca – 31 marca 2022 – rejestracja uczestników
  • 21 marca – 1 kwietnia 2022 r. – gra testowa
  • 4 kwietnia – 27 maja 2022 r. – gra inwestycyjna
  • 2 czerwca 2022 r. – Finał i Gala Finałowa Konkursu

Organizatorami konkursu są Fundacja GPW oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Partnerem Strategicznym projektu jest PKN ORLEN, a Partnerem Głównym: Dom Maklerski BOŚ. Konkurs odbywa się dzięki wsparciu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, która jest Partnerem Technologicznym oraz Patronem Honorowym projektu. Partnerami konkursu są także: PZU, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, CFA Society Poland oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Honorowy patronat nad projektem objęli: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Finansów, PFR Portal PPK, Fundacja Invest Cuffs, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz Warszawski Instytut Bankowości.

Szczegółowe informacje i regulamin na www.iichallenge.gpw.pl

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Index Investment Challenge, konkurs, rejestracja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z e-marketingu

DIMAQ Uni: IAB Polska i SGH po raz jedenasty szukają zainteresowanych marketingiem internetowym.

EBEC
Na czym polega European BEST Engineering Competition i kto może wziąć udział w konkursach?

Sprawdź szczegóły dotyczące European BEST Engineering Competition.

Index Investment Challenge?
Rusza rejestracja do 6. edycji Index Investment Challenge

Na czym polega Index Investment Challenge?

Polecamy
Konkurs Zalando Lounge "My Symbol of Joy" - poznajcie szczegóły!

Zaprojektujcie wzór na torbę materiałową i zgarnijcie nagrody pieniężne oraz bony!

Konkurs Project Master 2020 - lista nagród

Dowiedz się, dlaczego warto wziąć udział w konkursie na najlepszą pracę dyplomową o zarządzaniu projektami!

Ostatnio dodane
Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z e-marketingu

DIMAQ Uni: IAB Polska i SGH po raz jedenasty szukają zainteresowanych marketingiem internetowym.

EBEC
Na czym polega European BEST Engineering Competition i kto może wziąć udział w konkursach?

Sprawdź szczegóły dotyczące European BEST Engineering Competition.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.