Polska - Świat nauki

Ruszył Czwarty konkurs na Centrum Doskonałości Naukowej Dioscuri

2021-02-25 11:19:09

Narodowe Centrum Nauki wraz z Towarzystwem Maxa Plancka zaprasza doświadczonych naukowców do udziału w czwartym konkursie Dioscuri. Planowane jest utworzenie do trzech Centrów Dioscuri. Do tej pory swoją działalność rozpoczęło już 5 Centrów.

Centrum Dioscuri - logo

Konkurs na Centrum Dioscuri - zasady

Wychodząc poza ramy pojedynczego projektu naukowego, Centrum Dioscuri opiera głównie się na osobie badacza będącego Liderem Centrum Dioscuri. Laureatem konkursu na Centrum Dioscuri może zostać wybitny uczony lub wybitna uczona, którzy posiadają kompetencje do utworzenia i prowadzenia renomowanej i rozpoznawalnej międzynarodowo grupy badawczej. Centrum Dioscuri otrzyma środki w wysokości 300 000 euro rocznie przez pierwsze pięć lat działalności oraz kolejne pięć lat pozytywnej ewaluacji. 

Centrum Dioscuri może być utworzone w polskim uniwersytecie lub innej polskiej jednostce badawczej, określonej w konkursie, która ma możliwości wsparcia Centrum poprzez odpowiednie zaplecze, aparaturę naukową, dodatkowe środki finansowe i długofalową perspektywę dla Lidera Centrum. Działalności Centrum Dioscuri ponadto towarzyszyć będzie niemiecki partner naukowy i międzynarodowy Naukowy Komitet Doradczy.

Program Dioscuri ma na celu wzmocnienie regionu Europy Centralnej i Wschodniej w obszarze doskonałości naukowej, a Polska jest pierwszym krajem, w którym Centra Dioscuri powstają sukcesywnie od kilku lat. Program będzie w przyszłości rozszerzany również na inne wybrane kraje tego regionu. Tworzenie Centrów Doskonałości Naukowej Dioscuri możliwe jest dzięki zrównoważonym wkładom finansowym po stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki w Polsce oraz Federalnego Ministerwa Edukacji i Badań w Niemczech.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do dnia 15 czerwca 2021 r., a szczegóły czwartego konkursu na Centra Dioscuri można znaleźć pod linkiem: https://ncn.gov.pl/dioscuri/dioscuri4/call-announcement 

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: 2021, Informacje, Centra Dioscuri co to, Uczelnie, Warunki, Zasady konkursu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
I miejsce w rankingu "Innowacje 2021
I miejsce dla dr hab. Inż. Eweliny Jamróz, prof. UR w rankingu "Innowacje 2021"

Sprawdź, czego dotyczył wygrany projekt naukowczyni z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Konkursy Narodowego Centrum Nauki 2021
PRELUDIUM 20 i OPUS 21 - ruszyły zapisy na konkursy NCN

Łączny budżet na badania w ramach obydwu projektów wynosi 430 mln zł.

Polecamy
Rozporządzenie do ustawy 2.0 zmieni klasyfikację dyscyplin naukowych.
Jarosław Gowin podpisał rozporządzenie dotyczące klasyfikacji dyscyplin naukowych

Rozporządzenie do ustawy 2.0 zmieni klasyfikację dyscyplin naukowych.

PRELUDIUM BIS - nowa szansa na dofinansowanie dla najzdolniejszych doktorantów

Poznajcie efekt współpracy pomiędzy Narodowym Centrum Nauki i Narodową Agencja Wymiany Akademickiej.

Ostatnio dodane
Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!