Kursy i szkolenia - Edukacja

Ruszyła 7. edycja programu Go4Poland - wybierz Polskę!

2022-03-23 11:27:56

Staż w polskiej korporacji, instytucji publicznej lub startupie, warsztaty z praktykami, mentoring i Letnia Szkoła - to wszystko czeka na polskich studentów z zagranicy w programie Go4Poland – Wybierz Polskę!, którego organizatorem jest Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

7 edyzja7. Edycja programu Go4Poland – wybierz Polskę!

Tegoroczna edycja programu nosi już numer 7. Co roku zgłasza się około 100-150 nowych uczestników, zaś łączna ich liczba niebawem już przekroczy 800 osób. W Go4Poland mogą uczestniczyć polscy studenci i absolwenci zagranicznych uczelni z całego świata. Od ubiegłego roku program objął także stypendystów Programu im. gen. Władysława Andersa, prowadzonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Warunkiem jest znajomość języka polskiego w stopniu zaawansowanym.

Program z roku na rok jest udoskonalany tak, by w coraz większym stopniu spełniać oczekiwania uczestników. W tym roku staż zorganizują m.in. Giełda Papierów Wartościowych S.A., BondSpot S.A., PZU S.A., Citibank Europe plc oraz Narodowy Instytut Wolności. Prezentacja ofert stażowych wciąż trwa i zgłaszają się chętni do organizacji staży. Proces ten zakończy się przed wakacjami, tak by każdy chętny student znalazł odpowiadającą mu ofertę. Liczba ofert stażowych w każdym roku jest inna. W ubiegłorocznej edycji partnerzy przedstawili 30 takich ofert, w tym roku już tylko Citibank Europe plc ogłosił nabór na 26 miejsc, w tym staże, praktyki letnie, ale także dwuletnie programy rotacyjne.

Powrót warsztatów podczas Go4Poland

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią w Go4Poland planowane jest ponowne uruchomienie warsztatów. W trakcie roku akademickiego będą to warsztaty online, natomiast podczas wakacji stacjonarne w siedzibie partnera bądź w GPW.

Kolejną częścią programu jest mentoring, w którym uznani praktycy dzielą się wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami. Mentor wybiera do trzech osób spośród zgłaszających się chętnych i zapewnia im przynajmniej 8 godzin wsparcia w ramach spotkań osobistych bądź kontaktu zdalnego.

Na czym polega Letnia Szkoła?

Letnia Szkoła to 7-dniowy program warsztatów, wykładów i spotkań z praktykami rynku. 25 jego uczestników zostaje wyłonionych w osobnej rekrutacji. Ponadto, aby zintegrować uczestników, alumnów oraz ambasadorów programu Fundacja GPW planuje zorganizować w tym roku 2 spotkania w siedzibie Giełdy, które umożliwią wzajemne poznanie się, wymianę doświadczeń i networking.

Prezentacje ofert stażowych trwają od 1 lutego. Już 1 kwietnia rozpoczyna się nabór do programu mentoringowego, zaś staże potrwają od początku czerwca do końca września. Tegoroczną edycję zakończy jak co roku, konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska!”. Informacje o pozostałych elementach programu Fundacja będzie sukcesywnie publikować w swoich kanałach social media oraz  na stronie www.Go4Poland.pl.

ip

fot. materiały organizatora

Szczegółowe informacje i regulamin na www.go4poland.pl 

Słowa kluczowe: Go4Poland - wybierz Polskę!, kursy, szkolenia, studenci
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Program EPEC
Program EPEC, czyli płatny staż dla studentów

Kto może wziąć udział w stażu?

zaprojektowani
Zaprojektowani 2022. Krakowskie Spotkania z Dizajnem

Zielone Projektowanie. Jesteśmy w zgodzie z naturą.

Polecamy
Go4Poland "Wybierz Polskę!" - informacje o programie

Wielu młodych ludzi decyduje się na emigrację... Nie tędy droga! Przekonajmy się, dlaczego warto zostać i rozwijać się w Polsce.

Zaczynamy Drogowskazy Kariery 2019!

Dowiedz się więcej o wydarzeniu, dzięki któremu zdobędziesz cenne doświadczenie i wiedzę o rynku pracy!

Ostatnio dodane
Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.