Konkursy - Edukacja

Ruszyły zapisy na KOKOS 2020 - poznaj kategorie i zasady konkursu

2020-03-06 11:40:59

Zapisy do Konkursu Konstrukcji Studenckich ruszyły i potrwają do 3 kwietnia! Celem inicjatywy Niezależnego Zrzeszenia Studentów jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, studentów najlepszych uczelni technicznych w całej Polsce. Projekt stanowi prestiżowe wydarzenie, nad którym patronat objęli m.in: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Patentowy RP oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Partnerami Konkursu Konstrukcji Studenckich zostali m.in.: PKP S.A. oraz PCO S.A.

Zobacz też: Informacje o KOKOS 2020>>

Kategorie w konkursie KOKOS 2020 plakat banerZapisy na KOKOS 2020

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: http://www.kokos.nzs.org.pl/. Podczas tegorocznej edycji Konkursu konstrukcje można zgłaszać w 5 kategoriach:

  • VEHICLE - Kategoria, do której zakwalifikowane zostaną działające i poruszające się pojazdy: samochody, motocykle, rowery, pojazdy gąsienicowe; pojazdy pływające oraz ich kombinacje, a także konstrukcje wszelkiego rodzaju maszyn latających – od mniejszych jak np. drony, po te dalekiego zasięgu tj. samoloty i rakiety.
  • SMART ROBOTS - Kategoria dla konstruktorów robotów, bez względu na to czy ich rolą jest eksplorowanie kosmosu, czy lepienie pierogów.
  • RAILWAY - Kategoria specjalna Konkursu skierowana jest do innowatorów posiadających pomysły na usprawnienie kolei. Zgłoszenia do tej kategorii nie muszą stanowić działających prototypy urządzeń mechanicznych - przyjmowane będą również zaawansowane projekty oraz koncepcje realnie wpływające na jakość infrastruktury, czy komfortu podróży.
  • LIFE UPGRADE - Kategoria dotyczy konstrukcji, które przyczyniają się do polepszenia życia. Rozpatrywane będą prototypy urządzeń, które korzystnie wpływają na środowisko, ułatwiającą codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym, a także posiadają zastosowanie w medycynie lub przemyśle farmaceutycznym.
  • JOKER - Kategoria stworzona z myślą o wszystkich nietuzinkowych konstrukcjach, których nie da się zaszufladkować.

- Jesteśmy przekonani, iż taki dobór kategorii pozwoli młodym konstruktorom na zgłoszenie najróżniejszych konstrukcji, które w sposób wymierny przełożą się na lepsze funkcjonowanie naszego społeczeństwa. - dodaje Koordynator krajowa projektu Kinga Helik.

Finał Konkursu Konstrukcji Studenckich 2020

Autorzy najlepszych projektów zostaną zaproszeni na Finał Konkursu, który odbędzie się w dn. 8-10 maja 2020 r. w Warszawie. Finał obejmować będzie: obronę zgłoszonych Konstrukcji przed Komisją Konkursową, Wystawę Konstrukcji oraz Galę finałową. Zwycięska konstrukcja w każdej z kategorii otrzyma nagrodę główną w postaci 5 tysięcy złotych oraz dodatkowe nagrody rzeczowe.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu Konstrukcji Studenckich można odnaleźć na stronie internetowej www.kokos.nzs.org.pl oraz w social mediach (fanpage – kokos.nzs, Instagram – kokos.nzs).

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Konkurs Konstrukcji Studenckich, Informacje, Regulamin, Termin, Finał, Szczegóły
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Konkurs Project Master 2020 - lista nagród

Dowiedz się, dlaczego warto wziąć udział w konkursie na najlepszą pracę dyplomową o zarządzaniu projektami!

"Generacja P - Herosi na Starcie" - wyniki konkursu i zwycięskie projekty

Dowiedz się, kto otrzyma 25 tys. na realizację swojego projektu i inne nagrody!

Polecamy
3,8 mln zł dla naukowców powracających do Polski
3,8 mln zł dla naukowców powracających do Polski

Prawie 3,8 mln zł otrzymało 14 wybitnych młodych naukowców, którzy swoją karierę naukową chcą kontynuować w Polsce.

Wybrano najlepsze prace konkursowe z Jesiennej Szkoły Leszka Balcerowicza
Wybrano najlepsze prace konkursowe z Jesiennej Szkoły Leszka Balcerowicza

Spośród nadesłanych prac wybranych zostało 30 najlepszych, które spełniały warunki przedstawione w regulaminie.

Ostatnio dodane
Konkurs Project Master 2020 - lista nagród

Dowiedz się, dlaczego warto wziąć udział w konkursie na najlepszą pracę dyplomową o zarządzaniu projektami!

Konkurs Ziaja