Polska - Świat nauki

Science Cafe. Jak powstało życie? Śladami pierwszej komórki

2023-03-13 14:59:04

4 miliardy lat, prawie 1,5 biliona dni i ponad 35 bilionów godzin. Sporo, prawda? Skoro życie na naszej planecie powstało tak dawno, to skąd mamy pewność, co dokładnie się wtedy wydarzyło? Wygląda na to, że wiemy o tamtym czasie całkiem dużo. I opowiemy o tym szerzej już 26 marca podczas SCIENCE CAFE z Mariuszem Gogólem.

science cafeOkoło 4 mld lat temu na Ziemi pojawił się LUCA (last universal common ancestor – ostatni uniwersalny wspólny przodek) – komórka, która dała początek wszystkim organizmom. Jednak zanim cząsteczki uformowały się w tak skomplikowany twór, same musiały powstać z mniej skomplikowanych molekuł. W jaki sposób powstało życie na Ziemi? Czy jest szansa, że przywędrowało z kosmosu? Jak wyglądał LUCA i jakie były jego losy? O tym dowiecie się w ostatnią niedzielę marca – zapraszamy!

Dr Mariusz Gogól – z wykształcenia biolog i biochemik, z zawodu popularyzator nauki i promotor nowoczesnej edukacji. Związany ze Stowarzyszeniem Rzecznicy Nauki od początku jego działalności. Autor najpopularniejszego kanału edukacyjnego dla maturzystów pt. “Zlewka Totalna”. Scenarzysta, autor filmów i artykułów popularnonaukowych. Współpracuje z redakcjami takich wydawnictw, jak Tygodnik Powszechny, Gość Niedzielny oraz redakcją serwisu Nauka. To Lubię. Współpracuje także z wydawnictwem PWN oraz Nowa Era.

  • wiek 18+
  • termin 26 marca 2023, godz. 16:00
  • bilety 20 zł | 10 zł z Kartą Gdynia Senior plus

Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu “Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki “Nieformalne spotkania z naukowcami i innowatorami – cykl 24 wydarzeń SCIENCE CAFE (2022-2024)”.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Science Cafe, jak powstało życie, Mariusz Gogól
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wendy
Edukacja nie nadąża za zmianami na świecie. Najbardziej cierpią zmarginalizowane dzieci

Mniej niż 30% polskich dzieci z defaworyzowanych ekonomicznie i społecznie środowisk rozważa zdobycie wyższego wykształcenia.

Polecamy
Rekrutacja na studia 2020 - do kiedy trwa i kiedy się zacznie?

Wpływ zmiany terminu matur i epidemii COVID-19 na rozpoczęcie rejestracji studentów w roku akademickim 2020/2021.

Czym jest dokładnie najwyÅźszy tytuł naukowy?
Jak zostać profesorem?

Czym jest dokładnie najwyższy tytuł naukowy?

Ostatnio dodane
Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.