Konferencje - Z życia Uczelni

SCIENCE CAFE. Nie zadzieraj z wiewiórem, czyli rzeżączkowe bułeczki w natarciu

2023-02-16 11:47:16

Pomimo nieustannego postępu medycyny i wielu działań budujących naszą świadomość, choroby weneryczne wciąż stanowią realne zagrożenie dla naszego zdrowia. O najciekawszych przypadkach, ich charakterystyce i często zaskakujących sposobach zarażenia opowie podczas najbliższego spotkania w ramach SCIENCE CAFE Paulina Łopatniuk, autorka popularnego bloga „Patolodzy na klatce”. Organizatorzy zapraszają już 26 lutego.

SCIENCE CAFEPewnie zastanawiacie się, co tajemniczy wiewiór robi w tytule? To nic innego jak dawna, powszechna w starych podręcznikach medycznych nazwa… rzeżączki. Na tle innych chorób przenoszonych drogą płciową nie wydaje się ona szczególnie interesująca – nie budzi równie barwnych skojarzeń jak kiła, nie emocjonuje w takim stopniu, jak wszawica łonowa i nie może się równać efektami zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (w końcu HPV wygrywa w przedbiegach swym potencjałem onkogennym). Nie sposób jednak zapomnieć o chorobie tak częstej, a jednocześnie tak często lekceważonej.

Paulina Łopatniuk – gdańszczanka, lekarka, specjalistka patomorfologii. Autorka popularnonaukowego bloga „Patolodzy na klatce”, za który otrzymała główną nagrodę w kategorii Media w XIV edycji konkursu Popularyzator Nauki organizowanego przez Polską Agencję Prasową (serwis Nauka w Polsce) oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Autorka książek „Patolodzy. Panie doktorze, czy to rak?” oraz „Na własnej skórze”.

„Patolodzy na klatce” (https://patolodzynaklatce.wordpress.com/)to jeden z głośniejszych blogów popularnonaukowych w Polsce. Jego autorka, patomorfolożka Paulina Łopatniuk, ceniona popularyzatorka nauki, szeroko komunikuje wiedzę medyczną w rzetelny i dość niekonwencjonalny, często postrzegany jako „mocny” sposób. Lekarka często podkreśla, iż patomorfologia jest dziedziną niezwykle wizualną, fascynującą swoimi licznymi barwami i mocno absorbującą. Dlatego też, wpisy na blogu ilustrowane są zdjęciami omawianych fenomenów, które niejednokrotnie budziły żywe dyskusje wśród komentujących profil.

  • wiek 18+
  • termin 26 lutego 2023, godz. 16:00
  • bilety 20 zł | 10 zł z Kartą Gdynia Senior plus
Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu “Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki “Nieformalne spotkania z naukowcami i innowatorami – cykl 24 wydarzeń SCIENCE CAFE (2022-2024)”.
ip
fot. materiały prasowe
Słowa kluczowe: SCIENCE CAFE, choroby weneryczne ,rzeżączka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
#ITPolandMeeting
Już niebawem, bo 08.02.2023 odbędzie się #ITPolandMeeting

Co wydarzy się podczas #ITPolandMeeting?

budowania startupÃłw
CEO Academy - o blaskach i cieniach budowania startupów

Co zaplanowano w związku z wydarzeniem?

Polecamy
Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 września 2018 roku.
II Ogólnopolska Konferencja TechSpo'18 rozpocznie się już 21 września Kraków

Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 września 2018 roku.

"SM - i co z tego..." - informacje o konferencji Wrocław

Wydarzenie dla osób chorych na stwardnienie rozsiane i tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o chorobie i związanych z nią mitach.

Ostatnio dodane
Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.