Organizacje studenckie - Z Organizacji

Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca 2019 - plan wydarzenia

2019-11-12 11:36:03

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji to organizacja zrzeszająca studentów i absolwentów kierunku farmacja w całej Polsce. Członkowie towarzystwa nie tylko dbają o poszerzanie swojej wiedzy, ale także wychodzą naprzeciw potrzebom społeczeństwa, edukując je na temat zdrowia publicznego. Działania te realizują przede wszystkim organizując akcje profilaktyczne, do których należy "Skonsultuj z Farmaceutą". Jest to wydarzenie, które od lat jest prowadzone we współpracy ze studentami innych kierunków medycznych.

Cukrzyca - skonsultuj z Farmaceutą - baner promocyjny

Co? Kiedy? Gdzie?

30 listopada w centrach handlowych 11 największych miast Polski odbędzie się wydarzenie "Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca". Dokładne miejsca i godziny trwania akcji są zamieszczone na grafice w dalszej części artykułu. Podczas "Skonsultuj z Farmaceutą" będą przeprowadzane:

  • pomiary stężenia glukozy we krwi,
  • pomiary ciśnienia tętniczego krwi,
  • pomiary zawartości tkanki tłuszczowej,
  • analizy składu ciała,
  • konsultacje z farmaceutami i dietetykami.

Czym jest cukrzyca?

Cukrzyca to grupa chorób metabolicznych, charakteryzująca się przewlekłą hiperglikemią spowodowaną zaburzeniami wydzielania lub działania insuliny. Pomimo że najczęściej rozpoznawanym rodzajem cukrzycy jest typ II, charakteryzujący się względnym niedoborem insuliny i dotykający zazwyczaj osoby dorosłe, to nie należy zapominać o cukrzycy typu I (dotyczącej zazwyczaj osób młodych, w tym dzieci), typie LADA, MODY, czy też cukrzycy ciążowej. Występowanie wspomnianej choroby metabolicznej może być skorelowane z innymi chorobami lub przyjmowaniem pewnych grup leków. Występuje ona u 20% nastolatków i 40-50% dorosłych z mukowiscydozą, co czyni ją najczęściej współistniejącym schorzeniem. Przyjmowanie leków, takich jak: β-blokery, diuretyki, sterydy, L-tyroksyna może zaostrzyć objawy choroby.

Dlaczego warto przyjść?

Szacuje się, że nawet 3 miliony Polaków może chorować na jeden z typów cukrzycy. Wiele osób wciąż pozostaje nieświadomych, że mogą być chorzy lub predysponowani do choroby. W codziennym życiu często zapominamy o profilaktyce i regularnych badaniach. "Skonsultuj z Farmaceutą" nie tylko daje możliwość wykonania pomiaru stężenia glukozy we krwi, ale także pozwala na rozmowę z farmaceutą na temat choroby oraz farmakoterapii. Opieka farmaceutyczna w czasie choroby jest jednym z czynników powodzenia leczenia. Współpraca pomiędzy przedstawicielami zawodów medycznych  jest kluczem do efektywniejszej terapii oraz poprawy komfortu pacjenta.

Mapa wydarzenia

Oto gdzie i kiedy będzie można wziąć udział w wydarzeniu:

Cukrzyca - skonsultuj z Farmaceutą - mapa wydarzenia

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Miasta, Gdzie, Kiedy, Harmonogram, Badania, Leczenie, PTSF
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Magazyn akademicki "Koncept" nr 78 [marzec 2020] - Czytanie to Twoja nowa supermoc!

Poznaj korzyści płynące z czytania i dowiedz się, co znajdziesz w marcowym wydaniu magazynu "Koncept".

"Zmontuj wiedzę na odległość" - informacje o studenckiej inicjatywie

Studencie, możesz pomóc na odległość! Zmontuj filmik i swojej pasji i pomóż młodszym kolegom walczyć z nudą!

Student sam w domu - Parlamentu Studentów RP przyłącza się do walki z Koronawirusem

Poznajcie szczegóły akcji, która ma na celu zachęcenie studentów do ograniczenia wychodzenia z domu w trakcie epidemii.

Polecamy
Adapciak, czyli najlepszy start na studia!
Adapciak, czyli najlepszy start na studia! Katowice

Obóz integracyjny w Szklarskiej Porębie dla nowoprzyjętych studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, tworzony przez organizację studencką – Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Na dobry początek... Adapciak!
Na dobry początek... Adapciak!

W czasie, gdy tegoroczni maturzyści starają się o miejsca na studia trwają przygotowania do największego w Polsce spotkania świeżo upieczonych studentów wydziałów prawa i administracji - obozu integracyjnego zwanego Adapciakiem.

Ostatnio dodane
Magazyn akademicki "Koncept" nr 78 [marzec 2020] - Czytanie to Twoja nowa supermoc!

Poznaj korzyści płynące z czytania i dowiedz się, co znajdziesz w marcowym wydaniu magazynu "Koncept".

"Zmontuj wiedzę na odległość" - informacje o studenckiej inicjatywie

Studencie, możesz pomóc na odległość! Zmontuj filmik i swojej pasji i pomóż młodszym kolegom walczyć z nudą!