Organizacje studenckie - Z Organizacji

Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca 2019 - relacja z wydarzenia

2019-12-09 12:06:11

Za nami już 4. edycja "Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca". Jak w tym roku studenci farmacji dbali o szerzenie edukacji w temacie tej choroby metabolicznej?

Studenci farmacji udzielają poradCo się działo?

30 listopada 2019 roku w 11 galeriach handlowych na terenie całej Polski członkowie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji aktywnie edukowali społeczeństwo w zakresie profilaktyki, farmakoterapii oraz opieki farmaceutycznej w cukrzycy. W wydarzeniu oprócz przyszłych farmaceutów, wzięli udział studenci medycyny, pielęgniarstwa, analityki medycznej, stomatologii, dietetyki, kosmetologii i ratownictwa medycznego.

W ramach szerzenia idei opieki farmaceutycznej, na wydarzeniu pojawili się również magistrowie farmacji, którzy wspierali studentów swoją wiedzą i doświadczeniem, a także odpowiadali na liczne pytania pacjentów. Dzięki współpracy wyżej wymienionych kierunków medycznych, udało się przygotować stanowiska, przy których zainteresowani mogli zmierzyć poziom glikemii, ciśnienia tętniczego krwi, dokonać analizy masy ciała oraz skorzystać z porad w zakresie przyczyn, prewencji, farmakoterapii oraz zalecanego trybu życia przy chorobie, jaką jest cukrzyca. Oprócz wskazówek diabetologicznych, można było zasięgnąć informacji na temat zdrowej diety czy ziołolecznictwa.

Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Przeprowadzono prawie 2.5 tysiąca pomiarów glikemii i ponad 2 tysiące pomiarów ciśnienia. W wydarzeniu wzięło udział 540 wolontariuszów.

Studenci farmacji

Edukacja o cukrzycy

Chociaż z roku na rok coraz więcej ludzi jest świadomych i podejmuje działania prewencyjne, to statystyki wciąż są zatrważające. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do 2030 roku cukrzyca będzie siódmą z najczęstszych przyczyn zgonów. Mamy jednak nadzieję, że takie akcje jak "Skonsultuj z Farmaceutą", będą przyczyniały się nie tylko do wzrostu ogólnej wiedzy pacjentów na temat tej choroby, ale też podkreślały znaczenie opieki farmaceutycznej jako istotnego elementu terapii.

Nie zapominajmy też, że apteka jest miejscem, gdzie można uzyskać fachową poradę od magistra farmacji na temat zapobiegania i leczenia danej choroby oraz stosowanych leków.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Miasta, Gdzie, Kiedy, Harmonogram, Badania, Leczenie, PTSF, Zdjęcia, Relacja, Co się działo
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Magazyn akademicki "Koncept" nr 78 [marzec 2020] - Czytanie to Twoja nowa supermoc!

Poznaj korzyści płynące z czytania i dowiedz się, co znajdziesz w marcowym wydaniu magazynu "Koncept".

"Zmontuj wiedzę na odległość" - informacje o studenckiej inicjatywie

Studencie, możesz pomóc na odległość! Zmontuj filmik i swojej pasji i pomóż młodszym kolegom walczyć z nudą!

Student sam w domu - Parlamentu Studentów RP przyłącza się do walki z Koronawirusem

Poznajcie szczegóły akcji, która ma na celu zachęcenie studentów do ograniczenia wychodzenia z domu w trakcie epidemii.

Polecamy
Bądź częścią AIESEC
Bądź częścią AIESEC Olsztyn

Bądź częścią globalnej organizacji studenckiej AIESEC! Poznaj nowe możliwości – ucz się języków w międzykulturowym towarzystwie.

Program wymiany studenckiej "Global Citizen"
Program wymiany studenckiej "Global Citizen"

Oferta wyjazdów jest bardzo szeroka, można wyjechać do m.in. Brazylii, Egiptu, Togo, Kolumbii, Nikaragui, Chin, Indii, Malezji i Meksyku.

Ostatnio dodane
Magazyn akademicki "Koncept" nr 78 [marzec 2020] - Czytanie to Twoja nowa supermoc!

Poznaj korzyści płynące z czytania i dowiedz się, co znajdziesz w marcowym wydaniu magazynu "Koncept".

"Zmontuj wiedzę na odległość" - informacje o studenckiej inicjatywie

Studencie, możesz pomóc na odległość! Zmontuj filmik i swojej pasji i pomóż młodszym kolegom walczyć z nudą!

Konkurs Ziaja