Z Organizacji - Studia

Startup Art. #2021 - program wsparcia dla studenckich startupów w branżach kreatywnych

2021-03-30 11:36:25

Już 19 kwietnia 2021 r. zostanie zainaugurowana VIII edycja programu Startup Art. Jest to kolejna odsłona programu w czasie pandemii, w związku z czym tegorocznym motywem przewodnim jest "Sztuka Pandemii, czyli jak zmienił się sektor kreatywny w dobie COVID-19".

Poprzednie edycje programu koncentrowały się na zainspirowaniu młodych twórców, studentów warszawskich uczelni artystycznych do rozwijania swojej pasji oraz przekuwaniu jej w pomysły biznesowe. Z racji na to, że sytuacja epidemiczna stale nam towarzyszy w każdym aspekcie naszego życia, oddziałuje także na sferę sztuki oraz branżę kreatywną. Wielu artystów odnalazło się w tej sytuacji i pomimo niesprzyjających okoliczności z powodzeniem nadal realizują się w tworzeniu oraz prezentowaniu swojej pracy która często nawiązuje do życia w dobie pandemii koronawirusa.

Zobacz też: Wyniki Demo Day Startup Art. #2020.

Konferencja Startup Art 2021 - baner plakat

W skrócie:

  • Inauguracja Startup Art. #2021 odbędzie się 19 kwietnia.
  • Program skierowany jest do studentów i studentek z różnych uczelni i kierunków, których zadaniem będzie stworzenie startupów w branży kreatywnej.
  • W ramach VIII edycji programu będą odbywały się warsztaty i indywidualne mentoringi.
  • W ramach inicjatywy uczestników czekają: Konferencja inaugurująca, Startup Shaker, Warsztaty i szlifowanie prezentacji na Demo Day i wielki finał 21 maja.
  • Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe o wartości 6 tys. zł.
  • Zapisy odbywają się na stronie projektu (link w artykule)

Czym jest Startup Art.?

Biuro Kultury miasta stołecznego Warszawy we współpracy ze Startup Academy od wielu lat organizuje program wsparcia przedsiębiorczości Startup Art, który polega na wspieraniu rozwoju pomysłów biznesowych młodych artystów i artystek. Projekt skierowany jest do studentów i studentek warszawskich uczelni, którzy kształcą się w dziedzinach kreatywnych, ale nie tylko, ponieważ do projektu zapraszani są również studenci i absolwenci innych uczelni, aby możliwe było zbudowanie interdyscyplinarnych zespołów o różnorodnych kompetencjach.

W poszukiwaniach ciekawych startupów nie ograniczamy się do rozumienia branży kreatywnej jako sztuk plastycznych, muzyki, czy filmów. Inwencja twórców ujawnia się w wielu innych dziedzinach nie zawsze kojarzonych z branżą kreatywną, jak np. projektowanie architektoniczne i urbanistyczne, kreacja software’u, tworzenie gier, moda i nowe technologie jej towarzyszące, wzornictwo czy rynek wydawniczy.

Oferowane wsparcie jest bezpłatne i podzielone jest na kilka różnych wydarzeń podczas których prowadzone są warsztaty oraz indywidualne mentoringi. Poprzednie edycje, realizowane jeszcze w formie tradycyjnej tj. "na żywo", cieszyły się dużą popularnością w środowisku warszawskich studentów uczelni artystycznych i nie tylko. Edycja zrealizowana w 2020 roku ze względu na trwającą epidemię odbyła się w pełni w formule on-line, co nie wpłynęło negatywnie na zaangażowanie uczestników, dlatego i w tym roku organizatorzy zdecydowali się realizować program w takiej formule.

Jak przebiega Startup Art.?

Tegoroczna edycja zostanie zainaugurowana konferencją 19 kwietnia o godzinie 17:30, która będzie transmitowana on-line. W trakcie wydarzenia  przedstawiciele branży kreatywnej opowiedzą o realiach tworzenia w dobie pandemii, trudnościach jakie napotykają, ale również o szansach jakie daje pandemia.

Kolejnym wydarzeniem programu będzie Startup Shaker, który odbędzie się 24 i 25 kwietnia. Będą to dwudniowe intensywne warsztaty, w czasie których uczestnicy stworzą własny startup, opracowując swój pomysł na biznes pod okiem ekspertów i mentorów. Podobnie jak konferencja inaugurująca, Startup Shaker odbędzie się w całości on-line.

Po Startup Shakerze wyłonionych zostanie 10 najciekawszych startupów, które będą kontynuować prace nad swoim pomysłem na 4 warsztatach online w maju.  W ich trakcie uczestnicy dowiedzą się więcej o modelach biznesowych, metodologiach Business Model Canvas, czy Customer Development, zagadnieniach związanych z marketingiem czy przygotowaniem do prezentacji pomysłu na Demo Day.

Warsztaty i szkolenia będą prowadzone przez osoby działające od wielu lat na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i posiadające wieloletnie doświadczenie zarówno w budowaniu swoich przedsiębiorstw, jak i aktywnym wspieraniu startupów w rozwijaniu pomysłów biznesowych.

Przez cały czas trwania programu, zespoły które zakwalifikują się do Startup Art. #2021 będą miały dostęp do indywidualnych konsultacji z mentorami, którzy doradzą w jakim kierunku rozwijać pomysł biznesowy. 

Finał konkursu planowany jest na 21 maja kiedy wybrane zostaną najlepsze zespoły. Dla zwycięskiego zespołu przewidziane są nagrody rzeczowe o wartości 6000 zł.

Zgłoś się już dziś!

Projekt ten to niepowtarzalna okazja, aby przejść drogę od pomysłu do projektu gotowego do wprowadzenia na rynek, a także znalezienia współpracowników oraz poznania osób które już podjęły ryzyko i rozwijają swoje biznesy kreatywne na co dzień!

Zapisy na konferencję inauguracyjną oraz na Startup Shaker są już otwarte. Aby zapisać się na wybrane wydarzenie wystarczy wypełnić formularz na stronie https://startupart.pl/.

Projekt Startup Art.#2021 finansowany jest z budżetu m.st. Warszawy.

Realizatorem projektu jest Startup Academy.

ip

fot. materiały prasowe Startup Academy

Słowa kluczowe: VIII edycja programu Startup Art, Startup Shaker, Demo Day, Warsztaty, Zapisy, Link, Informacje
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
12. edycja "Łódź U Like" - harmonogram seminarium

Zobacz, co przygotowali organizatorzy na 12. edycję wydarzenia.

Wydarzenie EKOstudent
EKOstudent - Największy studencki festiwal EKO w Polsce!

Zobacz, jak będzie wyglądała XV edycja projektu "EKOstudent".

Stage4YOU - finał XI edycji konkursu!

Finał IX edycji programu odbędzie się LIVE i będzie transmitowany na wydarzeniu 24 kwietnia 2021 r.

Polecamy
Magazyn FORWARD nr 25 (09/2019) - wydanie elektroniczne już dostępne!

Przeczytaj o najnowszych newsach ze świata m.in. biznesu, technologii czy prawa.

Spotkanie odbędzie się w CoWalk HUB.
Spotkanie mini Creative Vibes startuje już 3 grudnia! Łódź

Spotkanie odbędzie się w CoWalk HUB.

Ostatnio dodane
12. edycja "Łódź U Like" - harmonogram seminarium

Zobacz, co przygotowali organizatorzy na 12. edycję wydarzenia.

Wydarzenie EKOstudent
EKOstudent - Największy studencki festiwal EKO w Polsce!

Zobacz, jak będzie wyglądała XV edycja projektu "EKOstudent".

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!