Wykłady - Z życia Uczelni

Strefa Psyche SWPS

2014-02-05 13:13:53

Czego reklama nie może? Czy prawdziwa miłość istnieje? Jak ma się do tego partnerstwo i seks? Jaka jest recepta na udane związki w czasach kryzysu rodziny? Jak uporać się ze stresem w pracy? Na te pytania odpowiedzą mistrzowie psychologii SWPS podczas comiesięcznych spotkań w 5 miastach Polski, w ramach projektu Strefa Psyche SWPS. 

Namiętność, seks i ekonomia

Prof. Bogdan Wojciszke, psycholog SWPS i wybitny znawca zagadnień związanych z dynamiką bliskich związków, zainauguruje cykl w SWPS w Warszawie przy ul. Chodakowskiej 19/31 i opowie o tym, jak kochać i być kochanym. Uczestnicy spotkania będą mogli wziąć również udział w warsztatach, na których dowiedzą się, jak budować związek na zasadzie partnerstwa, czym kierować się przy wyborze partnera, jak rozmawiać o erotyce oraz co jest ważne dla kobiet i mężczyzn w związku. Aby wziąć udział w wykładzie „Mistrzowie Psychologii” oraz warsztacie należy wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w na stronie www.swps.pl w zakładce „aktualności”.

Mistrzowie o psychologii w codziennym wymiarze

Strefa Psyche SWPS to nowatorskie przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej. Wybitni naukowcy, ludzie z pasją będą mówić o psychologii w codziennym życiu, bez cenzury na różne tematy. – W każdym miesiącu poruszać będziemy inną problematykę, dotyczącą takich zagadnień jak: rodzina, dziecko, praca, pieniądze, miłość, seks i tolerancja – mówi Agnieszka Lewicka, organizatorka spotkań. W ramach Strefy Psyche odbywać się będą wykłady „Mistrzowie Psychologii”, a następnie warsztaty, dyskusje, porady i konsultacje. Łącznie do czerwca 2014 r. odbędzie się 20 spotkań. Więcej informacji i felietonów wykładowców można przeczytać na blogu naukowym: www.strefapsyche.swps.pl.

Praktyczne zastosowania psychologii

Spotkania w ramach Strefy Psyche skierowane są do osób, które są zainteresowane psychologią, samorozwojem oraz podnoszeniem kompetencji zawodowych. Celem projektu jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej na najwyższym merytorycznym poziomie i odkrywanie możliwości, jakie daje psychologia we wszystkich sferach życia – prywatnej i zawodowej. – Psychologowie pokażą praktyczne zastosowanie wiedzy psychologicznej nie tylko w terapii, ale również w sektorze biznesowym, nowoczesnych technologiach i jakości życia – dodaje Agnieszka Lewicka.

Najbliższe spotkania w ramach Strefy Psyche SWPS:

WROCŁAW

  • 4 lutego, godz. 17.00  „Jak kupujemy i jak nie ulegać reklamom?” – prof. dr hab. Andrzej Falkowski – wykład „Mistrzowie Psychologii”
  • 11 lutego, godz. 17.30 „Dlaczego pieniądze mi się rozchodzą?” – dr Agata Gąsiorowska – warsztat

WARSZAWA

  • 13 lutego, godz. 17.00 „Namiętność, seks i ekonomia” – prof. dr hab. Bogdan Wojciszke – wykład „Mistrzowie Psychologii”
  • 17 lutego, godz. 17.00 „Just chill – radosny seks” Michał Pozdał – warsztat
  • 19 lutego, godz. 17.30 „Dwoje na kozetce, czyli para za drzwiami gabinetu terapeuty” – Anna Porębowicz-Doersmann – warsztat
  • 20 lutego, godz. 17.00 „Psychologia randki” – dr Konrad Maj – warsztat

SOPOT

  • 20 lutego, godz. 18.00 „Namiętność, seks i ekonomia" – prof. dr hab. Bogdan Wojciszke – wykład „Mistrzowie Psychologii”
  • 22 lutego, godz. 12.00 „Dwa bieguny związku-miłość i przemoc" – mgr Anna Hebenstreit-Maruszewska i prof. dr hab. Tomasz Maruszewski – wykład interaktywny z elementami warsztatowymi

KATOWICE

  • 22 lutego godz. 12.00 -  „Psychologia wykrywania kłamstw - mimika” dr hab. Szymon Draheim, prof. SWPS – wykład „Mistrzowie Psychologii”

POZNAŃ

  • 1 marca, godz. 12.00 „Rodzina – związek – dziecko” dr hab. Katarzyna Popiołek, prof. SWPS – wykład „Mistrzowie Psychologii”

Więcej informacji na stronie: www.strefapsyche.swps.pl

ip

 

Słowa kluczowe: strefa psyche swps wrocław warszawa katowice poznań sopot wykłady psychologia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
"Open IT - zacznij karierę w IT" - webinaria WSB w Warszawie

Na przełomie czerwca i lipca 2020 r. czekają nas ciekawe wykłady online przygotowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Warszawie.

Webinarium "Diety przyczyną otyłości?" - Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku zaprasza!

Wykładowczyni WSZ mgr Anna Szymborska wytłumaczy, jak dieta może wpływać na naszą wagę.

Biznes po męsku 2020 - cykl darmowych wykładów online

Blaski i cienie biznesu, oczami profesjonalistów. Dowiedz się, jak wygląda ten świat i zaplanuj swoją przyszłość!

Polecamy
Psycholog wyjaśni, skąd biorą się nieporozumienia w związkach
Psycholog wyjaśni, skąd biorą się nieporozumienia w związkach Chorzów

Marzena Jankowska, psycholog, ekspert Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie wyjaśni, skąd biorą się nieporozumienia w związkach.

Prof. Grzegorz Kołodko na UMK
Prof. Grzegorz Kołodko na UMK Toruń

Promując swoja najnowsza książke "Wędrujący świat" prof. Grzegorz Kołodko przemierza Polskę z cyklem wykładów. Tym razem zawita na Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Ostatnio dodane
"Open IT - zacznij karierę w IT" - webinaria WSB w Warszawie

Na przełomie czerwca i lipca 2020 r. czekają nas ciekawe wykłady online przygotowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Warszawie.

Webinarium "Diety przyczyną otyłości?" - Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku zaprasza!

Wykładowczyni WSZ mgr Anna Szymborska wytłumaczy, jak dieta może wpływać na naszą wagę.

Konkurs Ziaja