Świat - Świat nauki

Strumień cząsteczek energii na Antarktydzie dowodem na istnienie alternatywnej rzeczywistości?

2020-05-20 11:02:30

Alternatywne uniwersa, równoległe wszechświaty… te hipotezy są niezwykle fascynujące, ale raczej omawiane w kontekście science-fiction i ciekawych koncepcji. Co jednak jeżeli grupa naukowców z NASA donosi, że odnalazła na Antarktydzie, strumień energii, który… ma pochodzić z innego świata, gdzie fizyka działa "na odwrót", a czas płynie w drugą stronę? (?!)

Zobacz też: Słoneczne minimum 2020.

Antarktyda Lodowiec

Badania NASA na Antarktydzie

Badacze z NASA udali się na Antarktydę w celu przygotowania eksperymentów związanych z wykrywaniem promieniowania kosmicznego. Do zebrania wyników posłużono się specjalną anteną (ANITA), która za sprawą balonu, zawisła wysoko nad Antarktydą. Chodziło o zebranie danych z nadajnika, bez szumu radiowego i innych zakłóceń.

Pierwsze dwa starty urządzenia nie przyniosły żadnych wyników, jednak podczas trzeciego lotu, zdecydowano się dokładniej przejrzeć wcześniej zebrane dane. Udało się dzięki temu wyryć silny strumień cząsteczek energii, który bardzo zdziwił badaczy swoją naturą i w pierwszej chwili, był zakwalifikowany jako zakłócenie. Jego charakterystyka sugeruje, że może on pochodzić z równoległego wszechświata, który również powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu.

Zobacz też: Genetycznie modyfikowane, świecące rośliny z Rosji.

Cząsteczki cofające się w czasie

Skąd jednak pomysł, że cofają się one w czasie? Chodzi o ich nietypowe zachowanie. Ten rodzaj cząsteczek jest zatrzymywany przez powierzchnię ziemi - nie mogą one przez nią przenikać. Oznacza to, że mogą one do nas przybywać jedynie "z zewnątrz", z przestrzeni kosmicznej.

Strumień energii wykryty przez naukowców z NASA, wbrew powyższym ustaleniom i zasadom, wydaje się jednak "wychodzić" z Ziemi. Prowadzi to do wniosku, że te cząsteczki mają cofać się w czasie, co według badaczy, ma być świadectwem istnienia alternatywnej rzeczywistości.

Co najbardziej intrygujące, od czasu zebrania wyników w 2016 r., podjęto wiele prób wyjaśnienia tego zjawiska, jednak wszystkie zostały obalone. Jedyna, która została, to właśnie ta, że strumień pochodzi z alternatywnej rzeczywistości, gdzie wszystko - czas, kierunki, fizyka - działa na odwrót.

Jest to bardzo odważna hipoteza, która ma swoich przeciwników, utrzymujących, że gdzieś musi być błąd. Tak czy inaczej, strumień zachowuje się wbrew zasadom znanej nam fizyki, a wyjaśnienia tego zjawiska, jak zauważa jeden z naukowców, mogą być zarówno najbardziej fascynujące, jak i najbardziej nudne.

KSK

fot. 12019 / 10259 images z Pixabay

źródła: newscientist.com; thesun.co.uk; nypost.com

Słowa kluczowe: Światy równoległe, dowody, teorie, antarktyda, hipotezy, NASA, Strumień energii z kosmosu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czym jest pareidolia?

Dowiedz się, czym charakteryzuje się to niezwykłe zjawisko!

Broń chemiczna na dnie Bałtyku - zagrożenie katastrofą ekologiczną bliższe niż się wydaje?

Dowiedz się, jaka katastrofa grozi Bałtykowi i całej północnej Polsce oraz jakie działania podjął rząd w sprawie oczyszczania dna morskiego z powojennych wraków i broni chemicznej.

Virgo i LIGO odkrywają czarną dziurę o masie 142 słońc

Obiekt powstał w wyniku połączenia się dwóch mniejszych czarnych dziur i został wykryty przez badania fal grawitacyjnych.

Polecamy
Statystyki Erasmus + za rok 2018 i historia programu

Zobacz, jak rozwinął się jeden z najbardziej udanych projektów Unii Europejskiej!

Program Artemis - czyli jak NASA (znów) wyśle ludzi na Księżyc

Eksploracja Księżyca na niespotykaną wcześniej skalę i przedbiegi przed lotem na Marsa.

Polecamy
Ostatnio dodane
Czym jest pareidolia?

Dowiedz się, czym charakteryzuje się to niezwykłe zjawisko!

Broń chemiczna na dnie Bałtyku - zagrożenie katastrofą ekologiczną bliższe niż się wydaje?

Dowiedz się, jaka katastrofa grozi Bałtykowi i całej północnej Polsce oraz jakie działania podjął rząd w sprawie oczyszczania dna morskiego z powojennych wraków i broni chemicznej.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Top 20 najlepszych klubów Wrocławia
Top 20 najlepszych klubów Wrocławia Wrocław

Grupa specjalnie przez nas wyselekcjonowanych bestii imprezowych wybrała dla was najlepsze kluby dla studentów we Wrocławiu. Oto wyniki!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.