Inne - Z Organizacji

Studenckie wakacje, czyli jak wypocząć i nie zbankrutować

2015-08-10 08:57:34

Planujesz tani wypoczynek? Myślisz o wyjeździe na obóz studencki? A może wakacje zorganizowane przez biuro podróży?

Wyjazdy dla studenta na każdą kieszeń?

Portfel studenta z reguły nie należy do zbyt zasobnych. Owszem, podczas roku akademickiego można dorobić całkiem nieźle, udzielając korepetycji albo opiekując się dzieckiem, ale odłożenie choćby niewielkiej kwoty może okazać się trudne.

Kiedy lato zbliża się wielkimi krokami, warto zastanowić się, w jaki sposób spożytkować wakacyjne miesiące, aby odpocząć, zregenerować siły i nie zbankrutować. Wielu studentów wybiera odpoczynek w rodzinnym mieście – pozostawiając wiejący pustkami akademik, pakują niezbędne rzeczy, by przez kolejne miesiące delektować się błogim życiem w domu rodziców. Jeśli jednak taki sposób spędzania wakacyjnej laby nie przypadł Ci do gustu, nie martw się - podpowiemy Ci w jaki sposób spędzić wakacje tanio i ciekawie.

Autostop, autostop

Dobrym pomysłem na tanie podróżowanie po Polsce, a nawet po Europie jest autostop. Nieco zapomniana forma przemieszczania się przeżywa obecnie swój renesans. Jeśli nie przeraża Cię podróżowanie z plecakiem, noclegi w namiocie i jesteś elastyczny, jeśli chodzi o ramy czasowe – dzięki autostopowi przeżyjesz niezapomnianą przygodę, zwiedzisz najpiękniejsze miejsca, poznasz ciekawych ludzi i z pewnością usłyszysz wiele interesujących historii.

Mimo że kierowcy z reguły są mili i pozytywnie nastawieni - jeśli to możliwe - staraj się nie podróżować samodzielnie. Zaufany kompan będzie nie tylko wspaniałym towarzyszem podróży, ale podniesie także znacząco poczucie bezpieczeństwa. Wspaniałym profitem z podróżowania z plecakiem jest fakt, że jeśli spodoba nam się konkretne miejsce, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zostali tam dłużej, nawet pozostając tam na noc. Przed autostopową wyprawą po Europie warto sprawdzić dokładnie zasady i regulacje, jakie obowiązują w krajach, które mamy w planach odwiedzić. Zorientujmy się, jakim językiem mówią miejscowi (np. czy bez problemu porozumiemy się w języku angielskim), w jakich miejscach możemy spokojnie rozbić namiot, a w których jest to całkowicie zabronione etc.

A może kanapa u sąsiada?

Kolejną opcją ekonomicznego podróżowania jest coachsurfing - coraz bardziej popularny trend, polegający na tym, że za pośrednictwem strony internetowej, możemy udostępnić komuś swoją kanapę czy skorzystać z noclegu na kanapie innego użytkownika portalu. Jednym słowem – zamiast szukać hotelu czy pola namiotowego, po wymianie korespondencji nocujemy w domu wybranej przez nas osoby. Couchsurfing jest bardzo popularny na całym świecie, co daje nam ogrom możliwości w wyborze preferowanego kierunku – możemy nocować na kanapie mieszkańca Rio de Janeiro albo zatrzymać się w domu na Wyspach Kanaryjskich. Wszystko zależy od naszej fantazji.

Ogromnym plusem takiego sposobu podróżowania jest możliwość wtopienia się w lokalną kulturę i codzienne życie. Będzie to świetny sposób podróżowania dla tych, których nie pociągają turystyczne atrakcje. W couchsurfingu doskonale odnajdą się natomiast ci, którzy lubią poczuć klimat, czar i prawdziwy charakter kraju, w którym przebywają. Często zdarza się, że gospodarze z ogromną przyjemnością poświęcają czas swoim gościom, wchodząc w rolę przewodników, oprowadzając po mieście, pokazując interesujące budowle czy nocne życie danego miejsca. Couchsurfing jest z pewnością świetnym sposobem na nawiązywanie nowych znajomości (a może nawet przyjaźni), poszerzanie horyzontów i czerpanie z kultury danego miejsca w najbardziej bezpośredni sposób. Takie wakacje mają szansę stać się niezapomnianymi.

A może wyjazd na obóz studencki organizowany przez biuro podróży?

Dużym plusem jest to, że biuro podróży zajmie się całkowitą organizacją imprezy. Nie będziemy musieli się o nic martwić. Organizator zapewni nam transport, wyżywienie, zakwaterowanie, realizację programu oraz dodatkowo możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych na miejscu. To dobra propozycja dla osób lubiących zwiedzać oraz aktywnie spędzać wolny czas. Wystarczy zastanowić się nad wyborem dogodnego rodzaju transportu lotniczego bądź autokarowego ze strony internetowej biur podróży, złożyć wstępną rezerwację, podpisać umowę i w odpowiednim czasie zgłosić się na zbiórkę. I nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się z wyśmienitych obozów studenckich w gronie rówieśników.

Biura podróży proponują wyjazdy do nadmorskich kurortów wypoczynkowych w Bułgarii, Grecji, Hiszpanii lub Chorwacji również z opcją All Incluisve dla pełnoletnich, bardziej wymagających obozowiczów.

Atrakcyjne oferty obozów studenckich można znaleźć i zarezerwować na portalach turystycznych znanych organizatorów imprez turystycznych. Oczywiście istnieje możliwość  sprawdzenia opinii na forach internetowych o proponowanych hotelach, organizacji oraz rzetelności agencji turystycznej.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem turystycznym www.juwentur.com

materiał prasowy

Słowa kluczowe: obozy studenckie, wakacje, studenci, tanie podróże
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • imprezy [0]
    lo studente
    2018-03-15 23:09:55
    ja zazwyczaj robilem tak ze odkladalem kase w pracy przez marzec kwiecień maj czerwiec i potem probowalem jechać na jakies plaze. ostatnio się interesuje party campem bo to tanie wyjazdy naprawdę w niezle miejscówki i chyba można się ostro wybawić a przecież o to chodzi w wakacje nie także w tym roku marzy mi się chyba hiszpania
Zobacz także
spektakl
Stwórz międzypokoleniowy spektakl!

Poznaj szczegóły projektu Art Generacje.

Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.

Polecamy
Nocne Listowanie 2019 - informacje o inicjatywie Wrocław

Wspólne pisanie listów z prośbą o wsparcie stypendialne dla niepełnosprawnych studentów.

Angielski B2 plus - o co w tym chodzi?

Język angielski ciągnie się za nami przez cały proces edukacji. Po zaliczeniu na studiach języka na poziomie B2 przychodzi pora na kurs B2 plus… Dowiedz się, dlaczego!

Ostatnio dodane
spektakl
Stwórz międzypokoleniowy spektakl!

Poznaj szczegóły projektu Art Generacje.

Magazyn "Biznesmaniak" - nabór do 1. numeru 2019/20!

Twoja szansa, by zaistnieć! Napisz artykuł naukowy, który zostanie opublikowany w studenckim czasopiśmie!

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.